KOSGEB Girişimcilik Kredisi Kimlere Verilir?

KOSGEB girişimcilik kredisinden kimler yararlanabilir yahut buna bağlı olarak KOSGEB girişimcilik kredisi kimlere verilir gibi sorularınıza bu yazı içerisinde açıklık getirerek ihtiyacınızı gidermeye çalışacağız. Yeni bir iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti girişimci vatandaşlarına işletmeyi kurarken ve kuruluş aşamalarında kredi desteğinde bulunan KOSGEB resmi ve devlet denetiminde bir kurumdur. Bu kurum aracılığıyla kredi desteklerinizi devlet teşvikli olarak giderebilir ve faizsiz kredi seçeneklerinden yararlanarak iş hayatınıza atılabilirsiniz.


KOSGEB destek verilen krediler banka kredileriyle karıştırılmamalı ki banka mantığıyla çalışmamakta. KOSGEB kredi destekleri oldukça uzun vadelere yahut faizsiz bir şekilde verilmektedir. KOSGEB kredi desteklerinin verilmesindeki amaç, kar elde etmek değil girişimcilerin iş hayatına atılmaları, istihdam sağlamaları ve ekonomide canlılık oluşturmasıdır. Bu kurumun girişimci vatandaşlara kredi ve destek vermesindeki amaç da budur. Ancak yine bu kurumun da kendisine has koşulları vardır ve KOSGEB girişimcilik kredisi kimlere verilir yahut bir başka deyişle KOSGEB kredisinden kimler yararlanamaz gibi sorulara da değinelim.

KOSGEB Girişimcilik Kredisinden Kimler Faydalanamaz?

KOSGEB girişimcilik kredisine daha önceden başvuru yapıp bu krediyi alanlar iki kez kredi alamaz. Ayrıca KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde faaliyet göstermeyen farklı dal ve sektörlerde iş yapan girişimciler yine KOSGEB kredi desteklerinden yararlanamaz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan ve 18 yaşını doldurmayan girişimci ve adayları yine KOSGEB girişimcilik kredisi alamaz ve bu krediden yararlanamaz.

KOSGEB kredi başvuru şartlarını yerine getirmeyen yahut eksik bırakan girişimciler yine krediden yararlanamaz.


KOSGEB desteklenen bölgeler üzerinde faaliyet yürütmeyen girişimciler yine KOSGEB girişimcilik kredisi desteklerinden yararlanamayacak ve bu kredi desteklerini alamayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

İsminden de anlaşılacağı üzere girişimcilere ve adaylarına yönelik bir etkinliktir ve burada KOSGEB iş planı göstermeyenler yine kredi desteğinden yararlanamayacaktır. Başvuru şartları ve gerekli evraklara bu yazı içerisinde değinmeyecek yalnızca sorularınıza cevap sağlayacağız. KOSGEB girişimcilik kredisi şartları ve gerekli evraklar için site içerisinde arama yaparak ilgili konulara göz atabilirsiniz.

KOSGEB Kredileri Nelerdir?

KOSGEB destekleri oldukça fazladır ve KOSGEB tarafından verilen kredi paketleri yine sektörlere göre verilmektedir. KOSGEB desteklenen sektörler için NACE formuna göz atabilirsiniz. Alkollü içecekler, yolcu otobüsü firmaları gibi sektörlere kredi verilmemektedir!

KOSGEB kredileri başında ise girişimcilik kredisi ve KOSGEB çiftçi kredileri gelir. Bunun haricinde yine birçok farklı alanda kredi paketlerini bulabilirsiniz. İnşaat, teknoloji, hayvancılık, üretim ve benzeri.

KOSGEB Kredi Şartları

Her kredi paketinde yahut her hizmetin önceden belirlenmiş olan birtakım şartları mevcuttur. Kredi ve hibe desteklerinden yararlanmak için KOSGEB girişimcilik kredisi şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. KOSGEB kredi şartları diğer banka kurumlarının istediği türden şartlar değildir. Bunlara yukarıdaki başlık içerisinde de değinmiş bulunmaktayız. Aklınıza takılan KOSGEB girişimcilik kredisi kimlere verilir ve buna benzer sorularınızı aşağıda bulunan yorum alanlarına belirtebilirsiniz.