KOSGEB Kira Desteği Veriyor mu?

Ülkemizin neredeyse tamamında faaliyet ve hizmetlerini sürdüren KOSGEB kira desteği de vermektedir. Kobiler için KOSGEB kira desteği veriyor mu? KOSGEB kira desteği nasıl alınır gibi konuların içeriklerini de aşağıdaki başlıklar altından bulabilirsiniz.


KOSGEB kira desteği AR-GE inovasyon Endüstriyel uygulama programı sonucunda elde edilebilmektedir. Kobiler için geçerli olan bu durum yalnızca kira desteğiyle sınırlı değildir. KOSGEB kredi ve diğer destekler için düzenli olarak sayfamızı takip edebilirsiniz. KOSGEB kredi, KOSGEB destekleri yine devlet destekli olarak da verilebilmektedir.

KOSGEB kira desteği nasıl alınır

KOSGEB tarafından verilen birçok kredi çeşidi bulunur. Bu kredilerden biri de KOSGEB kira desteği kredileridir. KOSGEB kira desteği Araştırma ve Geliştirme inovasyon endüstriyel uygulama programı neticesinde verilir. Programın tüm detayları için resmi adresi takip edebilirsiniz. Ayrıca 12-18-24 ay gibi uygulanır. KOSGEB kira desteği programında uygulanan oranlar, dönem içerisinde değişebilmektedir. Şuan için geçerli olan üst limit 18,000 TL olarak belirlenmiştir. KOSGEB desteklerinden yararlanılabilmesi için geçerli olan veri tabanına kayıt işlemleri bu destek için  yine geçerlidir. KOSGEB kira desteği alınmadan yahut başvurusu yapılmadan önce kişilerin öncelikle KOSGEB veri tabanında kayıt oluşturmaları gerekmektedir. KOBİ kesin olarak KOSGEB veri tabanında kendisi için yer açmalıdır.

KOSGEB Destekleri

KOSGEB ülkemizin dört bir yanına farklı sektörlerde desteğini hız kesmeden ve ara vermeden devam ettirmektedir. Ülkenin ekonomisinin de canlı kalması adına projeler yürütmektedir. Yeni iş yeri açmak isteyen genç ve dinamik girişimciler, kurulu ve dizili işini geliştirip büyütmek isteyen esnaflar, işverenler, girişimciler için yine farklı seçeneklerde destekler sunulmaktadır. KOSGEB tarafından hazırlanan desteklerden haberdar olmak için sitemizi güncel olarak takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  5000 Kredi İçin En Uygun Faiz Oranı Uygulayan Banka Hangisi?

KOSGEB’in kobilere sunduğu destekler

KOSGEB son yıllar içerisinde ülke ekonomisini bir hayli canlandırmayı başarmış durumda. Finansal anlamda destek bekleyen kobiler için birçok farklı projeye imza, KOSGEB tarafından atılmış durumda. Kredi, hibe ve diğer desteklerden birçoğu dikkat çekmeyi başarmakta. Faizsiz krediler, düşük faizli krediler ve geri ödemesinde esnek avantajlar barındıran birçok kredi desteğinden binlerce vatandaşımız yararlanabilir.


KOSGEB kurumu tarafından verilen bu desteklerden yararlanılabilmesi için yapılması gereken ilk iş KOSGEB veri tabanına kayıt olmaktır.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB teşvik bölgeleri ve desteklenen iller/sektörler isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.