1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Kobi Kredisi Nedir?

1

Kobi Kredisi Nedir?

Kobi; küçük ya da orta ölçekteki işletmeler için kullanılan bir tanımdır. Kobiler düşük bütçe ve sermaye ile işletilen işletmelerdir. İşletmenin türü farketmeksizin, küçük işletmeler olduklarından elindeki kapasite miktarı da bellidir. Bu kapasite ve sermayeyi daha da büyütmek ve iş hacmini aynı oranda genişletmek isteyenlere özel bankalar ve kuruşlar tarafından Kobi kredisi denen bir uygulama ile küçük kobilerin büyümesine imkan verilmektedir.

İsterseniz ve personel sıkıntınız bulunuyor ise ancak herhangi bir personel alacak bir durumunuz bulunmuyor ise Kobi büyütme imkanlarından faydalanarak, kobi kredisi çekerek işletmenizi çok daha rahat bir şekilde büyütebilirsiniz. Kobilere destek son zamanlarda ülkede oldukça artış göstermiştir.


Bankalar kobilerin daha büyük işlerini genişletme amacı için elinden gelen her türlü imkanı sağlamaktadır. Eğer elinizde bir işletme bulunuyor ve bunun kobiye girip girmediğini öğrenmek istiyorsanız, bu konuyu bankalar ile iletişime geçerek yapılan birkaç araştırma ile kobi olup olmadığınız belirlenmektedir. Kobi olmak için de çalışa personel sayısı, personellere ödenmekte olan maaşlar ve de toplam maaşların tutarı, belirli zamanlarla kullanmış olduğunuz ham madde ihtiyacı ile bu ham maddenin tutarı gibi ay sonuna kadar yapmış olduğunuz satış tutarı baz alınarak ay sonu gelir tutarınız, kullanılmış olan iş makineleri ve toplam iş gücü bilgilerinin kontrol edilmesi ile KOBİ olup olmadığınız hesaplanarak size bilgi verilmektedir.

Eğer Kobi olmaya hak kazandıysanız birçok avantaja sahip olabilir ve size özel en uygun kredilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca kredi çektikten sonra da birçok ödeme kolaylığı da bizzat sağlanır. Bankaların kobi destek için açılan bölümlerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer Kobi iseniz normale göre çok daha uygun faizli ve çok daha kolay bir şekilde kredi alabilir ve kullanabilirsiniz. Kobi türleri arasında en çok Kobi desteği alacak kişiler de küçük işletme sahibi olan kişiler olacaktır. Eğer sizinde bir küçük işletmeniz bulunuyorsa bu cazip kobi kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

42 kez okundu.

1 Yorum  1. Orhan Kaya on

    Küçük yada büyük işletmelerine verilen kredi türü kobi kredisi için benimde zamanın da bir maceram olmuştu fakat ret onaylanmıştır.Tabi ki bizler küçük işletmeler olduğumuzdan bu tür işlemlerde her zaman başarılı olamıyorduk başarılı olanlar da buldukları arge fikirleri ile kredi kullanarak işlerini daha da arttırarak servetlerinin üzerine sürekli koymaktalar.Son zamanlarda değişen bankacılık sistemi ve düşen faiz oranları neticesinde bana kredi vereceklerini umuyorum.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.