1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Destek Şartları

8

KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Destek Şartları

KOSGEB kurumunun önceden de sunduğu ve halen sunmaya devam ettiği KOSGEB Kredi desteği büyük ilgiyi toplarken yeni adımların tekrardan atılacağı duyuruldu. KOSGEB 13 Şubat itibariyle KOSGEB sıfır faiz kredi destek şartları için gerekli olan koşulları açıkladı. Sıfır faizli kredi desteği sunacak olan KOSGEB kişilerden başvuru için aşağıdaki evrak ve dokümanları istemektedir. Şimdi KOSGEB sıfır faizli kredi destek şartları nelerdir, nasıl başvuru yapılabilir ve gerekli evraklar nelerdir? İşte tüm detaylarıyla KOSGEB kredi desteği şartları.

KOSGEB Destek Şartları Nelerdir

KOSGEB sıfır faizli kredi desteğinden yararlanmayı düşünen vatandaşlarımızın kısa bir süre içerisinde başvuru yapmaları beklenmektedir. KOSGEB desteğine yine dilerseniz resmi adresteki sıfır faiz bağlantısıyla ulaşabilirsiniz. KOSGEB başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

KOSGEB Kredi Başvuru Şartları Nelerdir


Kredinin kefaleti ile alakalı KOBİ’lere destek verileceğini de dile getiren bakan, Bankalar ile yapmayı düşündüğümüz protokol ile KOBİ ve Girişimciler kredi için başvurularını anlaşmalı bankalar üzerinden de yapabilecektir. KOSGEB kredi başvuru şartları nelerdir? Sorularına da açıklık getirilmiş olup protokole katılan Kredi Garanti Fonu AŞ ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği yine taraf olarak yer alacaktır. Protokol ile anlaşma sağlanan bankalar,  teminat ve kefalet alakalı konularda değerlendirmelerde bulunacak. Bir önceki program içerisinde yer alan ve programa başvurmuş olan ancak hiçbir şekilde KOSGEB kredi desteği alamayan ve bundan yararlanamayan 230 bin KOBİ şartlar ile bu desteği alabilecekler. Şunu da ilave etmem gerekiyor ki daha önceden başvuru yapan ve kredi desteğinden yararlanamayan KOBİ’lerin tekrardan başvuru yapmalarına gerek yoktur. KOBİ’lerin bir önceki başvuruları halen geçerli olarak sayılmakta. Ayrıca daha önceden başvuru yapmamış olan mikro işletmelerin yeni başvuru yapmaları için imkanlar sağlanacaktır.

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Şartları

Başvuru yapmış olan tüm işletmelerin bu aşamada güvenlik soruşturmasından geçecekleri beklenmektedir.  KOSGEB hibe kredi başvuru şartları arasında gösterilen güvenlik soruşturması oldukça önemli bir konudur. Güvenlik soruşturmasından geçen ve burada herhangi bir sorunla karşılaşılmaması durumunda kredi başvuruları alınacaktır. Ancak güvenlik soruşturmasında sıkıntı oluşan durumlarda, sıkıntı çıkaran işletmelerin başvuruları alınmayacaktır. Çalışan sayısı ve Net Satış Hasılatı en az olandan başlayarak sıralamanın yapılacağı bildirildi. Mikro işletmeler olarak bilinen işletmelerin öncelikli olacakları da Bakan Özlü’nün açıklamasında yer aldı. Yıllık 1 milyon Türk Lirasından az hasılatı olan ve 10 kişiden az çalışana sahip işletmelerin bu destekten öncelikli yararlanacakları KOSGEB tarafından bildirildi. KOSGEB sıfır faiz kredi desteği için şartları tamamlayan KOBİ ve Girişimcilerin, KOSGEB kurumlarına müracaat etmeleri beklenmektedir.

KOSGEB Veri Tabanı Kayıt İşlemleri Nasıl Oluyor?

KOSGEB veri tabanı kayıt işlemleri ile uğraşanlar için hazırladığımız bilgilerle kısa bir süre içerisinde kayıt olabilecek ve KOBİ Beyannamesi için gerekli işlemleri başlatabileceksiniz. Açıklamalar aşağıda verilmiştir. KOSGEB sıfır faiz kredi destek şartları arasındaki en önemli madde KOSGEB veri tabanına kayıt olmak ile başlar. KOSGEB’in resmi adresi üzerinden giriş sağlayarak diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşte KOSGEB kayıt işlemleri nasıl oluyor? Sırasıyla ve detaylarıyla.

 1. KOSGEB resmi adresine giriniz ve buradan E-KOBİ kategorisine geçiş yapınız.
  Buradan ise Çevrimiçi İşlem Merkezi üzerinden KOSGEB sitesine ilk kaydınızı yapmak için ilk kayıt butonuna tıklayacaksınız.
 2. Bir işletmenin KOBİ statüsünde olup olmadığının tespiti için KOBİ Beyannamesi zorunlu olarak doldurulmalıdır.
 3. Doğru bir şekilde doldurulan beyanname KOSGEB uzmanlarınca iyice analiz edilecek ve incelenecektir.
 4. Kayıt işlemleriniz bittikten sonra ihtiyacınız olan desteklere başvurmak için öncelikle uzmanlarla görüşebilirsiniz.

 

KOSGEB Kredi Şartları


KOSGEB kredisi almak istiyorum diyenlerin öncelikli adresi Girişimcilik Eğitimi olacaktır. KOSGEB uzmanlarınca belirli aralıklarla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile KOSGEB kredi şartları yerine getirilecektir. Girişimcilik Eğitimine zorunlu olarak katılmak gerekmekte ve eğitim sonrasında Eğitim Sertifikası (Girişimcilik Sertifikası) kazanılmalıdır. Eğitim sonucunda sertifika alamayanlara bu hak tanınmayacaktır.

KOSGEB kredisi kullanmak isteyenler, mikro işletme statüsünde olmalıdır ve 10 personel altında çalışanı olmalıdır ki bu önemli şartların başında gelir. Ancak daha yüksek hasılat yapan ve daha fazla çalışanı olan KOBİ’ler için diğer kampanyalar da mevcut olup ilgili kredi kategorisine başvurmalıdır.

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB hibe kredi başvurusu yapmak adına girişimde bulunurken ilk olarak KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kaydı gerçekleştirilmeli ve eğitime katılım esas alınmıştır. Bu eğitimleri KOSGEB resmi adresi üzerindeki duyurular kategorisinde güncel olarak takip edebilirsiniz. KOSGEB Adana’dan Edirne’ye Malatya’dan İstanbul’a İzmir’de Diyarbakır’da Ankara’da Bursa’da Trabzon’da Artvin’de Adıyaman’da Bolu’da Konya’da Manisa’da Amasya’da Tunceli’de Tokat’ta Rize’de Giresun’da Ardahan’da Burdur’da Antalya’da Aydın’da Çanakkale’de Kastamonu Kilis ve ülke sınırları içerisinde her yerde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve bu alanlarda hibe kredi destekleri sunmaya devam etmektedir. Ülkemiz 81 ilinde KOSGEB hibe destekleri alınabilmektedir. Yalnızca duyuruları takip ederek hangi bölgelerde faaliyetlerin başlatıldığı öğrenilmelidir.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB iyi bir iş planı örneği ile gelen girişimcilere ve adaylarına onay vereceğini açıkladı. KOSGEB iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunulacak olan girişimler için 50 bin lira hibe ve 100 bin lira 0 faizli kredi verileceğini daha önceden de duyurmuştu. Önemli olan soru ise KOSGEB desteklenen sektörler olarak karşımıza çıkmakta. Aslında KOSGEB istihdam sağlanabilecek her türlü güzel iş fikrine desteğini sunmakta. KOSGEB desteklenen iller ve sektörler içerisinde hangi işi yapacağınız oldukça önemlidir. İşte tam da burada kesin bir ifade ile cümle kuramıyoruz. Zira ihtiyaca yönelik bir çalışma olduğundan dolayı bayilik, dükkan açmak, ayakkabıcı, gıda, üretim ve diğer nice alanlara destek verilmektedir.

Kısaca açıklamam gerekirse; bir alanda birden fazla ayakkabıcı varken sizlerin burada ayakkabıcı açma fikriniz olumsuz olacaktır. Bölgede ihtiyaç duyulan alanlara girmenizde kredi desteği almaya kesin hak kazanacaksınız. Bu yüzden etrafı araştırıp ihtiyaç duyulan bir iş yapmanız halinde kredi için başvuru yapabilir ve kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Dilerim anlatmak istediğimi yansıtmışımdır.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, Acil para lazım kredi çekemiyorum adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB ihtiyaç kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

8 yorum

  • Murat bey, bunun için başvuru şartlarını karşılamaya, başvurunuzu en yakın birimden yaparak başlayabilir ve dilediğiniz KOSGEB kredi desteklerini almaya hak kazanabilirsiniz.

 1. Merhaba hocam 100. 000 tl kredi 120 ay vade ile alinabilir mi. Bunda faiz oranlari ortalama ne kadar olur. Tüm bankaların faiz ortalamasını yazabilir misiniz

  • Merhaba Osman bey.
   Öncelikle hangi kredi türünü istediğinizi belirtirseniz daha detaylı yardımcı olacağız. Eğer 120 ay vade ile 100.000 tl konut kredisi istiyorsanız, evet alabilirsiniz. Bunun da ortalama faiz oranları 0,95 dir ve her bankada değişir. Dilerseniz daha önceden bu konuya şu yazı içerisinde değinmiştik. Tıklayarak detayları görebilirsiniz.

 2. Iyi akşamlar ben ev hanımı ev ekmeği ve börek yapıp satacagim bir iş yeri açmak istiyorum bunun için kredi veyahut hibe alabilirmiyim

  şartları nelerdir

  • Sizlere bu konuda yardımcı olacak güzel bir içerik bağlantısı bırakıyorum. Dilerseniz yandaki bağlantıya tıklayın ve

   KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu

   adlı makalemizi inceleyin. Orada a’dan z’ye tüm detaylara, gerek yardımcı makaleler gerekse KOSGEB bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Başlıklar altında sizleri yönlendirecek tüm bağlantıları bulabilirsiniz.
   Yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu var mıydı?

 3. Necati Vardar on

  10 kişi çalışanlı bir fikir bekliyorlar. kosgebin amacı hem kendinize hem etrafınızı iş sahibi etmek olduğu apaçık ortada. etrafımda biraz fırlama olanları zorluyorlardı sen başvur yanında çalışırız vs diye.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.