Kefilsiz Kredi Başvurusu

Kredi kullanabilmek için taşımanız gereken bir takım şartlar vardır. Bankalar kendi açılarından risk oranını minimalize etmek için kredi kullanacak kişilerin gelirlerini beyan etmelerini isterler. Gelirlerini beyan eden müşteriler kredi kullanımında bir sorunla karşılaşmadan kredi kullanabilir. Geliri olmayan ve gelirini beyan etmeyenler finansal açıdan kötü durumda olan ve başka kredi borçları olanlar için bankaların izledikleri yöntem kefil aracılığı ile kredi vermektir. Kefil ile kredi kullanabileceğiniz gibi sizden kefil istemeden de kredi kullanmanıza imkan veren bankalardan da kredi kullanabilirsiniz. Kefilsiz kredi başvurusu yapmak için taşımanız gereken şartlar şunlardır:


1) Kefilsiz kredi başvurusu yapacak kişinin yaşı 18 ve üzerinde olmak zorundadır.

2) Kefilsiz kredi başvurusunda bulunacak kişinin finansal risk oranı bankaların risk derecelendirmelerine göre negatif düzeyde olmamalıdır. Finansal kredi notunuzu öğrenebilmek için findeks risk raporunuzu almalı ve risk puanınıza bakmalısınız. Risk puanınız negatif ve negatif düzeye yakınsa kefilsiz kredi kullanımı oldukça zordur.

3) Kefilsiz kredi başvurusunda bankaya ipotek gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ipotek olarak gösterilecek taşınır veya taşınmazın rayiç bedelinin belirlenmiş olmasıdır. Ayrıca evli iseniz eşinizin rızasını gösterir belgenizde olmalıdır. Aksi durumda ipotek gösteremezsiniz.

4) Kefilsiz kredi kullanabilmek için ipotek olarak gösterecek bir mal varlığınız yoksa yapmanız gereken gelir olarak aldığınız maaşı belgelendirmek ve bankaya sunmaktır.


5) Kullanacağınız kredi için düşündüğünüz vade süresi çok uzun ise veya konut kredisini kefilsiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken vade süresini kısaltmaktır. Uzun vadeli krediler için bankalar kefil istemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Acil Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kefilsiz ve gelir belgesi sunulmadan kullanılacak krediler için maksimum 48 ay vade süresi tanımlamıştır. Kefilsiz kredi kullanımında üst limit olarak da 50.000 TL belirleyen kurul kredi kullanacak kişilerin maddi durumlarına göre yüzde 25’lik artış onayı da verilebilir şeklinde yönetmelik yayınlamıştır.  Kefilsiz olarak sizlere kredi sunan bankalar şunlardır:

Finansbank Enpara Kefilsiz Kredi

Enpara, Finansbank’ın internet bankacılığıdır. Bir şubesi veya ofisi olmayan bu bankacılık sisteminde kefil göstermenize gerek kalmadan, gelir belgenizi sunmadan kredi kullanabiliyorsunuz. Enpara, kefilsiz kredi başvurusu yapanlar için dosya masrafı kesmeden ücret kesintisi yapmadan maksimum 36 ay vade süresine 10.000 TL kredi imkanı sağlıyor. Kredi faiz oranı olarak da 2.77 orandan kredi kullandıran Enpara.com, işlemlerin tamamını cep telefonu uygulamasından veya internet sitesi üzerinden yaptırıyor.

Aktifbank N Kolay Kredi

Kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer banka Aktifbank’tır. Kredi notunuz düşük olduğunda, ipotek olarak gösterecek malvarlığınız olmadığında, geliriniz olmadığında size kefilsiz kredi kullandıran Aktifbank Nkolay kredi adı altında size kredi hizmeti sunuyor. En az 2.000 TL ve en fazla 30.000 TL limitli kefilsiz krediyi 36 ay vadeye kadar 2.29 orandan kullanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğini bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. İnternet bankacılığı aracılığı ile yapacağınız başvurularda maksimum 36 ay vade süresinde kefilsiz kredi kullanabiliyorsunuz. 50.000 TL limite kadar kefilsiz kredi kullanabileceğiniz Yapı Kredi bankası size gelir beyan etmeniz durumunda 75.000 kredi kullanma imkanı da sunuyor.

Fibabanka Anında Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi imkanı sağlayan bankalardan biri de Fibabanka‘dır. 7 gün 24 saat boyunca kredi başvurusu yapabileceğiniz Fibabanka 2.39 faiz oranı ile 25.000 limite kadar kefilsiz kredi başvurusu yapmanıza izin veriyor. Finansal risk oranınız negatif değilse anında krediniz onaylanıyor ve kredinizi kullanabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  30 Bin Lira Kredi Veren Bankalar - En Uygun Faizle

İş Bankası Kefilsiz Kredi

İş Bankası da kefilsiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası, diğer bankalara göre sizden kefil yerine ipotek gösterebileceğiniz taşınır veya taşınmaz mal göstermenizi istiyor. İpotek gösterebildiğiniz takdirde 60.000 Tl ye kadar kefilsiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. İşbank bu krediyi sizlere 2.28 faiz oranı ile 48 ay vadeye kadar kullandırıyor. Burada vade süresi tamamen size bağlı kalıyor.

Kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz farklı bankalar da var. Ancak bu bankalar risk oranınıza bakarak ve geri ödeme imkanınızı değerlendirerek kredi onayı verdikleri için kefilsiz kredilerde onay verme oranları yüzde 2’lerde kalıyor. Yukarıda saydığımız bankalardan kolay ve hızlı bir şekilde kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi onaylatarak anında hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz.