1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Girişimcilik Destek Kredisi Şartları

1

KOSGEB Girişimcilik Destek Kredisi Şartları

Ülke genelinde hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam eden ve sürekli olarak alanı genişleten KOSGEB Girişimcilik destek kredisi şartları duyuruldu. KOSGEB tarafından bilineceği üzere her yıl düzenli olarak kredi ve hibe destekleri verilmektedir. KOSGEB tarafından yurdun dört bir yanında Girişimcilik kredisi sunulmaya ve bu sayede girişimcilerin istihdam yaratmasına yardımcı olmakta. Çevremize baktığımız zaman bunun birçok örneğini görebiliriz ve KOSGEB Girişimcilik destek kredisi şartları hakkındaki bilgilere de bu yazı içerisinde değinecek ve sizlere KOSGEB girişimcilik kredisi için aranan şartlar nelerdir konusuna değineceğiz. Ayrıca kimler KOSGEB girişimcilik kredisi desteklerinden yararlanabilir gibi sorularınıza da yine bu yazı içerisinde açıklık getireceğiz.


KOSGEB Girişimcilik Kredisi almak için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Birçok vatandaşın yararlandığı KOSGEB kredileri için aranan şartlar ve gerekli bilgiler aşağıda siz değerli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımıza detaylıca verilmiştir. KOSGEB girişimcilik kredisi duyurusuna geçmeden önce bir genel bilgi ile KOSGEB tanımında ve amacının ne olduğuna değinelim.

Amaç ve KOSGEB Girişimcilik Kredisi Alma Şartları

KOSGEB, ülke ekonomisini canlandırmak, iyi iş fikri olan girişimcilere yardımcı olmak ve bu fikrin hayata geçirilmesini KOSGEB in amacı olarak görebiliriz. KOSGEB temel kuruluşunda ilk etapta inşaat sektörüne kredi destekleri vermekteydi. Zaman içerisinde daha yaygın bir hal alıp birçok alan ve sektörde Girişimci kredisi sunmaya devam ediyor. KOSGEB ayrıca KOBİ KOSGEB Kredi ve Hibe destekleriyle de oldukça popüler bir kurumdur. Özel bankaların aksine resmi olduğu için genel itibari ile vatandaştan yana bir kurumdur ve girişimcileri iş hayatında başarılı birer iş adamı edinmeyi kendisine görev olarak benimsemiştir. KOSGEB girişimcilik kredileri ve KOSGEB faizsiz krediler gerçekten de faizsiz bir şekilde verilmekte ve hatta birçok kampanya türünde geri ödemesiz kredi desteklerini de sunmaya devam ediyor.

KOSGEB girişimcilik destek kredisi şartları aşağıda sizleri beklemekte ancak lütfen sabırlı olun ve bu önemli bilgileri okumaya devam ediniz. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) siz değerli girişimci adaylarına ücretsiz girişimcilik eğitimi vermekte ve bu eğitimler sonucunda sizlere KOSGEB girişimcilik sertifikası vermektedir. Ücretsiz verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi içerisinde iş hayatında alacağınız kararlara kadar birçok bilgi ve iş fikrinizi hayata geçirmeniz için KOSGEB girişimcilik kredisi sunmakta.

KOSGEB Girişimcilik Kredisi Başvurusunda Hangi Şartlar İsteniyor

KOSGEB Girişimcilik Kredisi almak yahut diğer herhangi bir KOSGEB kredi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları zorunludur. Ardından ise yapılacak işe yönelik iyi bir fikir. KOSGEB kredi desteklemesinde öncelikle istihdamı sağlayacak kriterleri göz önüne alır. Kişilerin yapacakları iş çevre ihtiyaçları arasında gösterilebilecek türden olmalıdır ki KOSGEB girişimcilik kredisi yahut diğer KOSGEB Kredi destekleri için hak kazanılabilsin. KOSGEB kurumu birçok alana hizmet verdiğinden dolayı birçok alanı da desteklemektedir. KOSGEB bunun dışında ise kadın girişimcilerin de iş hayatına atılabilmeleri adına farklı kredi paketleri sunmaya devam ediyor.


Kredi desteği almak ve bu kredi ile yeni bir iş kurmak yahut dükkan açmak için kredi ihtiyaçlarınızda öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kayıt olmayan vatandaşlarımızın KOBİ kredi desteklerinden faydalanamayacakları bildirilmektedir.

Genç girişimcilerin ise nüfus cüzdanları ile KOSGEB kurslarına katılmaları zorunludur. KOSGEB eğitimleri sonucunda katılım ve katılımla beraber devamlılık sağlayan girişimcilere girişimcilik kursu sertifikası verilecektir. KOSGEB kurs sertifikası aracılığıyla iş hayatına daha güçlü ve destek alarak başlayabilirsiniz. KOSGEB ihtiyaçlarınız için birçok alanda hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Sizlerin yeni işletmesi için yine KOSGEB ihtiyaç kredisi alabilir ve giderlerinizi yine kurum aracılığıyla karşılayabilirsiniz.

Kısacası KOSGEB eğitimlerini 18 yaş üzeri herkes katılabilmekte ve KOSGEB girişimcilik destek kredisi şartları arasında yaş üst sınırı ise 40 olarak belirtilmiştir.

Genç girişimcilerin önünü açabilmek ve onlara iş sektöründe kredi desteklerine faizsiz esnaf kredisi yahut KOSGEB 50 bin tl hibe kredi gibi farklı birçok kampanya üzerinden devam etmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Sertifikası

Girişimcilik kursu sertifikası KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan genç girişimcilere verilen belgedir. Bu belge ile KOSGEB Kredi destek paketlerine başvurabilir ve yine KOSGEB girişimcilik destek kredileri alınmasında kullanılabilmektedir. Ayrıca KOSGEB hibe kredi desteklerinizi yine girişimcilik kursu sertifikası ile temin edebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi (2 Yıl Geri Ödemesiz Hibe Kredi) adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB sıfır faiz kredi destek şartları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

24 kez okundu.

1 Yorum  1. Kemal Eriş on

    Kosgeb çok güzel imkanlar sağlıyor kaliteli fikri olana. Bakarsın ben de başvururum. etrafımda bu yolla halı yıkamacı açan kişiler tanıyorum. gayet iyi işleriLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.