1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (14 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Uygun Bankalar

5

Kentsel dönüşüm kredisi veren en uygun bankalar ne kadar kredi veriyor? Kredi alma şartları ile Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri dahil birçok hesaplama tablosu örneklerine yer verdik. Özellikle de tarafımıza yoğun olarak yöneltilen soruların cevaplarına değinmek istedik. Kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır sorusu başta olmak üzere birçok detay mevcuttur. Halkbank, Şekerbank, Akbank, Ziraat Bankası, Fibabanka, Garanti, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında gösterdiğimiz örneklerdir. Her biri için ayrı bir başlık hazırlayarak tüm ince ayrıntılarını sizler için listeledik.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nedir?


Kentsel dönüşüm, “6306 sayılı kanun” kapsamıdır. Bu kapsamda afet ve deprem riski yüksek olan yapıların yenilenmesi söz konusudur. Devlet destekli bir çalışma olup bu projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yürütür.

En Uygun Fibabanka Konut Kredisi isimli yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Fibabanka bireysel kredi paketlerinde faizler düşmeye devam ediyor. Fırsatı kaçırmamak için hemen şimdi inceleyin.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Kentsel dönüşüm kredisi veren en iyi bankalar için detayları incelemeniz yeterlidir. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar hangileridir? Cevabına geçmeden önce; “piyasaya bağlı olarak değişen faiz oranlarının” kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar için de geçerli olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce kredi faiz oranları dikkate alınmalıdır. Ülkemizde kentsel dönüşüm kredisini neredeyse tüm bankalar veriyor. Sadece dönüşüm kredisi başvuru şartları ve kredi faiz oranları değişim gösterir.

kentsel dönüşüm kredisi başvuru

Akbank, İş Bankası, Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, İng bank, Denizbank, TEB, Fibabanka kentsel dönüşüm kredisi


Kentsel dönüşüm kredisi veren en uygun bankalar

 1. Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi
 2. İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Paketi
 3. ING Bank Kentsel Dönüşüm Kredisi
 4. Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Krediler
 5. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi
 6. Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalardaki kredi faiz oranları aynı değildir! Her banka piyasa koşullarına göre faizlerini belirler. Fakat bankaların resmi internet sitelerine veya mobil bankacılık olan uygulamalarına girebilirsiniz. Site yahut uygulamaya giriş yaptıktan sonra kentsel dönüşüm kredilerin faiz oranlarını görebilirsiniz. Bankalardaki şu tarih ile geçerli olan kredi faiz oranlarına başlıklar altında belirttik.

Ayrıca ilgileniyorsanız En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar yazımıza bakabilirsiniz. Sizler için en düşük faizli konut kredisi paketlerini listeledik. Bankaların kredi faiz oranlarını incelemeye başlayın.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Ne Kadar Veriliyor

Konut kredisi paketlerindeki faiz oranları değişir. Fakat kredi üst limitleri genelde belirlidir. Fakat kentsel dönüşüm kredisi ne kadar veriliyor diyenlere genel olarak 125000 TL olduğunu belirtelim. Bankaların kentsel dönüşüm kredisi limit ortalaması geneli 100000 TL (100 Bin).

Kentsel dönüşüm kredisi ne kadar?

 • En iyi cevap: Kredi tutarı 100.000 TL. 3-120 Ay Vadeli Kentsel dönüşüm kredisi.

Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Denizbank kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında ilk sıramızda. Kentsel dönüşüm projelerine kredi desteğinde bulunan Denizbank kredi faiz oranlarına resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Kentsel dönüşüm konut yapım kredisi paketlerindeki faiz oranları güncelleniyor. En yakın şubeye giderek kredi başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Paketi

Ülkemizin en köklü bankası olan Türkiye İş Bankası birçok kredi kampanyasında çok konuşuluyor. Bireysel kredi, ticari kredi kampanyaları ve kredi kartı kampanyaları ile son dönemde oldukça popüler. Ek olarak İş bankası kentsel dönüşüm kredisi kampanyası da oldukça avantajlı. Kredi faiz oranları ve kredi başvurusuna ulaşmak için bağlantılara tıklayın.

ING Bank Kentsel Dönüşüm Kredisi

ING Bank konut kredisi paketlerindeki düşük faizler ilgi çekici değil mi? ING Bank kentsel dönüşüm kredi paketlerini güncellemeye devam etmekte. Hemen şimdi en yakın ING Bank şubesine gelin ve kredi başvurusu için ilk adımları atın. Uzun vadeli esnek ödemeli kredinizden yararlanmaya hazırlanın.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Krediler

6303 sayılı kanun gereğince kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında Vakıfbank mevcut. Eskimiş ve depreme dayanıksız kalan binaların yenilenmesi için başlatılan projeye finansman desteği sunuyor. Vakıfbank düşük faizli konut kredisi paketlerini de inceleyebilirsiniz. Şuan için geçerli olan kredi faiz oranları ve başvurusu için bağlantıları takip edin.

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Halkbank da kentsel dönüşüm kredisi veren bankalardan. Şayet kentsel dönüşüm kredisi paketlerinden birine başvuruda bulunmak isterseniz seçim şansınız var. Uzun ve esnek ödeme planlarınızı belirleyebileceğiniz Halk bankası kentsel dönüşüm kredilerinde faizler de oldukça düşük. Hemen şimdi en yakın şubeye gelerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca kredi faiz oranları hesaplama ve diğer detayları linklerde bulabilirsiniz.

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Akbank 24 Ay, 48 Ay ve uzun vadeli kredi paketlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bireysel konut kredisi paketlerindeki uygun faiz oranları ve ödeme avantajlarına yenilikler devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesinde kredi desteği veren Akbank kredi başvurularınızı almak için bekliyor. Hemen şimdi en yakın Akbank şubesine gelmeye ne dersiniz? Akbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları ve detayları bağlantılarda bulabilirsiniz.

Kredi paketlerindeki yeni güncellemeleri almak için Akbank.com.tr adresine davetlisiniz! Ayrıca; Uygun Faizli Akbank Konut Kredisi hakkındaki detayları bu bağlantıdan alabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Banka Şartları

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankaların sizden isteyeceği birtakım evraklar vardır. Bankaların gerekli gördüğü evraklar listesi aşağıda verilmiştir. Buna ek olarak bankalar duruma göre belge talebinde bulunabilir. Belirtilen şartları yerine getirdikten sonra evrakları teslim edin ve krediniz hazırlansın. Denizbank, İş bankası, İng bank, Halkbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, QNB Finansbank, Akbank bu krediyi aktif bir şekilde sunan bankalardır.

Kredi başvurusu için gerekli evraklar:

 1. Nüfus Cüzdanı
 2. Gelir Belgesi
 3. Tapu
 4. Bina Risk Raporu İnceleme Formu

Kredi İçin Gerekli Evrakların Tanımları

Madde1- Riskli Bina Tespit Raporu İnceleme Formu: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden elde edilir. Bakanlık inceleme yaptıktan sonra form oluşturur.

Madde2- Riskli Yapı Tespit Raporu: Madde1’de geçen Bakanlığın bina inceleme sonucunu gösteren rapordur.


Madde3- Yüklenici Firma: Madde 1 ve 2’de bahsi geçen binanın kentsel dönüşümünü yapmakla mükellef ve yeterlilik belgeleri bulunan inşaat firmasıdır.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Geri Ödeme Planı

 1. Bankaların vereceği kentsel dönüşüm kredisi faiz destek ödemeleri taksitlere bölünür. Vadesi dolan veya süresi biten ödemeler dahil tüm işlemler bakanlıkça takip edilmektedir. Kentsel dönüşüm kredisi geri ödeme vade sonuna kadar hesaplanmış tüm kayıtları saklı tutar.
 2. Hak sahiplerinin geri ödemeyi yapmadığı takdirde faiz destek ödemeleri kesilir. Faiz desteği ödemesi kesilmiş olan hak sahipleri bu destekten hiçbir şekilde yararlanamayacaktır.
 3. Hak sahibi vatandaşın bankalarla yapacağı protokol anlaşması detaylıdır. Kullanılacak olan kentsel dönüşüm kredisi anapara riski ve faiz desteklerin dışında bir risk yoktur. Faiz desteği ve anapara riski dışındaki tüm riskler tamamen bankalara ait olur.

Bir girişimci misiniz? Yahut girişimci olmak ister misiniz? Paranız yoksa dert etmeyin! Türkiye Cumhuriyeti devleti arkanızda! KOSGEB kredi destekleri ile işinizi kurmak istemez miydiniz? Dilerseniz KOSGEB ihtiyaç kredisi isimli bu özel yazımızı inceleyin!

Yukarıdaki 3 madde kentsel dönüşüm kredisi için geçerli ve özel bilgilerdir. Bankaların ekstradan masraf çıkarmaması için haklarınızı bilmenizde fayda vardır! Kişi haklarını bildiği takdirde hiçbir zarar görmeyeceği gibi yaptığı işten kazançlı çıkacaktır. Bilmek ve öğrenmek en güzel iki kavramdır. Bilginin bir güç olduğuna ve paylaştıkça çoğaldığına ezelden beridir inanıyorum ve bu inanca bağlıyım. Bunun dışında ise kentsel dönüşüm kredisi veren en uygun bankalar listemizi inceleyin. Diğer bankaların da kentsel dönüşüm kredisi verdiklerini unutmayın. Ancak en uygun olarak bu listeyi çıkardık.

Özet
Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren En Uygun Bankalar
Makale Adı
Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren En Uygun Bankalar
Açıklama
Kentsel dönüşüm kredisi veren en uygun bankalar ne kadar kredi veriyor? Kredi alma şartları, Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri, hesaplama tablosu örnekleri!
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

5 yorum 1. Mazlum Yıldız on

  Maalesef kentsel dönüşüm yurdun her tarafında yanlış yapılıyor nedeni de şu çarpık yapı sahipleri ile anlaşmak yerine verimli tarım arazilerini istimlak ederek kentsel dönüşüm adı altında betonlaşmaya gidiliyor şehrin düzeni değişmiyor.Bu şekilde bir çok şehir sayabilirim mesela Ankara, Adana, İstanbul, Gaziantep bunlar birebir şahit olduklarım yazıda başvuru için istenilen belgeleri vermişsiniz ama başvuru için için gittiğinizde programda yok diyorlar ben kendimden örnek vereyim Adana döşeme mahallesinde oturuyorum oradaki evler en az 70 yıllık bazı evler tarihi buralar kentsel dönüşüm için tamamen uygun evlere çivi çakmaya kalsanız başınıza yıkılacak ama nedense kentsel dönüşüm için başvuru yok diyorlar şuan belediye değişimi oldu burada eskiden MHP ve AKP belediyelerindey di şimdi hepsi CHP belediyelerine geçti bakalım onlara herhangi bir başvuru yapmadım bayram bittiğinde iş başı yapsınlar onlara da başvuracağım herhalde Adana da tarım arazisi biterse bize sıra gelecek.

 2. ferhat Bektas on

  İstanbul da maalesef eviniz yıkılmadan altında da siz kalmadan kentsel dönüşüme gidecek bir durum yaratamazsınız.Bu hafta seçim var bakalım neler olacak değişiklik olursa gelen gideni aratacak mı bilemem ama şu durumda bırakın kredi çekmeyi evimizin mahallemizin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi için duvarların başımıza mı yıkılması lazım bu durumda bazı bankalar kampanya yapıyor.Fakat bankaya başvurmak yetmiyor devletinde size inanması arsanızın yada evinizin kentsel dönüşüme uygun olduğunu söylemesi gerekiyor ancak bu şartlar altında bankalardan kosgeb aracılığıyla kredi çekebilirsiniz.

 3. Abidin Kaygusuz on

  Afet ve deprem riski yüksek yapıların kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi güzel bir durum ama bunu devletin yapmaması bankalara bırakması insanların devletten beklediği durumun bankalardan gelmesi bence güzel bir olay değil bankalar bu işe girmeden öncelikli olarak bankaların özellikle devlet bankalarının bu işe el atması gerekirdi bu işte bankalarla baş başa bırakılan vatandaşlar evinden barkından olduğu gibi yeni çektikleri kredi ile zorlanıyorlar ve tekrar ev sahibi olmak için çabalıyorlar.Bu işe devlet vatandaşlarının mağdur olmaması için kendisi girmesi lazım özel bankaların aradan çekilerek devlete bırakması gerekir devletin yetişemediği durumlarda denetimden geçirdiği ve takibe aldığı bankalarda bu işi yapabilir vatandaşın hakkını ve hukukunu koruması gerekiyor ve buna göre davranış sergilemesi gerekir.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.