1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

1

KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

Ülke genelinde KOSGEB çiftçi kredisi başvuru şartları sabit olmakla beraber diğer KOSGEB çiftçi kredisi duyurularını web sayfamız üzerinden güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. KOSGEB ekiplerince verilmeye devam eden ve birçok alanda iş kurmak isteyen girişimciler için devlet destekli çiftçi kredisi gibi farklı destek paketleri yayınlanmaya devam ediliyor.

İş kurmak isteyen ve bu fikri devlet destekli kredi ile tamamlamayı düşünen girişimci vatandaşlarımız için KOSGEB vazgeçilmez finans kaynağı olarak karşımıza çıkar. İş hayatınıza çiftçilik ile başlayacak yahut bu yolda devam edecekseniz KOSGEB çiftçi kredisi ile tanışmaya hazır olun. Site içerisinde KOSGEB faizsiz kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri bulabilirsiniz. Aşağıda asıl konumuza ait bilgileri başlıklar altında bulabilir ve KOSGEB çiftçi kredisi başvuru şartları hakkındaki genel haberleri inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Çiftçi Kredisi Kullanım Koşulları

KOSGEB tarafından sunulan KOSGEB çiftçi kredisi için devletimiz 30 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği sunmakta. Girişimcilere yönelik başlatılan bu kampanya içerisinde yer alan kredi paketleri kampanya süresi boyunca geçerli olup bir sonraki duyuru ile değişecektir. Ancak bu programdan yararlanıp KOSGEB çiftçi kredisi kullanım koşulları ile işinizi büyütmeniz için çok az bir zaman kaldı.


KOSGEB kredi desteklerinin tamamında krediden yararlanılabilmesi için kişilerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi içerisinde bulunmaları ve bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Kurs bitiminde yani eğitimlerin tamamlanması sonucunda başarı gösteren girişimcilere ve girişimci adaylarını KOSGEB girişimcilik sertifikası verilmektedir. KOSGEB kurslarını sertifika ile tamamlayan girişimciler ise kredi almak için iş planı ile başvuruda bulunacaktır.

KOSGEB kredi desteklerinden ve özellikle KOSGEB çiftçi kredisi başvuru şartları arasında 18-40 yaş arası girişimcilerin katılması istenmektedir. 18 yaşını doldurmayan ve 40 yaşını tamamlayan girişimciler bu desteklerden yararlanamayacaktır. Yaş aralığını taşıyan girişimciler ayrıca kırsal alanlarda çiftçilik işlerini yürütmelidir. Kırsal alanlarda yetiştiricilik işleri yapan ve buna bağlı olarak kredi talebinde bulunan girişimciler ayrıca TKDK üzerinden de kredi ve hibe destekleri edinebilir.

KOSGEB Çiftçi Kredisinin Kullanılabileceği Alanlar

KOSGEB tarafından devlet destekli kredi almak isteyen girişimcilerin iyi bir iş fikri ve güzel bir projeye sahip olmalıdır. İyi bir iş fikrinden kastım destek alabileceğiniz sektörde ticaret hayatına atılmak projeden kasıt ise KOSGEB iş planı projesidir.

Hibe desteği alınabilmesi için heyete sunulacak olan KOSGEB iş planı proje örneği güzel ve profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır ki bu kredi başvurusu olumlu sonuçlansın ve KOSGEB çiftçi kredisi başvuru şartları yerine getirilsin. Bilineceği üzere KOSGEB kursları sonucunda kazanılacak olan sertifika ve beraberinde ise hazırlayacağınız KOSGEB iş planı projesi ile kurum heyetine başvuruda bulunacaksınız.


KOSGEB kredi desteklerinin tarımsal faaliyetlerde de desteklenebilmesi ve ürün paketleme işlerine kadar birçok alanda finans kaynağınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca KOSGEB üzerinden temin edeceğiniz hibe destekleri ile işletmenizi kurarken yaptığınız giderler için KOSGEB geri ödemesiz kredi desteğine sahip olabilirsiniz.

Dağıtılan KOSGEB kredileri içerisinde hibe veya faizsiz kredi destekleri de mevcuttur ve KOSGEB çiftçi kredisi başvuru şartları yukarıda anlatıldığı gibidir. KOSGEB çiftçi kredisi kullanım alanları ise yöresel ürünlerden inşaat sektörüne, kafe sektöründen bayiliklere kadar uzanmaktadır. KOSGEB sınır tanımaz ibaresini yalnızca birkaç sektör için söyleyemiyoruz. Bu sektörleri yani KOSGEB destek verilmeyen sektörler için site içerisinde arama yaparak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Girişimcilik Kredisi Şartları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

  1. Ethem Sırık on

    ramazan bayramı sonrası kurslara katılmak isteyenler zaman kaybetmeden katılabilir. 40 yaşını geçmemek şartı vardı çiftçilik için onu da unutmazsınız.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.