İŞKUR Hibe Kredi Başvurusu ile Kredi Nasıl Alınır?

Devlet teşvikli krediler sayesinde girişimcilik hayatına atılmak yahut nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için İŞKUR hibe kredi başvurusu ile kredi nasıl alınır haberini sizlerle paylaşıyoruz. Devlet kredi destekleriyle İŞKUR kredisi almak isteyenler için gerekli tüm detayları aşağıda başlıklar halinde sunuyoruz. İŞKUR hibe kredi başvuru formu, kredi başvurusu nereye yapılır ve daha birçok soruyu sizlerle cevaplandırıyoruz. Devlet kurumlarınca ihtiyaca yönelik birçok destek paketleri hazırlanmaya devam ediyor. Özellikle iş ve işçi bulma kurumu olan İŞKUR da Cumhurbaşkanlık ve Başbakanlık tarafından ayrılan bütçe ile hibe kredi vermeye devam ediyor. Bunun haricinde ise KOSGEB gibi özel ve büyük kurumlar aracılığıyla kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. KOSGEB kredileri hakkında geniş bilgi edinmek istiyorsanız lütfen yukarıdaki menüden ilgili kategoriye tıklayınız. Site içerisinde güncel bir şekilde yeni konular eklenmeye devam edecektir. Aşağıda ise İŞKUR hibe kredi başvurusu nasıl yapılır ve kredi nasıl alınır gibi tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

İŞKUR Hibe Kredisi Nasıl Alınır?


Devlet organları aracılığıyla birçok kamuya çalışan finans kurumu oluşturulmuş durumda. İŞKUR aracılığıyla ülke içerisinde işsizlik oranlarının düşürülmesi sağlanıyor. İş ve işçi arayanlar için aracılık görevi üstlenmekte.

Hibe kredi devlet kontrolünde ve devlet tarafından sağlanan karşılıksız ve geri ödemesiz kredi türleridir. Kredilerin alınması için istenilen projelerin başvuruya uygun olması oldukça önemlidir. Kredi başvurusunda bulunacak olan girişimcilerin hazırlayacağı proje kabul görülmezse kredi verilmez.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvurusu

Devlet tarafından verilen geri ödemesiz kredi desteklerine ilk olarak başvuru formu doldurularak müracaat edilir. Başvuru formu da kurum içerisinde verilmektedir. Devlet tarafından sağlanan İŞKUR hibe kredi destekleri yoktur. Bunun haricindeki kurumlardan kredi başvurusu yapmak isteyenlerin diğer şartları da yerine getirmeleri gerekmektedir.

İŞKUR Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

Sizden gelen soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Bu sayede aramalarınızı daha net yapacak ve daha sağlıklı sonuçlar ile ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.


Konuya artık bir açıklama getirelim. Bilinmesi gerekir ki İŞKUR tarafından çalışmayan vatandaşlara işsizlik maaşı gibi destekler veriliyor. Bununla beraber iş arıyorsanız bu kurum aracılığıyla ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ek olarak hükümet programına girmeden işkur kredi başvurusu yapmak kesin olarak mümkün değil. Bugüne dek yapılmış olan ve uygulanan projeler istihdam sağlamaya yöneliktir. Bundan sonra da bu şekilde devam edecektir.

Verilmeye devam eden projeler için buraya tıklayınız.

Devlet Hibe Kredi Başvurusunu Nereye Yaparım?

Devlet tarafından yürütülen IPARD ve IPARD 2 projeleriyle artık ülkenin her yerinde hibe kredi desteği verilecek. 2017 yılında tarımsal projeler için genç çiftçilere 30 bin lira hibe verilmişti. Bu yıl bu oran 50 bin lira oldu ve daha da yükselebilir yahut düşebilir.

Kredi başvurularında birtakım şartlar aranmaktadır. İlk kez işyeri açacak olan girişimci adayları ve girişimcilere verilecek olan KOSGEB kurslarına katılım tamamen ücretsizdir.

iskur hibe kredi

İŞKUR Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvuruları Hakkında (ÖNEMLİ)

Sizlerden gelen birçok soruya bu yazı içerisinde yer veriyor ve aklınızdaki soru işaretlerine cevaplar sunmaya devam ediyoruz. Birçok yanlış bilginin kulaktan kulağa yayılması bizleri buralara kadar getirdi. İŞKUR girişimcilik kursu hakkında bilgiler paylaşın diyenlere özel olarak hazırladığımız bu konuyla sanırım artık bu iki kelimeyi pek yan yana göremeyeceksiniz. Girişimcilik kursu KOSGEB IPARD 2 projesi dahilinde sunuluyor. İŞKUR ise bu başvuruların müracaatını yapıyor. KOSGEB girişimcilik kursları aracılığıyla girişimcilik sertifikası elde edebilirsiniz. Ardından ise bu sertifika ile devlet teşvikli kredilerden veya hibe desteği alabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik eğitimi tarihleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa içerisinde yaşadığınız ili seçmenizle ilinizde yapılacak olan KOSGEB kurs tarihleri, adresleri ve diğer detaylarını görebilirsiniz. Kayıtların İŞKUR müdürlüklerinde alınması nedeniyle İŞKUR girişimcilik kursu ismini almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımları Hangi Bankalardan Kredi Alabilir?

Konuyu son kez özetleyerek geçiyoruz. İŞKUR hibe kredi başvurusu ile kredi nasıl alınır gibi sorularınıza cevap sağladığımıza inanıyorum. İŞKUR hibe kredi desteğinde bulunmaz ve misyonu arasında böyle bir destek yoktur. İŞKUR istihdam sağlamak adına çalışan bir kurumdur ve görevi dışında etkinlikleri ancak istihdam uğruna düzenleyebilir.

İŞKUR tarafından verilen kurslar hangileridir?

  • İş başı eğitim programları: Bu program en fazla 45 saatten oluşur ve maksimum 3 ay sonucunda tamamlanır.
  • Girişimcilik Eğitimi: KOSGEB girişimcilik eğitimleri süresi 32 saattir ve bu kurslara %80 devamlılık gösterilmesi zorunludur.
  • Mesleki eğitim kursları: Emekli olmayan ve İŞKUR’a kayıtlı işsiz vatandaşların yararlanabileceği kurstur. İşkur mesleki eğitim kursu başvurusu için yandaki bağlantıya tıklayın. BURAYA.
  • Çalışanların mesleki eğitimleri: 5544 sayılı kanun gereğince uygulanması zorunludur. Çalışan bireylerin sınav ücretlerinin yarısı İŞKUR tarafından karşılanmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Halen İŞKUR hibe kredi başvurusu nasıl alınır veya devlet destekli krediler nelerdir diye aklınıza takılan sorular varsa bunları aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvuruları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, İşyeri Açan Bayanlara Devlet Destekli Faizsiz Kredi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.