1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Kredi Başvuru Formu Nedir

1

KOSGEB Kredi Başvuru Formu Nedir

Ülke genelinde kredi desteklerinde bulunan ve vatandaşın girişimcilik hayatında rol oynayan KOSGEB kredi başvuru formu nedir ve nasıl doldurulur bunlara yazı içerisinde değinmiş bulunmaktayız. Ayrıca ilgili konulara da site içerisinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan yahut sormak istediklerinizi ise ilgili konunun altına yorum olarak belirtebilirsiniz.

KOSGEB Kredi Başvurusu


Genelde küçük ve orta ölçekli işletmeler için kredi destekleri sunan KOSGEB kredi başvurusu hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Bilineceği üzere genelde faizsiz kredi ve hibe veren KOSGEB girişimcilere ayrıca masraflarında yine kredi desteği sunmakta. Kredi için KOSGEB kredi başvuru formu doldurularak bu aşamalara geçilir.

KOSGEB hibe ve faizsiz krediler yeni açacağınız işletmede yahut büyüteceğiniz işletmede kullanılabilmektedir. Bu sayede geliştirme desteklerinin yerini bulacağı bilinmektedir. İşletmelerin gelişmesi ve girişimcilerin daha başarılı olabilmesi için KOSGEB kredi başvuru formu doldurularak kredi için gerekli başvuru aşamalarına geçilir. Kredi başvuru formunu başvuruda bulunacağınız birim tarafından temin edebilirsiniz. Ayrıca KOSGEB Veri tabanına kayıt olmak için resmi adres olan kosgeb.gov.tr adresine gidebilirsiniz. Hibe yahut kredi almak için başvuru yapacak olan işletme sahipleri yahut ortaklık payı fazla olan gerçek/tüzel kişilerin, Kosgeb kredi şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Şartlar için detaylı olarak burada cümle kurmayacak asıl sorduğunuz soruya cevap vereceğiz. KOSGEB kredi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler sağ üst taraftaki site içi arama ile ilgili konuya ulaşabilir.

Şartları taşıyan vatandaşlar kredi için gerekli şubeye giderek şahsen başvuruda bulunabilir. Başvuru için ilk olarak doldurulması gereken kosgeb kredisi başvuru formu sonrasında dilekçe ile istenilen diğer belgelerin eklenmesi istenecektir.

KOSGEB Kredi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

İlk defa KOSGEB kayıt yapacak ve kredi başvurusunda bulunacak olanların bilmesi gerekir ki bunlar genel bilgilerdir. Bir Kosgeb kredi başvuru formu içerisinde sizden istenilen bilgileri aşağıda belirtiyoruz.

 • Ad
 • Soyad
 • Şirket ismi
 • Ticaret yahut Sicil odası ismi
 • Açık adres
 • İl
 • Posta numarası
 • Telefon numarası
 • E-posta adresi
 • İşletme iş kolu
 • İşçi dağılımı ve sayısı
 • İşletme bilgileri
 • İşletme adresi
 • İşletme yönetici bilgisi
 • İşletmeye ait telefon numarası

Gibi bilgileri sizlere yapacağınız KOSGEB kredi başvur formu içerisinde bulabilirsiniz. Bu bilgiler kredi başvurunuzu yapmanız için yeterli sayılmaktadır. Başvuru formu içerisinde sizden istenilen zorunlu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Zira yanlış olması halinde bir cevap alınamayacak ve kredi başvurusu ret edilebilir. Başvuru formunu resmi adres içerisinde bulabileceğiniz gibi aşağıda bu adrese yönlendirecek bağlantı bırakıyoruz. Tek tıkla anında ulaşabilirsiniz.

KOSGEB kredi başvuru formu adresine gitmek için lütfen buraya tıklayınız.

KOSGEB Kredi Başvuru Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

KOSGEB başvuru formu doldurulduktan sonra yine doldurulması gereken KOSGEB kredi başvuru dilekçesi nasıl hazırlanır konusuna da değinerek birkaç detaya yer vereceğiz. Bilinmelidir ki kredi yahut hibe başvurusu için doldurulması gereken ikinci belgedir. Ayrıca bu belgenin yani kosgeb kredi başvuru dilekçesi elle yazılması istenilen bir belgedir. Dilekçe içerisinde ilgili konu açıkça belirtilmelidir. İşletme için kredi desteği istenecekse ve kredi alınıp işletmede değişiklik yapılacaksa bu durumlar belirtilmelidir. Ayrıca işletmenin kaç kişiye istihdam sağlayabileceği ve kredi alındıktan sonra işletmede gerçekleştirilecek olan faaliyet durumları, kullanılacak olan KOSGEB kredisinin hangi amaç için kullanılacağı hakkındaki bilgiler dilekçe içerisinde belirtilmelidir.

Ayrıca yeni açılacak olan bir işletme için girişimci başvuru yapacak ise; işletmenin hangi iş kolunda açılacağına, işletmenin açılışından sonra yapılacak istihdam sayısı, ekonomiye nasıl bir katkıda bulunacağı, işletmenin geliştirilmesi için ne tür davranışlarda bulunacağına ve harcama ile elde edebileceği başarıya dair bilgileri, KOSGEB başvuru dilekçesi içerisinde belirtmesi gerekmektedir.

Kredi veya hibe desteklerinden yararlanacakların yukarıda sözü edilen şartları yerine getirmeleri zorunludur.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Kredisini Kimler Alamaz? isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

121 kez okundu.

1 Yorum 1. Yeliz Saman on

  Kosgebe başvurusunu kodgeb eğitimi verilen yerlerde alıyor sanırım. bir çok girişimci fikirleri ile kapıda bekleyen kişi görmüştümLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.