1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

1

KOSGEB Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Devlet destekli hibe veya kredi desteklerini alabileceğiniz KOSGEB kredi geri ödemesi nasıl yapılır ve verilen kredi destek şartları ve diğer detayları bu yazı içerisinde bulabilirsiniz. Sunulan kredi imkanları sayesinde her yıl düzenli olarak girişimciler kendi işlerini kurmak yahut büyütmekte. KOSGEB Kredi geri ödemesi diğer özel kurumlara kıyasla oldukça avantajlıdır ve devlet teşvikli olması da ayrı bir avantajı beraberinde getirmekte. Kendi işinizin sahibi olmak için Kosgep kredi desteklerine başvurabilir ve hibe kredi alma şansını elde edebilirsiniz. Aşağıda detaylı olarak KOSGEB kredi geri ödemesi hakkında bilgiler mevcuttur.

KOSGEB Kredi Nedir?

Küçük ve Orta Seviyeli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Kurumu (KOSGEB) tarafından verilen kredi destekleri her yıl düzenli olarak devlet organlarınca verilmektedir. KOSGEB kredi destekleri tamamen ülke ekonomisinin canlanması ve iş istihdamının sağlanması adına verilmektedir. KOSGEB kredi geri ödemesi ise seçeneklerle sunulmaktadır.

KOSGEB Hibe ve Geri Ödemeli Kredi Kullanım Özellikleri


KOSGEB üzerinden kredi edinebilmesi için KOSGEB desteklenen sektörler ve bölgeler içerisinde iş fikrinin yürütülmesi gerekmektedir. KOSGEB destekli kredi edinmeniz için gerekli şartları yerine getirmeniz zorunludur. KOSGEB kredi şartları için site içerisinde arama yapabilir ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Bilinmelidir ki KOSGEB geri ödemesiz kredi ve geri ödemeli kredi paketleri mevcuttur. KOSGEB hibe ve geri ödemeli kredi kullanım özellikleri ise birbirinden farklıdır. KOSGEB üzerinden kredi veya hibe yani geri ödemesiz kredi seçeneklerini kullanabilirsiniz. KOSGEB kredi desteklerinin kullanımı için kişilerin şartları yerine getirmesini ilk satırlarda da belirtmiştik. Bu şartlar içerisinde en önemli olanı ise girişimcilik eğitimi yani diğer bir ismi ile KOSGEB kurslarına katılmak zorunludur.

Başarıyla tamamlanan kurslar neticesinde verilen girişimcilik sertifikası ile kredi veya hibe için gerekli başvuru, KOSGEB iş planı projesi ile yapılmaktadır. Yapılan başvuru ardından verilen onay ile beraber 50 bin lira hibeli kredi yani geri ödemesiz kredi alabileceksiniz.

KOSGEB 50 bin tl kredi sizlere yetmez ise yine aynı paket üzerinden 100 bin tl kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu iki paket içerisinde farklı seçenekler mevcuttur ve KOSGEB kredi geri ödemesi ise yine kredi paketine göre değişmektedir.

KOSGEB Kredi Geri Ödeme Koşulları


KOSGEB üzerinden alacağınız devlet destekli krediler için 2 yıl geri ödeme istenmemekle beraber hibe kredilerinde ise tamamen devlet teşvikli krediler sunulmakta ve kredi paketine göre geri ödeme planları değişmektedir.

KOSGEB aracılığıyla 100.000 TL geri ödemeli kredi kullanacak olan girişimcilerin KOSGEB kredi geri ödemesi nasıl yapılır konusu için aşağıda bilgiler sunmuş bulunmaktayız.

KOSGEB kredi geri ödemesinde kredi paketlerine göre vadeler değişim gösterir. Ancak KOSGEB 100 bin tl kredi geri ödemesi ilk bir yıl boyunca geri ödemesizdir. Bir yılsonunda ise ilk ödemeler yapılır. Burada önemli bir konu daha mevcuttur ki KOSGEB kredi geri ödemesi siz girişimciler için esnek vadeler ile verilmektedir. Burada kendinize göre bir plan yapabilir ve bu plan ile KOSGEB kredi geri ödemesinde bulunabilirsiniz.

KOSGEB sıfır faiz kredi desteklerine aşırı talep gelmekte ancak kredi limiti çerçevesinde hareket edildiği için birçok girişimci bu destekten yararlanamamakta. Bu durumları da göz önünde bulunduran KOSGEB bir sonraki etkinliklerde başvuru sayısında değişiklikte bulunacaktır. Ayrıca KOSGEB kredi başvurusu için 3 başvuru hakkı bulunmaktadır ve bunlardan diğer önemli olan etken ise KOSGEB veri tabanına kayıt olmak ifadesidir. Kaydını yaptırmayan ve girişimcilik eğitimi almayanlar bu desteklerden yararlanamayacaktır.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

  1. DİDEM UZUN on

    daha düşük miktarlarda kredi sağlanması durumunda nasıl bir geri ödeme yöntemi uygulanıyor acaba? Örneğin 30 bin olsa

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.