Yayın Tarihi: 15 Şubat 2018
Yazar:

KOSGEB İhtiyaç Kredisi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 4,75 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB İhtiyaç Kredisi

Hem kurumda hem de site içerisinde KOSGEB ihtiyaç kredisi devamlı olarak güncellenmektedir. KOSGEB 50 bin tl faizsiz KOBİ kredi desteği bu yıl anlaşmalı bankalar tarafından verilecektir. KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir ve gerekli evraklar nelerdir gibi sorulara da bu yazı içerisinde açıklık getirebilirsiniz.

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınr, Şartları Nelerdir

KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır sorusunu birçok yerden duyabilirsiniz. Aslında ihtiyaç kredisinin ne için kullanılacağı da önemlidir. İhtiyaç kredisi yeni bir iş kurmak için kullanılmak isteniyorsa, bu aşamada uygulanacak olan farklıdır. Ancak kurulu bir işi büyütmek adına kullanılmak istenen kredinin kullanımı biraz daha farklı olacaktır. Aşağıdaki metin içerisinde kredinin nasıl alınacağına dair başlıklar bulabilirsiniz.

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

KOSGEB, işletme sahibi KOBİ, esnaf yahut girişimcilere devlet kredilerini sunmaktadır. KOBİ ve girişimci olarak KOSGEB ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmaktadır ve her iki seçenekte izlenilen yollar farklıdır. Dilerseniz ilk olarak işletme sahiplerinin, KOSGEB ihtiyaç kredisi için uygulamaları gereken aşamalara değinerek ardından yeni bir iş yeri kuracaklar için izlenilmesi gereken yollardan söz edelim.

KOBİ esnaf KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu

İşletme ihtiyaçları için devlet destek imkanlarından yararlanmak isteyen KOBİ statüsünde yer alan işletmeler,  önceki ve sonraki yazılarımızı takip edebilir. KOSGEB ihtiyaç kredisinden yararlanılabilmesi için aşağıdaki koşulların sağlanılmış olmaları gerekmektedir.

 • Kurulu olan bir işletmenin kesin olarak kobi statüsünde bulunması gereklidir.
 • Faal olarak hizmet sürdüren işletme sahipleri de kendi bünyelerindeki meslek odalarına kayıt yaptırmış olmalıdır.
 • Kosgeb veri tabanına kayıt oluşturulması.
 • Işletme KOBİ beyannamesinin eksiksiz bir şekilde doldurulması, yanında ise bilgi dokümanının çıktısı alınmalıdır.
 • Işletme KOSGEB destekleri programları dahilinde iş planı projesi hazırlanmalıdır.

Yukarıda belirtilmiş olan koşulların sağlanılması halinde kredi ve diğer desteklerden yararlanılabilir. Bu ve diğer kredi desteklerinden detaylı olarak haberdar olabilmek ve bu kampanyaları kaçırmamak için sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek daha hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sayın işletme sahibi KOBİler, Girişimcilik Destek Programı yalnızca sizler için oluşturulmuş bir proje değildir.

KOSGEB anlaşmalı bankalar

KOSGEB ihtiyaç kredisi ve diğer destekler, protokol taraf olan bankalar aracılığıyla yürütülecektir. Kişilerin çağrıları takip etmeleri bu aşamada oldukça önemlidir. Çağrılar neticesinde kredi veya destek almaya hak kazanan vatandaşlar anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredilerini elde edecektir.

Protokol taraf olan bankalar kısacası aşağıdaki gibidir. Bu bankalar sonraki dönemlerde değişim gösterecektir.

 • Akbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti bankası
 • Halk bankası
 • İş bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Yapı Kredi bankası
 • Ziraat bankası

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB kira desteği veriyor mu? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB teşvik bölgeleri ve desteklenen iller/sektörler isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Etiketler:

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Ümit dedi ki:

  KOSBEB ihtiyaç kredisi için başvurmak istiyorum afyonda yasiyorum buradaki KOSGEB müdürlüğünün adresini verir misiniz

  1. admin dedi ki:

   Ümit bey, KOSGEB Afyon Müdürlük ve Temsilcilik adreslerinin bulunduğu yazımıza bakabilirsiniz. Buraya tıklayarak Afyon iline ait adresleri görebilirsiniz.

 2. Zaman ünal dedi ki:

  Merhaba bende kredi istiyorum 100 tane tavuğum var işimi büyütmek istiyorum bana açık açık anlatırmısınız

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Zaman Ünal, dilerseniz şu konuya bakarak tüm detayları görebilirsiniz. KOSGEB tavuk çiftliği için gerekli olan tüm şartları net bir şekilde sunmuş bulunmaktayız. KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
DMCA.com Protection Status