KOSGEB aracılığıyla özellikle girişimci, girişimci adayları ve kobi için verilen kredi destekleri devam ediyor. Ancak ilk dönem başvurularını yapan ve KOSGEB kredi sonucu öğrenme hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar bu yazı aracılığıyla detayları görebilir. Yaptığınız KOSGEB kredi başvuru sonucu için resmi adres üzerinden ilk duyuru ile belirlenecektir. Yeni bir iş yeri açmak veya mevcut işi büyütmek isteyip bu doğrultuda KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi sonuçları açıklandı mı gibi sorular binlerce vatandaşın kaderini etkiliyor. Geçen yıl yani 2017 yılı KOSGEB 50 bin lira faizsiz işletme kredisi için binlerce girişimci ve kobi desteği alabilmişti. Bu yıl düzenlenecek olan KOSGEB 2019 sıfır faizli kredi desteği için başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Zira henüz başvurular devam ediyor ve sonuçlar açıklandığı anda bu sayfada sizlerle paylaşacağız.

KOSGEB Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama


Girişimci ve adaylarının 50 bin liraya kadar faizsiz kredi başvuruları resmi site üzerinden açıklanacaktır. KOSGEB kredi sonucu açıklandıktan sonra kredi almaya hak kazanan vatandaşlarımız protokol anlaşması yapılan banka kurumlarına gidecektir. KOSGEB sıfır faiz kredi desteği için yapılan protokol anlaşması ile kazandığınız krediyi kullanmak için ilgili bankalara müracaat edeceksiniz. Ancak bunun için resmi adres üzerinden kredi almaya hak kazandığınızı gösteren belgenin çıktısını almalısınız. Zira bu belge ile bankaya krediyi almaya hak kazandığınızı kanıtlayabilirsiniz. Eğer  kredi başvuru sonucuna ilişkin belgeyi göstermeden yapacağınız başvurular epey uğraştıracaktır.

Bir de KOSGEB kredi başvuru sonucu sorgulama işlemleriniz hakkında detaylara yer verelim. Girişimcilerin sabırsızlık ve merak içerisinde bekledikleri KOSGEB kredi başvuru sonucu açıklandıktan sonra bu krediyi kullanmak için yine birtakım işlemler yapmalıdır. Bunların başında ise KOSGEB kredi başvuru sonucu sorgulama olacaktır ki, bu sayede krediyi almaya hak kazanıp kazanmadığımızı görebileceğiz. KOSGEB kredi başvuru sonucunuzu resmi kosgeb.gov.tr adresi üzerinden yapacaksınız. Başka bir web adresi üzerinden hiçbir şekilde yaptığınız kredi başvuru sonucunu sorgulayamazsınız. Bunun için dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Zira kimi korsan siteler sizlerin bilgilerini çalmak için bu tür kampanya tarihlerinde ortaya çıkıyor. Diğer detaylara şimdi alt başlıklar halinde değinelim.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Desteklenen Bayilik ve Franchise Alanları

1.KOSGEB Başvuru Sonucu Sorgulama

Yaptığınız KOSGEB kredi başvuru sonucunu öğrenmek için ilk olarak resmi web adresine gireceksiniz. Geçen yıl yani KOSGEB 2017 faizsiz kredi desteği için girişimci ve adayları “sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr” adresi üzerinden başvuru sonucu sorgulamaktaydı. Bu yıl verilecek olan KOSGEB 2019 sıfır faiz kredi desteği için büyük ihtimal ile sifirfaiz2019.kosgeb.gov.tr adresi açılacaktır. Açılacak olan bu sayfa içerisinde kredi başvuru sonucu sorgulamak için giriş bilgilerinizi kullanacaksınız. KOSGEB veri tabanına kayıt olan girişimciler belirledikleri bilgiler doğrultusunda sisteme giriş yapacak ve yine bu bilgiler doğrultusunda kredi sonucunu sorgulayabilecektir.

kosgeb faizsiz kredi sonucu sorgulama

KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları

2.KOSGEB Kredi Başvurusu


Her yıl düzenli olarak verilen girişimci kredisi başvuruları ve başvuru sonuçları hep merak konusu oluyor. Geçen yıl yapılan 250 bin başvuru bu yıl yine benzer oranları gösterebilir. Bu yüksek orandaki başvurular için krediyi almaya hak kazanan kobi sayısı 15 bin olmuştu. Bu durumu ele alan kurul heyeti bir sonraki başvurular için limiti arttıracaklarını dile getirmişti.

Farklı kredi desteklerine başvuru sayılarının bu denli yüksek olması nedeniyle birçok proje kredi alamadı. Yine bu yıl şüphesiz ki aynı durumun yaşanacağı bekleniyor. Ancak KOSGEB kredi başvurusu için ilgili projelerden destek alınabilmekte. Örneğin genç çiftçilere verilen kredi destekleri için sayı arttırılmış ve 30 bin girişimciye KOSGEB kredisi verileceği bildirilmişti.

3.KOSGEB Kredi Başvurusu Sorgulama Adresleri 2019

Bu yıl tekrardan verilen KOSGEB girişimci kredi destekleri için başvuru adresleri resmi adres üzerinden ilk olarak yayınlanacaktır. KOSGEB kredi başvurusunu henüz yapmayan girişimciler ise ilgili birimler üzerinden kredi başvurusunu yapmaya başlamalıdır. KOSGEB kredi başvurusu yaptıktan sonra kredi almaya hak kazanan girişimci ve kobilere anlaşmalı banka kurumları aracılığıyla kredi verilecektir. Birçok girişimcinin yararlanabileceği KOSGEB kredi başvuru sorgulama adresler 2019 yılında şu şekilde olması bekleniyor. Verilen sıfır faiz kredi desteği için açılması beklenen “sifirfaiz2019.kosgeb.gov.tr” adresi üzerinden KOSGEB kredi sonucu öğrenme işlemlerinizi yapabileceksiniz. Konu hakkındaki gelişmelerin detaylarını güncel bir şekilde sayfa içerisinden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Şartları

KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Başvurusu 2019

Her yıl düzenlenen girişimciyi destekleme projeleri devlet destekli olarak dağıtılmaktadır. Alınacak olan KOSGEB faizsiz kredi ve hibe kredi destekleri için vergiler devletten. Almaya hak kazandığınız KOSGEB destekli kredilerinizi kurumun belirttiği anlaşmalı bankalar üzerinden temin edebilirsiniz. Protokol anlaşması yapılan bankalardan kredinizi almak için KOSGEB veri tabanında kaydınızın olması zorunludur. Ayrıca krediye başvuru yaptığı halde sistemde kredi başvurusu bulunmamaktadır gibi ifadelerle karşılaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için şu bilgiye sahip olmamız gerekiyor.

KOSGEB kredi destekleri için veri tabanına kayıt yaptırmak yahut KOSGEB kaydınızın bulunması Kredi Faiz Desteği Programına başvurunuzu yaptığınız anlamını taşımaz. Eğer sıfır faiz kredi desteği için ilgili internet sayfasından başvurunuzu yapmamışsanız bu krediyi alamazsınız. Birçok vatandaşımız genelde bu sorun nedeniyle kredi alamıyor. Nedense KOSGEB kredi sonucu öğrenme aşamalarında bu sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,  Ev Hanımlarına Devlet Destekli Faizsiz 15 Bin TL Kredi adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, 10.000TL 36 Ay Vadeli En Uygun İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz! Kredi ihtiyaçlarınıza en uygun ulaşmanız için banka kredileri ve diğer destek paketlerini inceleyip sizlerle paylaşıyoruz.