KOSGEB Çiftçi Kredisi Şartları

Tarım ve hayvancılık işleriyle yoğun olanların sıklıkla sormuş olduğu KOSGEB çiftçi kredisi şartları sizlere bu yazı içerisinde detaylı bir şekilde paylaşıyoruz. Tarım ve hayvancılık işleriyle ilgilenenler için KOSGEB çiftçilik kredisi destekleri sunulmaya devam ediyor. KOSGEB tarım ve hayvancılık sektörü içerisinde çalışan ve faaliyet gösteren girişimcilere yönelik proje desteklerini çıkarmaya devam ediyor. Sunulan destekler içerisinde teşvikli hibe programları da mevcuttur. Bununla beraber KOSGEB faizsiz kredi hizmetleri de yine bu paketler içerisinde mevcuttur. Peki KOSGEB çiftçi kredisi şartları nelerdir bunları aşağıda sizlere sunuyoruz. KOSGEB çiftçi destek paketleri içerisinde yer alan faizsiz kredi desteklerini yine gerekli şartları tamamlamanız halinde alabilirsiniz.

KOSGEB Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?


Tarım ve Hayvancılık destekleri için başvuru şartlarını sağlayan işletme sahipleri ve girişimciler kredi ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Koşulları sağlamayanlar doğal olarak KOSGEB çiftçi kredisi desteği alamayacak ve bu krediden yararlanamayacaktır. KOSGEB tarafından istenilen çiftçi kredisi şartları ve gerekli evraklar şu şekildedir.

  • KOSGEB Çiftçi kredisi için gerekli şartlar duyurular ile açıklanmaktadır.
  • Geri plan belirleme işlemleri, ipotek tesis edilme, takip ve tahsil işlemleri TTK ve ilgili banka tarafından belirlenecektir.
  • Çiftçi kayıt sistemine kayıt olmak
  • KOSGEB desteklenen bölgeler üzerinde faaliyet göstermek. (Hibe destekleri için)
  • KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak
  • 18 yaşını doldurmak
  • 40 yaşından gün almamış

KOSGEB Hayvancılık Sektörüne Hizmeti Önemli Görüyor

Devlet destekli hibe veya kredi temin edebileceğiniz KOSGEB çiftçi kredisi destek paketleri ile hayvancılık işlerinizi yürütebilir yahut daha da büyütebilirsiniz. Devlet destekli kredi kullanımlarınızda bilmeniz gereken önemli hususlar mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu

Haydi köye sloganı ile ilk olarak çiftçi vatandaşlarımızı Tarım alanına yönlendiren KOSGEB yine çiftçiler için farklı projeler oluşturarak devlet destekli çiftçi kredisi vermeyi amaçlamakta. KOSGEB tarafından sunulan faizsiz esnaf kredisi veya faizsiz hibe kredi programlarından yararlanabilirsiniz. Bu programlar ile hayvancılık faaliyetleriniz için gerekli olan ahır, depo, yem, üretim tesisi yahut diğer işletmeniz için aklınıza gelebilecek giderleri karşılayabilirsiniz. Hayvan alımları için dikkat edilmesi gereken huşular da mevcuttur. Canlı hayvan alımlarında kullanılacak olan kredi ise farklıdır ve bunun için kamu bankalarına yahut TKDK gibi adreslerine müracaat etmeniz gereklidir. Site içerisinde bu konuları açıklayan makalelerimiz mevcuttur. Dilerseniz arama yaparak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Destekleri

Birçok alanda hizmetlerini sürdüren KOSGEB aracılığıyla Tarım ve Hayvancılık destekleri de yine girişimci vatandaşlarımız için oluşturulan projelerden yalnızca birkaçıdır. KOSGEB çiftçi kredileri, KOSGEB esnaf kredisi, KOSGEB faizsiz kredi, KOSGEB ihtiyaç kredisi, KOSGEB konut kredisi, KOSGEB taşıt kredisi, KOSGEB tarım ve hayvancılık kredisi gibi birçok projeyi desteklemektedir.


KOSGEB Nace formu içerisinde desteklerin verildiği alanları görebilirsiniz.

KOSGEB Kadın Çiftçilere Hibe

Ülke genelinde genç girişimcilere kredi desteği sunan KOSGEB ayrıca kadın girişimcilere kredi destek paketlerini de oluşturup bunları dağıtmaya başladı. Ülkemizde kadınların da iş sektörüyle içli dışlı olmaları adına KOSGEB kadın girişimcilere kredi desteğini de sürdürmeye devam ediyor. Birçok alanda kadın girişimciler için kredi verilmektedir. Bunun için sitede arama yapabilirsiniz. Yalnızca çiftçi kredisi için değil diğer farklı alanlarda da kredi kullanabilirsiniz.

Genç Çiftçiye 30 Bin TL Hibe

Yukarıda sözünü ettiğimiz şartlar yine bu başlık için geçerlidir.

KOSGEB uzmanlarınca hazırlanan projeler içerisinde olan genç çiftçiye 30 bin tl hibe desteği geçtiğimiz sene sonunda tekrardan girişimcilerle tanıştı. Genç girişimcilere özellikle desteklerini sürdürmeye devam eden kurum, özellikle tarım alanında genç çiftçiye 30 bin tl hibe desteği sunarak büyük ilgi toplamayı başarmıştı. Bu yıl tekrardan yapılması beklenen KOSGEB çiftçi kredisi kampanyaları uygunkrediler.org sitemiz içerisinde detaylı bir şekilde yayınlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB KOBİ Destek Kredisi
KOSGEB Çiftlik Projesi

Hibe almaya hak kazanmanız için sizden istenilen KOSGEB Çiftlik projesi örnekleri ile sitemiz içerisinde mevcuttur. Farklı iş dallarına ait KOSGEB iş planı proje örnekleri yine sayfamızda güncel bir şekilde yenilenmektedir. Takip ederek en kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. KOSGEB çiftlik projesi için söylememiz gereken birkaç küçük detay mevcut olup bunları sizlerle paylaşmak istiyorum

KOSGEB iş planı proje hazırlamadan anlamayan vatandaşlarımızın bunu profesyonellere yaptırmaları daha olumlu olacaktır. Birçok bu işle uğraşan şirket aracılığıyla KOSGEB iş planı projesi hazırlatabilir yahut KOSGEB çiftlik projesi hazırlatarak bunlarla başvurunuzu yapabilirsiniz. Ne kadar profesyonel bir çalışma olursa hibe kazanma şansınız o kadar yüksek olacaktır.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Girişimcilik Kredisi Şartları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.