Kaymakamlık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır (15 Bin TL Faizsiz)

Devlet kurumları ve bakanlıklar tarafından kadın vatandaşlara, girişimcilere, girişimci adaylarına, ev hanımlarına kaymakamlık kredisi başvurusu için gerekli koşullar da belirtilmiştir. Banka kredileri gibi düşünmeyin ki uygun krediler arasında sayılı olarak gösterebilirsiniz. Zira devlet organlarınca verildiği için geri ödemede faiz istenmemekle beraber özellikle ev hanımları ve girişimci kadınların bu desteklerden yararlanmaları önemlidir. Ev hanımlarına verilen destek SYDV tarafından sağlanır. Kaymakamlık işyeri açma yardımı nasıl alınır kredi başvuru şartları nelerdir? Ayrıca diğer önemli bir madde ise kaymakamlık kredisini kimler alabilir gibi ifadelere aşağıda detaylı olarak cevaplar bulabilirsiniz.

Kaymakamlık İşyeri Açma Yardımı Nasıl Alınır


İlçe üzerinde yaşayan ve burada ikamet eden yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kaymakamlık işyeri açma kredisi veriyor. Valilik yardımlarıyla yahut kaymakamlık kredi desteği her yıl düzenli olarak farklı projelerle dağıtılmaya devam ediyor. Bu destek programları içerisinde kesin kredi destek paketleri var ise yardım sağlanır. Ayrıca kaymakamlık kredisi olarak hitap edilen yardım türü yine Sosyal Hizmeteler Müdürlüğü tarafından yapılan yardımlardır. Bu proje kapsamında maddi desteğe ihtiyacı olan girişimciler kredi başvurusu yapabilirler. Bu başvurular için 2 memur kefil olarak gösterilmelidir. Yine bu sayede 15 bin lira işyeri açma kaymakamlık kredisi alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Mikro Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Bunun haricinde devlet destekli krediler için site içerisinde arama yapabilir ve sonuçlara ulaşabilirsiniz. Buna benzer birçok haberi kaleme alarak siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmış durumdayız. Güncel olarak da yeni yazılar eklenmeye devam ediyor. Takip etmeyi unutmayın.

Kaymakamlık Faizsiz İş Yeri Kurma Kredisi Verir Mi?

Ülkemizdeki kimi kaymakamlıklar Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğünce kendisine verilen bütçeyi bu tür destekler için kullanmaktadır. Sosyal yardımlaşma vakıfları da kaymakamlık bünyesinde yer aldığından krediye devlet kaymakamlık kredisi ismi veriliyor.

Yani bunun haricinde kaymakamlık işyeri açma kredisi yahut farklı bir ihtiyaç kredisi vermez.

kaymakamlık kredileri

Kaymakamlık Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kaymakamlık İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Kaymakamlık işyeri açma kredisi başvurusu için ilk olarak SYDV gidip bir dosya açtırması gereklidir.

Daha önceden dosya açtıran vatandaş ise kaymakamlık işyeri açma kredisi için vakfa başvurmalıdır.

Esnaf olmak isteyen girişimci adaylarının elindeki sertifikalarına bağlı taleplerini ek şeklinde belirtmelidir.

Kişinin kaymakamlık kredisi için yapacağı başvuru öncesinde proje hazırlaması ve projenin detaylandırılması gereklidir. Hazırlanacak olan projede alınacak malzeme listesi ve demirbaş gibi önemli tüm detaylar belirtilmelidir.

Devletin vermiş olduğu faizsiz işyeri açma kredisi için KOSGEB kredi desteklerine de alternatif olarak bakabilirsiniz. Site içerisindeki KOSGEB kategorisi aracılığıyla bu kredi paketlerine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB devlet destekli kredi paketlerini birden fazla sektör içerisinde sunmaya devam ediyor. KOSGEB kredi başvurusu ve kredi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi edinmeniz için bu kategoriyi kullanabilirsiniz.

Kaymakamlık kredisi olarak geçen destek paketi içerisinde maksimum 15 bin lira işyeri açma kredisi verilmektedir. Ancak bu kredi her kaymakamlık tarafından verilmez ve verilmesi gerekir diye bir kanun yoktur. Bunun haricinde bir önceki konuda da belirtildiği gibi diğer benzer destekler verilmektedir. Kaymakamlık kredisi için başvuruda bulunan vatandaşların da gerekli evrakları tamamlamaları istenecektir. Tüm evraklarıyla beraber kaymakamlık kredi başvurusu için şahsen müracaat etmelidir.

İlginizi Çekebilir:  İş Yeri Açan Bayanlara Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Başvurular SYDV birimlerine şahsen yapılmalıdır. Konuyla ilgili bağlantı linki ve resmi adrese gitmek için BURAYA tıklayınız.

Başvuru sonrasında projesi kabul edilen girişimcilere SYDV aracılığıyla kaymakamlık işyeri açma kredi desteği 15 bin lira verilir. Peki, bu kredinin şartları nelerdir? Kaymakamlık kredisi başvuru şartları ve gerekli olan belgeler için hemen bir alttaki başlığa gidiyoruz.

Ev Hanımlarına Kredi Destekleri Devletten

Kaymakamlık İşyeri Açma Kredisi Başvuru Şartları

Kaymakamlık yardım ve desteklerinde ilk şart 18 yaşını dolduran bireyin başvuruda şahsen bulunmasıdır.

SYDV Kredi Şartları

 • 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Başvuru sahibinin proje hazırlamış olması,
 • Hazırlanan projeye ek olarak başvuru dilekçesiyle evrakların SYDV teslim edilmesi,
 • Projede belirtilmiş olan iş ile alakalı daha önceden aldığı herhangi bir sertifika belge mevcut ise bunları sunması,
 • 15 bin lira işyeri açma kredisi geri ödemeli destek paketleri içerisinde bulunduğu için 2 kamu personeli bu desteğe kefil olmalıdır.

Kaymakamlık İşyeri Kurma Kredisi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık aracılığıyla dağıtılan destek paketlerinin özellikle kredinin geri ödemesi aşağıda verilmiştir. Geri ödeme planına uyum sağlamak esastır.

 • Proje desteğinde üst limit 15 bin liradır ve ilk bir yıl ödeme istenmez.
 • Ardından ise 48 ay vadeli olarak eşit taksitlerle ödenecektir.
 • Kredi için faiz alınmamakta ve aylık 312,5 TL taksit ödenecektir.

Kredi İçin Gerekli Belgeler

 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru dilekçesi
 • İşe ait proje
 • 3 farklı firmadan alınmış fiyat araştırma mektubu örnekleri
 • Kefillerin onay belgeleri
İşyeri Kurma Kredisi Veren Bankalar

Bunun haricinde birçok banka üzerinden esnaf kredisi için başvuru yapabilirsiniz. En düşük faizlerle işyeri kurma kredisi veren bankalar hakkında birçok makaleyi site içerisinde bulabilirsiniz. Başlıca sıralama yapıp konuyu sonlandırıyoruz.

 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Akbank
İlginizi Çekebilir:  İŞKUR Hibe Kredi Başvurusu ile Kredi Nasıl Alınır?
Devlet Destekli Faizsiz Krediler

Yeni bir işyeri açmak isteyen girişimci ve adaylarına devlet destekli birçok kredi paketi yine sunulmaya devam ediyor. Özellikle devlet kurumlarınca yürütülen projelerden her T.C. vatandaşı yararlanabilir. KOSGEB kredi destekleri için sağ taraftaki menüye bakmanız yeterlidir.

 • KOSGEB 50 bin lira hibe kredi desteği
 • KOSGEB girişimcilik kredileri
 • KOSGEB çiftlik kredileri
 • KOSGEB 50 bin hibe, 100 bin faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 bin lira kredi veriyor (sadece bir proje örneği. Bunun gibi yüzlerce destek paketi var.)
 • Kaymakamlıklar tarafından 2 memur kefil gösterene 15 bin lira kredi desteği.
 • İş kurmak isteyenlere GTHB 30 bin lira hibe kredi desteği veriliyor.
 • İŞKUR ile işyeri açmak isteyen eski hükümlüler ve engelliler 35 bin lira kredi desteğinden yararlanabilir.

Konuyu kısaca özetleyerek sonlandırıyoruz. Kaymakamlık kredisi, SYDV bütçesinden ayrılan para ile verilmektedir. Para geri ödemeli olarak verilir ve geri ödemesinde faiz istenmiyor. Bir de bu kredileri her kaymakamlık vermez.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, İŞKUR Hibe Kredi Başvurusu ile Kredi Nasıl Alınır? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvuruları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.