KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları

KOSGEB ismi ile sunulmaya, ülkenin dört bir yanından devam edilirken, beraberinde farklı ve yeni soruları da getirebilmektedir ki bunlardan biri de; KOSGEB destekli bayilik ve Franchise alanları konusudur. Bu sorular arasından birisi de KOSGEB bayilik veren firmaları destekler mi? Sorusudur. KOSGEB bayilik desteklemesini yapmakta ise bu bayilikler hangileridir gibi soru işaretleri de geri dönebilmekte. Bizler de KOSGEB destekli bayilik ve franchise alanları üzerinde bir araştırma yaparak sizler için aşağıda bir takım bilgiler ekledik. KOSGEB’in bayilik destekleyip desteklemediği, destekliyor ise hangi alanların desteklendiği aşağıda paylaşılmıştır.

KOSGEB Bayilik  Alanları Destekliyor Mu


Ülkenin neredeyse her yerinde farklı sektörlerde kredi ve destek sunmaya devam eden KOSGEB, bayilik ve Franchise alanları da desteklemektedir. KOSGEB destekli bayilik ve franchise alanları için yazımızın devamını okumayı unutmayın.

KOSGEB hangi bayiliklere destek veriyor

2009 tarihine kadar yalnız sanayi sektörü içerisinde destek veren KOSGEB ilerleyen zamanlarda ise karar değişikliğine giderek birçok alanı hedeflemiştir. İlk etaplarda sanayinin beraberinde tarım ve hayvancılık sektörüne de destek vermeye başlayan kurum ardından alanı daha da genişleterek ülkenin dört bir yanına ulaşmayı başarmıştır. KOSGEB 2009 tarihlerinden sonra birçok alan ve sektöre desteğini sürdürmeye devam etmektedir. Şimdilerde bu destek kolunun uzayıp bayiliklere de yetiştiğini bilmenizi isteriz. Bu bayilikleri ise KOSGEB NACE formu içerisinde detaylı olarak bulabilirsiniz. KOSGEB nace formunu da, KOSGEB resmi sayfası içerisinde bulabilirsiniz. Bunun için Google arama motorunda kosgeb.gov.tr adresini görerek tıklayabilirsiniz. Oradan arama yaparak NACE formuna ve KOSGEB bayilik alanlarını bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Akbank 20 bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi

KOSGEB desteğini almak için nereden başlamalıyım

Bayilik açmak ve onun işletmesini yapmak için bir destek arıyorsanız, sizler de KOSGEB’in bu alana da geldiğini bilmelisiniz. KOSGEB desteği alarak bir bayilik açmak isteyen vatandaşlarımız da desteklenen sektörleri görerek işe başlamalıdır. Sektörün belirlenmesiyle vatandaşlarımız bayilik almak için KOSGEB’e müracaatta bulunabilir. KOSGEB, yapılacak olan müracaatın ardından gerekli olan evrak ve şartları belirterek işinize başlamanız için gerekli ön aşamaları kaleme alır.

Tabi tüm bunların yapılabilmesi için ilk etapta sizlere KOSGEB kurslarında bulunmanız için çağrı yapılacaktır. Kurslar sonucunda ise bir başarı göstererek girişimcilik sertifikası almanız gerekecektir. Ardından ise sertifika ve iş planı projesi gibi dosyalarla başvuracak ve onaylanmasını bekleyeceksiniz.


NOT: KOSGEB hibe, faizsiz destek almak için, götürülen iş planı projeleri uzman bir şekilde hazırlanmalıdır ki, dosya onayı uzun sürmesin.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB ihtiyaç kredisi adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB teşvik bölgeleri ve desteklenen iller/sektörler isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.