İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Sadece üniversiteliler için sunulan ve üniversitelilerin avantajlı olarak kullanabildiği İş Bankası İşte Üniversiteli kredi kartı başvurusu çeşitli kanallardan yapılabilmektedir. Başvuru öncesi, İşte üniversiteli kredi kartı başvurusu için gerekenler toparlanmalıdır. İşte Üniversiteli kart aidatı ödemek istemeyenler aidatsız kart başvurusu yapabilir. Bunun avantajı yıllık aidat ödememek olsa da bir dezavantaj olarak İşte üniversiteli kampanya olanaklarından yararlanılamaz. Ayrıca kredi kartının İşte Üniversiteli bankamatik kartı özelliği de vardır. İsterseniz kredi kartınızdan bankamatik hesabınıza da ulaşarak işlem yapabilirsiniz. 

İNCELEYİN:

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

İşte Üniversiteli Kredi Kartına Kimler Başvurabilir? 


Hukuki olarak herhangi bir kredi kartına başvuru yapabilmek için 18 yaşından gün almış olmanız gerekir. Üniversite öğrencilerine özel kartlar için de bu kural bağlayıcıdır. Yani 18 yaşını geçmediyseniz, üniversiteyi kazanarak kayıt yaptırmış olsanız da İşte Üniversiteli kredi kartı alamazsınız. Böyle bir durumda başvurunuzu 18 yaşınızı doldurmanızın ardından yapmanızı isterler. 

18 yaşını geçenler için başvuru koşulu ise herhangi bir üniversitede lisans ya da lisansüstü öğrenci olmanızdır. Bunun için üniversitede kaydınızın bulunması gerekir. Zira banka bunu teyit etmek için sizden öğrenci belgesi isteyecektir. 

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekenler Nelerdir?

İşte Üniversiteli kredi kartı için şubeye gitmeden de başvuru yapabilirsiniz. Banka İşte Üniversiteli kredi kartı başvurusu olumlu olan müşterilerden çeşitli belgeler istemektedir. Bunun için ya şubeye gitmeniz ya da çeşitli yollardan belgeleri şubeye iletmeniz istenir. 

Banka ek belge isteme hakkını saklı tutmakla birlikte, temel olarak aşağıdaki belgeleri ister:

  • T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik fotokopisi 
  • Üniversitenizden aldığınız öğrenci belgesi fotokopisi 

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvuru Kanalları Nelerdir?


Kredi kartı sahibi olmak isteyen üniversiteliler, İşte Üniversiteli kredi kartı başvurusu yapmak için çeşitli kanalları kullanabilir. Başvuru kanalları ve nasıl başvuru yapılacağına dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Sitesinden Başvuru Nasıl Yapılır? 

Banka kurumsal internet sitesinde, kredi kartı ile ilgili bilgilerin bulunduğu sayfanın sonuna “Hemen Başvur” yazılı alana basmalınız. Çıkan ekranda ilgili bölümlere T.C. kimlik numaranızı, cep telefonunu numaranızı ve aylık ortalama net gelirinizi girmeniz istenir. 

Başvurunuzu tamamlatarak İşte Üniversiteli kredi kartı sahibi olmak için “aranmak istiyorum” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu durumda gerekli ek bilgileri telefon üzerinden paylaşmanız istenecektir. Telefonla bilgi vermek istemiyorsanız, hemen aşağısında bulunan kutucuğu işaretleyip, ek bilgileri forma işleyebilirsiniz. Kişisel Verilerin Korunması Politikasını okuduğunuza dair kutucuğu işaretleyip doğrulama kodunu da girdiğinizde başvurunuz işleme alınmış olacaktır. 

İNCELEYİN:

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Like Card Başvurusu)

İşCep’ten  ya da Maximum Mobil’den Başvuru Nasıl Yapılır?

İşCep ve Maximum Mobil, İş Bankasının mobil uygulamalarıdır. Telefonunuza bu uygulamaları yükleyerek, “Ürün ve Başvurular” sekmesine tıklatın. Burada bulunan seçeneklerden “Kredi Kartı Başvurusu”na gelip size uygun adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

 SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası İşte Üniversiteli kredi kartı başvurusu için SMS başvurusunu da kabul etmektedir. Bunun için 4402’ye kısa mesaj atmanız gerekmektedir. TC kimlik numarası 12345678912 olan birinin başvuru için göndereceği kısa mesaj şu şekilde olmalıdır: ÜNİK 12345678912 

Aynı kişi İşte Üniversiteli kart aidatı ödemek istemediği ve aidatsız kredi kartı başvurusu yapmak istediğinde ise kısa mesaj içeriğinde AIDATSIZUNIK 12345678912 yazmalıdır. 

İNCELEYİN:

Yapı Kredi Play Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?


Denizbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu


İş Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Faizi ve Limiti


Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu (En İyi Aidatsız Kredi Kartları)


İnternetten Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Bankalar


Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar


Mesajla Kredi Kartı Başvurusu (Tam Liste)

İlginizi Çekebilir:  Play Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?