KOSGEB İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır

KOSGEB girişimcilik kursu başvurusu yapılabileceği yerlerden biri İŞKUR adresidir. KOSGEB iş ortağı yetkisiyle girişimcilik kursu başvurularınızı bu adres üzerinden yapabilirsiniz. KOSGEB İŞKUR girişimcilik kursu başvurusu nasıl yapılır ve girişimcilik eğitimleri hakkındaki bilgiler aşağıda verilmiştir. Bu bilgiler aracılığıyla girişimcilik kursu başvurusu yapılabilir. KOSGEB kursları dönemler aralığında yapılmakta ve bu dönemlerin belirlemesini talep belirlemekte. Bilinmesi gerekir ki İŞKUR ‘a yapılan başvuru ve taleplerin yoğun olması halinde girişimcilik kursları düzenlenmektedir.


Ülkemizde KOSGEB girişimcilik kursu İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Kocaeli, Diyarbakır, Muğla, Erzurum gibi kalabalık şehirlerde daha yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Ancak diğer illerdeki başvurulara bağlı olarak buralarda da sürekli yapılabilecek programdır. Bunun için yeteri oranda başvurunun gelmesi gerekmektedir. KOSGEB kursları her il ve ilçede düzenlenebilmektedir. Ayrıca KOSGEB kursları ücretsiz olarak verildiği gibi her 18 yaş üzeri T.C. vatandaşı kayıt yaptırıp kurslara katılabilir. Kurslar içerisinde girişimcilik alanına yönelik birçok detaylı bilgi sunulmakta. Bu sayede girişimciler işletmelerini kurduktan sonra bu alanlarda pek zorluk çekmeyecektir. Dükkan açmak işletme kurmak veya kendi işini büyütmek isteyen girişimcilere kapısı her zaman açıktır. KOSGEB girişimcilik kursu başvuruları hakkında detaylı bilgiye de değinelim. Ayrıca bu sayfa içerisinde İŞ KUR aracılığıyla düzenlemeye devam eden eğitimlere başvuruların nasıl yapılacağı yayınlanmaya devam etmektedir. İŞ KUR kurs eğitimleri ücretsiz olduğunu bir kez daha belirtelim ve KOSGEB İŞKUR girişimcilik kursu başvurusu nasıl yapılır cevabına geçelim.

İŞ KUR KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusuna Nasıl Kayıt Olunur?

İş ve işçi bulma kurumu (İŞKUR) ülkemizde işçi arayan ve iş arayanlara aracılık eden resmi bir kurumdur. Resmi olması sebebiyle birçok büyük projede iş ortaklığı yapabilmektedir. Kanunen gerekenleri yerine getirenlere de işsizlik maaşı sağlayan resmi kamu kurumu yine İŞKUR’dur.

İlginizi Çekebilir:  Giyim KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan işsizlik maaşı başvuru şartları ve genel detaylarını görebilirsiniz.

İşsizlik Maaşı başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kayıt için hiçbir şekilde para talep etmemektedir. Kişilerin ücretsiz olarak katılıp yararlanabilecekleri KOSGEB kursları ülkemizin dört bir yanında girişimcilere hitap etmeye devam ediyor. KOSGEB eğitimleri içi başvurular İŞKUR birimlerinden alınmaya devam etmekte. İŞKUR tarafından desteklenen bu kursların yeterli oranda başvuru almasıyla başlamakta. KOSGEB kurslarına en az 22 katılımcının başvuru yapması gerekmektedir. Bu şekilde kurslar verilmeye başlanır. KOSGEB kurslarına 18 yaşını dolduran herkes ücretsiz katılabilir. İŞKUR aracılığıyla kurs için başvuru yapması beklenenlerin çalışmayan ve reşit olmaları gerekli kılınmıştır. Başvurularınız İŞKUR birimlerine yapılırken şahsen bulunmanız gereklidir. KOSGEB kurslarını illa ki İŞKUR birimlerinden takip etmeniz gerekiyor diye bir şart yoktur. Dilerseniz ilinizdeki KOSGEB kurslarının yapıldığı yer ve tarihlerini aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Bu bağlantı linkini paylaştıktan sonra KOSGEB İŞKUR girişimcilik kursu başvurusu nasıl yapılır ifadesine tekrardan değinelim.


İkamet ettiğiniz ilde yapılacak olan KOSGEB girişimcilik eğitimi kurs tarihleri için buraya tıklayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılacak sayfada ilinizi belirtip yapılacak olan KOSGEB kurs yerleri ve tarihleri hakkındaki tüm bilgileri görebilirsiniz.

İŞ KUR birimlerinin diğer kurumlardan farkı ise eğitimlere katılan katılımcılara birtakım ücretler vermesidir. Bunun haricinde ise eğitim süreleri ve içerikleri aynıdır. Kosgeb işkur kursları eğitim tarihleri için yukarıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. Ayrıca eğitim başvurularında sıkça yaşanan ön test ve mülakatlar da İŞKUR aracılığıyla çözüme kavuşturulacaktır. Böyle yoğun ilginin olmasıyla birçok katılımcı bu eğitimlere kontenjan yetersizliği nedeniyle katılamamakta. Bunun için kayıt sürelerinin takip edilmesi önemlidir.

KOSGEB girişimcilik eğitimi mülakat ve testlerinde projesi hazır olanlara öncelik tanınacaktır.

İŞKUR Girişimcilik Eğitimi Kursları Hakkında

Değerli girişimci vatandaşlarım. Eğitimleri hangi birimler aracılığıyla alırsanız alın KOSGEB kurul heyeti deneyimli ve profesyonel öğretmenler gönderecektir. Burada sizlere eğitim verecek olan öğretmenler bu işin uzmanı olanlardır ve eğitimleri genelde üniversite akademisyenleri vermektedir. Eğitimler içerisinde işlenecek olan konular işletme ve girişimcilik üzerine olacaktır. Bu konuları kısaca aşağıdaki şekilde açıklamış bulunuyoruz.

  • Kurulması düşünülen işletmeye pazar araştırmasının nasıl yapılacağı.
  • İşletmenin rakipleri hakkında analiz konuları
  • İşletme maliyet hesaplaması konuları
  • KOSGEB iş planı projesi nasıl hazırlanır ve önemli detayları.
  • Müşteri memnuniyeti önemi hakkında geniş detaylar.
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Yukarıdaki konular KOSGEB İŞKUR Girişimcilik kursları içerisinde sıkça işlenecektir. Kurmayı düşündüğünüz işletmenin uzun süreli bir faaliyet göstermesi için gerekli olan tüm konular ele alınacaktır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimcilere girişimcilik sertifikası verilecektir. Bu sertifika ile KOSGEB aracılığıyla hibe kredi ve faizsiz kredi başvurularınızı da yapabileceksiniz. Yukarıdaki başlıklar içerisinde detaylı olarak KOSGEB İŞKUR girişimcilik kursu başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler sunulmuştur. KOSGEB İŞKUR girişimcilik eğitimleri şahsen yapılacaktır ve adresler ise yukarıda belirtilmiştir. Yukarıda verilen linke tıkladıktan sonra eğitimlerin yapılacağı yer ve tarih gibi genel bilgileri bulabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,  Beyaz Eşya Bayiliği için KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Evraksız Kefilsiz Herkese 5.000 TL Kredi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz!