KOSGEB Çiftçi Kredileri Nasıl Alınır?

Tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşan tüm girişimci çiftçi vatandaşlarımız KOSGEB çiftçi kredileri desteğinden faydalanabilmektedir. Ülkede kırsal alanlarda özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçi girişimcilerimiz için KOSGEB çiftçi kredileri nasıl alınır konusuna aşağıda açıklık getiriyor ve sizlerin KOSGEB çiftçi kredisi başvurusu için yapmanız gerekenleri de maddeler halinde belirtiyoruz. Faizsiz bir şekilde KOSGEB çiftçi kredisi alabileceğinizi biliyor muydunuz?

KOSGEB Faizsiz Çiftçi Kredileri Nasıl Alınır?


KOSGEB NACE formu içerisine baktığımız zaman KOSGEB desteklenen sektörler ve iller gibi bağlantıları ve bunlara verilen destekleri rahatlıkla görebilir ve KOSGEB çiftçi kredileri detaylarını dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aşağıda sizler için bu bağlantıyı eklemiş bulunmaktayız.

KOSGEB NACE formu pdf dosyasına ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan ve KOSGEB veri tabanına kayıt yapan çiftçi vatandaşlarımız bu destek paketlerinden yararlanabilir. Başvurular sonrasında krediler ise anlaşmalı bankalar üzerinden temin edilmektedir. KOSGEB tarafında yeterli görülen ve Sıfır faizsiz KOSGEB çiftçi kredileri almaya hak kazanan girişimcilere duyurular ardından krediyi alabilecekleri duyurulacaktır. Hak kazandığınız krediyi almak için ilgili bankalar üzerinden başvurular yapılacaktır.

Uygulamalı girişimcilik eğitimini 32 saatte düşüren KOSGEB ayrıca eğitim başvurularını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Başvuruları kabul edilen ve krediyi alabilecek olan çiftçi vatandaşlarımıza 50 bin lira hibe ve 100 bin liraya kadar ise faizsiz kredi olarak verilecektir. Ayrıca verilen kredi 2 yıl sonra ödenmeye başlanır ki ilk 2 yıl ödemesiz olarak siz değerli çiftçilerimize sunulacaktır. Bu paketler içerisine eklenen KOSGEB çiftçi kredileri yine devlet teşvikli olup 2 yıl geri ödemesizdir.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB’den Kredi Nasıl Alınır?

Ayrıca krediyi almak adına yaptığınız giderleri ise bir bir faturalandırmalı ve bu sayede giderler için kredi desteği almalısınız. Giderlerini faturalandırmayan girişimcilere kredi tahsis edilmeyecek yalnızca hak kazandığı kredi ile yetinecektir.

Çiftçi Kredisi Başvurusu

KOSGEB çiftçi kredisi yahut diğer KOSGEB desteklerinden yararlanılabilmesi adına zorunlu olarak getirilen girişimcilik eğitimi bir diğer ismi ile KOSGEB kursları eğitimlerine katılan ve başarı sağlayan kişiler bu destekten yararlanabilir.

KOSGEB çiftçi kredisinden yararlanmanız için ilk olarak KOSGEB müdürlük yahut temsilcilikleri üzerinden ilk başvurunuzu yapmalısınız. Sayfamız içerisinde bu bilgileri paylaşmış bulunmaktayız dilerseniz arama yaparak bu sonuçlara ulaşabilir yahut dilerseniz buraya tıklayarak ilinizde yapılması beklenen KOSGEB kurs tarihleri ve bilgilerini görebilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak olan ekran içerisine ikamet ettiğiniz ve KOSGEB çiftçi kredisi desteklerinden yararlanacağınız ili seçiniz. İlinizi seçtikten sonra tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi toplamda 32 saatten oluşur ve bu kursa yüzde 80 devamlılık gösterilmesi de zorunlu olarak belirtilmiştir.

Kursa katılan ve kursu başarılı bir şekilde tamamlayan çiftçi vatandaşlarımıza KOSGEB girişimcilik sertifikası verilecek ve bu sertifika ile KOSGEB çiftçi kredisi gibi desteklerden yararlanabileceksiniz.

KOSGEB 50 bin lira hibe kredi desteği ve bunun yanında ise 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğini, toplamda 150 bin lira kredi desteği sunmakta.

Kurs sertifikası ve hazırlanacak olan KOSGEB iş planı ile kurum heyetine yapacağınız başvurular değerlendirilecek ve bu doğrultuda bir karara varılacaktır. Karar sonrasında onay alan vatandaşlarımız yine KOSGEB duyurusu ile anlaşmalı olan bankalar üzerinden KOSGEB çiftçi kredisi için başvurabilecekler.

Tarım bakanlığı tarafından da yapılan bir açıklamaya göre genç çiftçilerin desteklenmesi adına 30 bin tl faizsiz kredi imkanları halka sunulacak. Bununla beraber çiftçilerin ihtiyaç duyacağı yakıt, yem, fide, hayvan kredileri, ahır, araç-gereç, ekipman gibi birçok konu için yine devlet destekli kredi seçeneklerinden yararlanabilir.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

KOSGEB Kredi Başvuruları

Kredi ihtiyacınızı KOSGEB aracılığıyla gidermek için resmi adresi takip edebilirsiniz. Ayrıca sizlerin bu detaylı kategoriler arasında gezinip fazladan zaman harcamamanız için UygunKrediler.org adresi üzerinden tüm bilgileri güncel bir şekilde yayınlamaya ve sizlerle paylaşma devam ediyoruz. Yukarıda vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra KOSGEB kurs tarihlerini ve buna ait bilgileri içeren sayfaya yönlendirileceksiniz. Sayfa içerisinde ise ilinizi seçerek işleme devam edecek ve tüm bilgileri görecek ve KOSGEB kredi başvuruları için gerekenleri yerine getirebileceksiniz.

KOSGEB Kredisi Alanların Yorumları

Birçok vatandaşımızın oldukça merak ettiği ve ilgi gösterdiği KOSGEB kredisi alanların yorumları konusunu bizler de ele alarak burada yayınlama kararına vardık. Aşağıda bize katılıp aldığınız krediler varsa bunları paylaşabilir ve diğer kullanıcıların akıllarındaki soruları silmeye yardımcı olabilirsiniz. Yukarıdaki başlıklar içerisinde KOSGEB çiftçi kredisi hakkında bilgiler mevcuttur.

KOSGEB çiftçi kredisi yahut diğer kredileri banka kurumlarıyla bir karşılaştırma yaparsak;

  • KOSGEB resmi bankalara göre yüksek farklarda daha uygun kredi seçenekleri barındırmaktadır.
  • Özel bankaların faiz oranları yüksek iken KOSGEB tamamen devlet destekli kredi seçenekleri sunmaktadır.
  • Özel bankalardaki Findeks Kredi Notu uygulaması oldukça önemlidir ve herkes krediden yararlanamaz ancak KOSGEB böyle durumlara bakmıyor ülke ekonomisinin canlanmasını istemekte.
  • Özel bankalar yalnızca kar amaçlı sizlere kredi verirken KOSGEB ise istihdam sağlayabilmek, işinizde başarılı olmak ve bu başarı ile ülkeyi temsil edecek girişimcilerin oluşmasını istemektedir.
  • KOSGEB bir özel kurum değil devlet kontrolündeki resmi kurumdur ve birtakım şartlar ile kredi verir.
  • KOSGEB kredi desteklerinden yararlanacak olan girişimci limiti mevcuttur ve limitin aşılması tekrardan yeni bir kampanyanın çıkmasını sağlayacaktır.

KOSGEB kredisi alanların yorumları yahut düşünceleri de önemlidir diyerekten tekrardan aşağıdaki yorum alanından bunları biz ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşmanızı rica ediyoruz. Yukarıda açıklanan bilgiler içerisinde KOSGEB çiftçi kredisi nasıl alınır sorusuna cevaplar mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Çiftçi Kredisi Şartları

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.


Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.