KOSGEB KOBİ Destek Kredisi, KOSGEB KOBİ destek Kredisi İçin Gerekli Evraklar destek kredisi, destek kredisi veren bankalar hangileri? Uygun Girişimci Kredisi.

KOSGEB KOBİ Destek Kredisi Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler olarak bilinen ve kısaca KOSGEB KOBİ olarak adlandırılan şirketler, ticari ortaklık şeklinde kurulabilecekleri gibi şahıs işletmesi olarak da kurulabilirler. Türkiye’de ticari hayatta faaliyet gösteren şirketlerin neredeyse tamamı KOBİ sınıfına girer. Bir şirketin KOBİ olarak tanımlanabilmesi için yıllık bilanço toplamının 250.000.000 TL’nin altında olması gerekir. Dolayısıyla global holding ve şirket grupları hariç tüm firmaları KOBİ sınıfında göstermemiz mümkündür. Ticari hayatta bu kadar yaygın bir alana hâkim olan KOBİ’ler, bankalar tarafından da yıllardır desteklenmektedir. Kuaför Sektörü KOSGEB Girişimci İş Planı Proje Örneği

KOSGEB KOBİ Devlet Kredisi

Bankaların gerek mevduat, gerekse kredi hacimlerinin çoğu KOBİ’lerden kaynaklanmaktadır. KOBİ’ler, bankalardan aldıkları KOSGEB KOBİ destek kredisi ile işletmelerini geliştirmekte ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Özetle bankalar ve KOBİ’ler arasında düalist bir ilişkiden söz edilebilir. İlgili bir içerik olarak Kaymakamlık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıradlı yazımızı da değerlendirebilirsiniz.

KOSGEB KOBİ Destek kredisi, nakdi ve gayrinakdi olacak şekilde alınabilmektedir. KOBİ’ler, işletme faaliyetleri esnasında nakit gereksinimi duyabilir, bunun için banka kredilerine başvuruda bulunabilirler. Bankalar, KOSGEB KOBİ’lerin piyasadaki durumuna ve mali bilançolarına göre belirli bir limit açarlar. Bu limit doğrudan imza karşılığı olabileceği gibi kefalet, ipotek, nakit rehini, taşıt rehini, temlik ve müşteri çeki karşılığında da olabilir. Ayrıca KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri hakkında bilgi almak ve başvuru formlarına ulaşmak için bu yazımızı inceleyin.

KOBİ Destek Kredisi Veren Bankalar

KOBİ’ler, kredi kullanımlarında KOBİ destek kredisi veren bankalar hangileri diye araştırma yapabilirler. Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların tamamına yakını, KOBİ’lere çeşitli kredi imkânları sunmakta. Bu bankaların bireysel bankacılık dışında KOBİ bankacılığı birimi oluşturmaları da KOBİ sınıfında yer alan müşterilerin ne kadar yüksek bir hacme sahip olduklarını açıkça gözler önüne sermekte.


KOBİ Bankacılığı, POS cihazından çek karnesine, teminat mektubundan ticari kredilere kadar birçok bankacılık hizmetini kapsamakta. KOBİ’ler kendilerine özel olarak tahsis edilen müşteri temsilcileri ile görüşerek gerekli taleplerini iletebilirler. KOBİ ve girişimciler için KOSGEB İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır adlı makalemizden yararlanabilir ve girişimcilik kursu başvurusu yapmaya hazırlanabilirsiniz. Ayrıca KOSGEB Kurs Tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

KOBİ Destek Kredisi İçin Gerekli Evraklar

KOBİ Kredisi

KOSGEB KOBİ Kredisi Destek Paketleri

KOBİ destek kredisi için gerekli belgeler bankadan bankaya değişebileceği üzere özetle şunlardır;

 • Güncel Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri veya İmza Beyannamesi (Noter Tasdikli)
 • Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi
 • Oda Kayıt Belgesi ve Faaliyet Belgesi (Kayıtlı Odadan Alınabilir)
 • Son 3 yılı kapsayan Vergi Beyannameleri ve Detay Mizan Evrakları (ya da İşletme Defteri)
 • İşletme Bünyesinde Yer Alan Gayrimenkullere Ait Belgeler
 • Banka tarafından istenebilecek diğer bilgi ve belgeler

Bu evraklar, genellikle bankaya fiziki olarak değil mail yoluyla iletilir. KOBİ destek kredisi başvurusunda müşteri temsilcinizden gerekli belgelerin hangi mail adresine gönderilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Mail adresini ilgili evrak listesiyle beraber muhasebe sorumlunuza iletmeniz, evrakların bankaya e-posta yoluyla gönderilmesi için yeterli olacaktır. Bankalara olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ile mevcut ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

KOBİ Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Girişimci Kredisi, KOBİ Kredisi, KOSGEB Kredisi, KOBİ Destek Kredisi veren bankaların hangisi olduğu sorulduğunda yahut böyle dendiğinde tüm bankaların bu soruya yanıt olabileceğini az çok anlamış oldunuz. Yine de bazı bankaların bu alanda daha çok yoğunlaştıkları görülmekte.

 • Halkbank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 •  Vakıfbank
 • Kuveyt Türk
 • QNB Finansbank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası

KOBİ kredisi veren bankalar listesinin ilk sıralarını oluşturuyor. Bu bankaların KOBİ bankacılığı alanında geniş bir ihtisasa ve tecrübeye sahip olmaları, KOBİ’lerin de işine oldukça yarıyor. En uygun ihtiyaç kredisi paketlerinin hangi bankada olduğunu ve kimlere verildiğini bilmek ister misiniz? Öyleyse En Uygun 30.000 TL 48 Ay Vadeli KOBİ Kredisi adlı yazımızı incelemeye başlayın.

KOSGEB KOBİ Destek Kredisi

KOSGEB KOBİ Devlet Kredisi, devlet nezdinde belirli dönemlerde KOBİ’lere hibe ve kredi babında destek olmaktadır. Ayrıca KOBİ’lere sunulan faizsiz ve düşük faizli kredi olanakları da KOSGEB aracılığıyla verilmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz bankaların çoğu KOSGEB anlaşmalı bankalar olarak faaliyet göstermektedir. KOSGEB destek kredisi almak için bu bankalara başvurmanız yeterli olacaktır. Bankaların bu bağlamda gelişmiş bir yapılanmaları olup KOSGEB kredilerinin aracılık hizmetleri de yine bu bankalar tarafından üstlenilmektedir. KOBİ destek kredileri hakkında detaylı bilgi almak ve KOBİ’lere sunulacak yeni hibe ve desteklerden haberdar olmak için sitemizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz üzere ING Bank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu adlı yazımızda kadınlara, girişimcilere ve yeni müşterilere uygun faizli bireysel kredi paketleri verilmekte. Sizler de ING Bankası uygun faizli bireysel ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanabilirsiniz.


KOSGEB Kredi Faiz Desteği

Türkiye Cumhuriyeti resmi kurumları arasında olan KOSGEB, kredi destekleri ile genç girişimci ve esnafa çözüm üretmeye devam ediyor. Devlet destekli KOSGEB kredi başvurusu yapıp onay mı aldınız? Öyleyse size en yakın Ziraat şubesineKOSGEB destek kredileri için davet ediyoruz. Kurulu yahut kuracağınız işletmeniz için en uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile Ziraat Bankası girişimci kredisi paketlerinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB tarafından belirlenmiş olan destekleri vermede aracılık yapan Ziraat Bankası’na, KOSGEB kredi faiz desteği için başvuruda bulunabilirsiniz. İhracat finansman desteği, işletme sermayesi desteği, istihdam desteği, acil destek paketleri, Makine teçhizat kredi destekleri, donanım destekleri gibi birçok farklı başlık altındaki teşvikleri kullanabilirsiniz.

KOSGEB Destekleri
KOBİ Hibe Kredi
Girişimcilik Eğitimleri
Ziraat Bankası KOSGEB Destek Kredileri

İnternet adresimiz Uygun Krediler içerisinde KOSGEB, TKDK yanı sıra en uygun kredi, Konut Kredisi, İhtiyaç Kredisi, Faizsiz Krediler, Gelir Belgesiz Kredi, Ev Hanımlarına Kredi gibi içerikler bulmanız mümkündür. Site içerisinde arama yapabilir ve daha hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Özet
KOSGEB KOBİ Destek Kredisi
Makale Adı
KOSGEB KOBİ Destek Kredisi
Açıklama
KOSGEB KOBİ Destek Kredisi, KOSGEB KOBİ destek Kredisi İçin Gerekli Evraklar destek kredisi, destek kredisi veren bankalar hangileri? Uygun Girişimci Kredisi.
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo
İlginizi Çekebilir:  En Uygun 30.000 TL 48 Ay Vadeli KOBİ Kredisi