KOSGEB Danışmanlık Firmaları Proje Ücretleri Ne Kadar

Ülkemizin büyük şehirleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Kocaeli, Şanlıurfa,  Hatay, Manisa başta olmak üzere tüm ülkede KOSGEB danışmanlık firmaları bulunmaktadır. Bu konu içerisinde ise KOSGEB danışmanlık firmaları proje ücretleri ne kadar ve hazırlatılacak olan projelerden neler istedikleri anlatılmaktadır. Yalnızca girişimcilere ve girişimci adaylarına değil KOBİ statüsündekiler için hibe projeleri hazırlama işlerini yürütmektedir. Bu danışmanlık firmaları birçok projeyi belirledikleri ücretler doğrultusunda hazırlamaktadır. Danışmanlık firmalarının hazırlayacakları projelere genelde garantili onay alma vaadiyle sunmaktadır. Peki tüm bu kosgep projeleri ücretleri ne kadar ve detayları nelerdir? İşte tüm soruların cevabını.

Danışmanlık Firmaları Proje Ücretlendirmesi


Diler danışmanlık firması dilerseniz ajans deyin işinizi kurmak için devletten hibe almak için bunlara ihtiyaç duyabilirsiniz. KOSGEB üzerinden devlet destekli geri ödemesiz kredi almak isteyenlere bu hizmet sunulmaktadır. Hizmet birtakım ücretler karşılığında veriliyor ücretsiz değildir ve fiyatları da proje boyutuna bağlıdır. Danışmanlık firmaları proje ücretlendirmesi iki farklı şekilde veriliyor. Bunlardan ilki KOBİ ikincisi ise girişimci statüsünde bulunanlara verilmektedir. Aşağıda bu iki seçeneğe detaylı olarak değinmiş bulunmaktayız ve bu başlıklar aracılığıyla KOSGEB danışmanlık firmaları proje ücretleri ne kadar gibi sorularınıza net cevaplar bulabileceksiniz.

Girişimcilik destek projeleri fiyatlandırmaları

Bilineceği üzere kendi işini kurmak isteyen ve yeni bir iş fikri olan vatandaşlara girişimci ismi verilmekte ve bu şekilde yaklaşılmaktadır. KOSGEB kursları eğitimlerine katılıp bu eğitimleri başarıyla tamamlayanlar artık birer girişimci olur. Girişimci olunabilmesi için ilk olarak girişimcilik belgesine sahip olmak gerekir. Bu belge yine KOSGEB kursları vasıtasıyla edinebilmektedir. Bu belge ile yeni girişimci destek programındaki kredi paketlerine başvuru yapılabilir. Şimdi sizlere konuyu sırasıyla açıklamak istiyoruz.

  • KOSGEB hibe desteklerini almak için öncelikle veri tabanına kayıt oluyoruz.
  • Ardından ise gerekli evrakları hazırlıyoruz.
  • KOSGEB kursları başlangıç tarihlerini öğreniyor ve kurslara katılıyoruz.
  • Kurslar 32 saattir ve bu kursu başarılı bir şekilde tamamlamamız gerekir.
  • Başarıyla tamamladıktan sonra bizlere girişimcilik sertifikası verilecek.
  • Sertifika alındıktan sonra KOSGEB hibe desteklerini almak için yapacağımız işin projesini hazırlıyoruz ki tam da bu noktada asıl konumuz olan firmalar devreye giriyor.
  • Hazırlayıp KOSGEB kurul heyetine sunacağımız iş planı projesi eksik veya hatalı olursa yahut kabul edilmezse hibe başvurumuz ret edilecektir.
  • Danışmanlık firmalarına hazırlatacağımız projeler profesyonel bir şekilde hazırlanacaktır ve bu firmalar genelde hibe için garanti sözü verirler.
  • Sunacağımız proje kabul edildiğinde işletmemiz için yapacağımız tüm harcamaları faturalandırıyor ve bu faturaları devlete sunarak yaptığımız harcamaların parasını hibe olarak alıyoruz.
  • Hibe almaya hak kazandığımızda yaptığımız tüm masrafları, alet-edevatlar gerekli araçlar bilgisayar yani işletme için gerekli olan tüm ekipmanlar için hibe desteği alabiliyoruz.
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Danışmanlık Destekleri Veren Firma Hizmetleri

Şimdi konumuza dönelim. Yukarıda anlatıldığı gibi hibe kredimizin garantileşmesi için projemizin de hatasız hazırlanması gereklidir. burada devreye soktuğumuz danışmanlık firmaları bu işi üstleniyor ve projemizi hazırlıyor. Projemizin büyüklüğüne bağlı olarak bizlerden ücret isteyeceklerdir. Firmaların projelerde ortalama istedikleri ücret 1200 TL civarındadır. Tabi bu büyük projeler için geçerli değildir ki büyük projelerde daha yüksek oranlar istenecektir. Şimdi girişimciler için KOSGEB danışmanlık firmaları proje ücretleri ne kadar olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bunu rakamlarla ifade etmemiz gerekirse 100 TL ila 1750 TL oranında ücretler alınacaktır. Alınacak olan bu ücretler karşılığında devletten 70 Bin TL hibe kredi başvurunuza garanti kredi vaadi verilecektir.

Danışmanlık Firmaları KOBİ Projeleri Ücretleri

Devletten yalnızca yeni iş kurmayı düşünen vatandaşlarımız değil esnaf ve kobi yine birçok KOSGEB kredi desteğinden yararlanabilir. Bu desteklerden yararlanılabilmesi için esnaf ve KOBİ’lerin vergi borcu olmamalıdır. Gerekli koşulları yerine getirenler destek kredilerinden yararlanabilmektedir. KOBİ statüsündekilere danışmanlık hizmetleri sunan firmalar büyük oranlarda krediler için proje hazırlamaktadır. Danışmanlık firmaları kobi projeleri ücretleri ortalama 5000 TL kadar çıkabilmektedir. Bu ücret karşılığında ise 250 bin lira hibe kredi başvurularınızı rahatlıkla yapabilecek ve firmalar bu başvurularınıza garanti hibe sözü verecektir. Anlaşma sağladıktan sonra dilediğiniz firmayla iş yürütmeye başlayabilir ve ihtiyacınız olan kredi desteğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.


250 bin lira hibe kredi için vereceğiniz proje ücretleri yüksek değildir. Fiyatlar firmalara göre değişecektir.

KOSGEB Danışmanlık Firmalarından Dolandırılmamaya Dikkat!

Günümüzde bu işin de suiistimal edildiğine rastlanılmaktadır. Birçok sahte firma olarak adlandırabildiğimiz kişi veya kurumlar projenin tamamına garanti hibe veriyoruz diyerekten insanları dolandırmaya çalışıyor. Danışmanlık firmaları ile çalışmaya başlamadan önce bu firmanın ne kadar güvenilir olduğuna dikkat edin! Zira bu tür problemlerle karşılaştık ve bunun için buradan siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmak istiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Beyaz Eşya Bayiliği için KOSGEB Kredi Nasıl Alınır
Danışmanlık Firmalarının Dikkatine!

Değerli danışmanlık ajans/firma yetkilileri, KOBİ ve girişimci statüsündekiler için hazırlayacağınız güncel fiyat listesini yorum alanında bizlerle ücretsiz ve bedelsiz olarak paylaşmanızı isteriz. Buradan sizinle çalışmak isteyecek olanlara daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yorumda kullanmanız gereken bilgiler; “Firma adı, adresi, fiyat listesi, genel bilgileri” olacaktır.

Uygun Krediler Ziyaretçilerine Duyurulur

Değerli Uygunkrediler.org ziyaretçileri. Site içerisinde ismi geçen kişi, kurum ve kuruluşlar ile bizlerin hiçbir alakası yoktur. Sizin aramalarınızı konu alarak gerçek konuları site içerisinde haber olarak yayınlıyoruz. Bizler ne bir kurum ne de bir şirketiz. Yalnızca haber niteliğindeki güncel konulara açıklık getirmek adına burada yayınlıyoruz. Firmalar ile yaşadığınız sorunlar, şikayetler ve düşünceleriniz aşağıdaki yorum alanından bilgi vererek paylaşınız. Bu sayede başka insanların sorun yaşama gibi durumların önüne geçmek istiyoruz. Sizlerin memnuniyeti ve güvenliği bizlerin önceliğidir. Lütfen bu açıklamaları dikkate alarak aşağıdan paylaşımda bulunun.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan,  65 Yaş Yaşlılık Aylığı Maaşı Ne Kadar Oldu? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Uygun Faizlerle Akbank Konut Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz.