Sanal pos cihazlarını bankalar ile sözleşme yaparak temin etmeniz mümkün. Bu sayede e ticaret dünyasından kendinize bir yer edinebilir 7 gün 24 saat boyunca web sitenizde ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası pos açma işlemleri konusunda hizmet veren bankalardan bir tanesidir. İş Bankası pos açmak, İş Bankası pos desteği ve İş Bankası pos cihazı komisyonlarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Pos Açmak


İş Bankası aracılığıyla, e ticaret siteniz için pos desteğini sağlayabilir ve müşterilerinizin güvenli bir şekilde kredi kartı ile alışveriş yapmasına olanak sunabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin artması ve günümüzde neredeyse herkesin kredi kartı ile alışveriş yapmaya yönelmesi sanal pos uygulamasını ortaya çıkarmıştır.

Eğer daha önce İş Bankası ile üye işyeri anlaşmanız bulunuyorsa, sadece şubenizi arayarak başvurunuzu iletmeniz ve elektronik sözleşmeyi imzalamanız yeterli olmaktadır. Ancak İş Bankası üye işyeri değilseniz, en yakın İş Bankası şubesine giderek üye işyeri başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sürecinde web sitenizin belirli şartları sağlaması gerekmektedir.

  • Online işyerinizin, aktif bir web sitesinin olması,
  • Web sitenizin SSL sözleşmeli güvenlik sağlayıcısı ile korunması gerekmektedir. Güvenlik sağlayıcı bulunmuyorsa İş Bankası ile iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz.
  • İş Bankası, web sitenizde ürünlerin ve kartların gerekli şekilde açıklanarak ifade edilmesi gibi prosedürler belirlemektedir. Web sitenizin aktif bir şekilde kullanımını sağlamak istiyorsanız bu prosedürler firmanız için olumlu katkı sağlayacaktır.

İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı

İş Bankası destek hattının yanında sanal pos cihazları kullanan firmaların sorunlarına çözüm olabilmek adına İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı aktif olarak desteğini sürdürmektedir. 0212 319 06 07 numaralı hattan İş Bankası sanal post destek hizmetine ulaşabilirsiniz. Sanal pos cihazı başvurunuz ve kurulu olan sanal pos cihazınızda yaşanan sorunlar ile ilgilenmesi için bu numarayı kullanabilirsiniz. Destek birimi, bu alanda yaşanabilecek tüm sorunlar karşısında en hızlı şekilde çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Maaş Kartı Şifresi Oluşturma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Pos Cihazı Komisyonları


İş Bankası, sanal pos cihazı ile alışveriş yapabilme imkanı sunarken kesinti yapacağı komisyon oranları hakkında sabit bir oran bulunmaz. Firmanızın iş hacmine, aylık firma geliri gibi konular görüşüldükten sonra İş Bankası ile yapacağınız sözleşmede bu komisyon oranı belirlenecektir. Ortalama olarak yüzde 1,5 ve yüzde 3,5 arasında komisyon oranı belirlendiği bilinmektedir.

Ayrıca İş Bankası sanal pos cihazınız için senelik olarak BSMV dahil olmak üzere 1.150 TL ücret alınmaktadır.