KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Birçok sektör içerisinde hizmetlerini yaygın olarak sürdüren KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu nasıl yapılır ve çiftçi kredisi başvuru süreci hakkında detaylı bilgileri aşağıda başlıklar halinde bulabilirsiniz. Tarım sektörüyle meşgul girişimcilerimiz için KOSGEB çiftçi kredisi alma fırsatı sonraki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor. Sizler de KOSGEB çiftçi kredisi alarak işinizle meşgul olabilir ve işinizi daha büyük bir işletme haline getirebilirsiniz. Tarım sektörü içerisindeki vatandaşlarımıza KOSGEB kredi alma şansı. Kampanya içerisinde sunulan KOSGEB çiftçi kredisi veya çiftçi hibe krediler farklı konseptlerle sunulmaktadır. Sıfır faizli kosgeb kredisi ve KOSGEB hibe kredi farklı şekilde şartlar ile sunulmaktadır. Kişilerin burada KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu nasıl yapılır dediklerini duyar gibiyim diyerekten bu bilgilere geçiyorum

Çiftçiler İçin Başvuru Süreci


Çiftçilerin KOSGEB çiftçi başvuru süreci yalnızca birkaç aşamadan meydana gelmektedir. Bu aşamalar ise sırasıyla şu şekilde olup KOSGEB çiftçi kredisi başvuruş nasıl yapılır sorusuna da açıklık getirmektedir.

 • KOSGEB Eğitim Aşaması

İlk aşamalardan olan eğitim aşaması içerisinde sıfır faizli kredi yahut hibe kredi almak için eğitimlerin alınması zorunluluğudur. Girişimcilerin KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu için öneli olan aşamanın başıdır. KOSGEB çiftçi kredisi almak için eğitimlere katılmak gereklidir. Bu eğitimler herkesin katılabileceği ve herhangi bir ücret ödemesi olmayan tamamen ücretsiz kosgeb kursları olmakla birçok bilgi eğitim içerisinde verilmektedir. Bu eğitimler sayesinde girişimciler ilgilendikleri alan hakkında bilgi edinebilmekte, plan çizebilmekte ve proje hazırlayabilmektedir. Eğitimler içerisinde bu tür konulara yer verilmiş olup eğitimlere devamlılık zorunludur.

 • KOSGEB Proje Hazırlama Aşaması
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Kredi Sonucu Öğrenme

İlk aşamayı tamamlayan girişimcilerin sertifika almalarından sonra sektör ile ilgili proje hazırlamaları yani KOSGEB iş planı projesi hazırlamaları istenmektedir. Proje hazırlama zorunluluğu kurum heyeti tarafından getirilmiş olup tecrübe edinen girişimcilerin bu desteklerden yararlanmalarını amaç edinmektedir. Burada kurum heyetine sunulacak olan KOSGEB çiftlik projesi yahut KOSGEB büyükbaş çiftlik projesi incelemeden geçilecek ve yeterli görülmesi halinde kredi almaya hak kazanacaktır.

 • Şahsen Çiftçi Kredisi Başvuru Süreci Aşaması

Şahsen başvuru aşaması iki aşamadan meydana gelmektedir ki bu en basit aşamadır. Bu aşamalar ise;

 1. KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olmak
 2. İlgili kurum binası üzerinden şahsen başvuruda bulunmak.
 • Onay Süreci

Başvuru sonrası süreçtir. Bu süreç içerisinde girişimcinin kredi almaya hak kazanıp kazanmadığı belirlenir.

 • Anlaşmalı Bankalardan KOSGEB Çiftçi Kredisi Temini

Kredi onayı ile KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu anlaşmalı banka üzerinden temin edilir. Krediniz onaylandığında anlaşmalı bankaya giderek kredi almak için başvuruda bulunabilir ve KOSGEB çiftçi kredisi alabilirsiniz.

 • KOSGEB Hibe Kredi Denetim Süreci

Kredinizi de alıp artık işime başlıyım dediğiniz süreç tam da burasıdır. Bu süreç içerisinde aldığınız kredinin işletme üzerindeki denetimi gerçekleşir.

KOSGEB Desteklenen Tarım Sektörleri

Çiftçi vatandaşlarımızın KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu yapabileceği farklı sektörler mevcuttur. Site içerisinde ilgili başlıklara ait bilgileri de detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun için site içerisinde arama yapmanız yahut ilgili kategorilerde gezinmeniz yeterlidir.

 • Canlı hayvan ve tarımsal ham madde satışları,
 • Canlı hayvan ve tarımsal ham madde toptan ticareti,
 • Tarımsal alanlarda kullanılan ekipman makine ve bunların kiralanmaları,
 • Kümes hayvanları ve et hayvanlarından üretilen et ve ürün imalatı,
 • Hayvansal ve bitkisel katı ve sıvı yağ imalat hizmeti,
 • Çiftlik ve hazır hayvan yemleri toptan satışları,
 • Hayvan yemi ve canlı hayvan toptan satışları,
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

KOSGEB Hayvancılık Destekleri

KOSGEB tarafından verilen hizmetler arasında yoğun olarak ihtiyaç duyulan sektörler mevcuttur. Tarım ve hayvancılık için kredi veren diğer önemli kurum TKDK yine çiftçi kredisi ve canlı hayvan alımlarında kredi destekleri sunmaya devam ediyor.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,KOSGEB Kredisi Alma Şartları (Hibe Kredi) adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Kayıt Bürosu (KKB Notu Sorgulama) isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve UygunKrediler.ORG adresinden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız…