İş Bankası Kredi Başvurusu, Faiz Oranları ve Hesaplama

Kredi hesaplama, İş Bankası internet sitesi üzerinden yapılabilecek işlemlerden biridir. Kredi hesaplama işlemleri ayrıca banka şubelerinden gerçekleştirilebilir.


Müşterilerin tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerini amaçlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında 1400’ü aşkın şubesiyle bankacılık hizmeti vermekte olan İş Bankası’nın ayrıca yurtdışında 25’ten fazla şubesi bulunmaktadır. Bankacılık sektörü haricinde telekomünikasyon, sanayi, cam ve hizmet sektörlerinde de faaliyet gösteren İş Bankası, 25 şirketin doğrudan ortağıdır. Ayrıca 93 şirketin doğrudan ortağı olmayıp kontrol etmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

İhtiyaç kredisi, acil nakite ihtiyaç duyduğunuz durumlarda faydalanabileceğiniz bir kredi türüdür. Türkiye İş Bankası, 60 aya varan vade oranları ve esnek ödeme planlarıyla müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu, İş Bankası’nın mobil bankacılık hizmeti olan İşCep’ten, İş Bankası internet şubesinden, www.isbank.com.tr’den, bankamatiklerden (ATM‘lerden), telefon şubesinden veya SMS ile gerçekleştirilebilir.

İşCep’ten ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için cep telefonlarınıza İşCep uygulamasını yüklemeniz ve şifre almanız gerekir. İşCep şifresini Müşteri Hizmetleri’nden, internet şubesinden veya İş Bankası şubelerinden alabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Krediler kategorisinden “Anında Kredi” başlığını seçebilir veya Başvurular kategorisinden “Anında Kredi” başlığına giriş yapabilirsiniz. İnternet şubesinden başvuru yapabilmek için internet bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra “Kredilerim” kategorisinden “Anında Kredi Başvurusu” başlığına veya “Başvuru-Ürünler” kategorisinden “Anında Kredi Başvurusu” başlığına giriş yapabilirsiniz.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için aralarında boşluk bırakarak NAKIT, TC KIMLIK NO, KREDI TUTARI, AYLIK GELİR yazıp 4402’ye göndermelisiniz. Müşteri Hizmetleri’ne bağlanarak kredi başvurusunu ise 0850 724 0 724 numarasını cep telefonlarınızdan arayarak gerçekleştirebilirsiniz.


Tüm başvuru işlemlerinizin yanıtı cep telefonlarınıza kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Ayrıca 40.000 TL’ye kadar kredi başvurularınızı İşCep’ten veya İnternet Şubesi’nden gerçekleştirdiğiniz durumlarda kredi başvurularınız onaylanırsa, kredi tutarınız anında hesabınıza gönderilir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurunda Gereken Belgeler Nelerdir?

Türkiye İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Belgesinin Aslı ve Fotokopisi
 • Gelir Belgesi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İş Bankası ihtiyaç kredisiAnında Kredi” ismi ile de bilinmektedir. İhtiyacınız olan kredi tutarının faiz oranları veya toplam ödenecek olan tutar gibi bilgilerini öğrenmek için Kredi Hesaplama sistemini kullanabilirsiniz. Bu sisteme www.isbank.com.tr adresinden giriş yapabilirsiniz. İş Bankası internet sitesine giriş yaptıktan sonra Kredi Başvuruları kategorisinden ihtiyaç kredisi kredi hesaplama başlığına giriş yapılmalıdır. Açılan ekranda öncelikle almak istediğiniz kredi türünü seçmeli, sonrasında faiz oranını belirlemelidir. Ödeme seçenekleri bölümünden ise almak istediğiniz kredi tutarını ve kredi vade oranını seçerek Hesapla butonuna tıklamalısınız. Ardından kredi tutarınızı, taksit tutarınızı ve toplam ödeme miktarını görüntüleyebilirsiniz.

Haziran 2019 itibariyle güncel İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %2,30’dur.

İlginizi Çekebilir:  En Kolay Kredi Veren Bankalar

İş Bankası Anında Ev Kredisi

İş Bankası konut kredisi 120 aya varan vade oranları ile ev almak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu kredi çeşidinden faydalanabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. İş Bankası konut kredisinde istenen peşinat yüzdesi %25 oranındadır. Bu krediye başvuru yaparken 1 adet kefil istenmektedir. Ayrıca alınacak evin konut sigortasının yaptırılmış olması gerekir.

Anında Ev Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İş Bankası konut kredisi için gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
 • Kat Mülkiyeti Tapusu veya Kat İrtifakı Tapusu
 • Yapı Kullanım İzin Belgesi
 • İnşaat Ruhsatının Fotokopileri

Ayrıca başvuru yapacak kişilerden;

 • İsim, soy isim
 • TC Kimlik Numarası
 • Bireysel Vergi Numarası
 • Adres ve iletişim Bilgileri
 • Eğitim Durumu
 • Askerlik Durumu
 • Medeni Durumu gibi bilgiler istenir.

Anında Ev Kredisi Hesaplama

Anında Ev Kredisi başvurusu ve hesaplamaları İş Bankası internet sitesi üzerinden yapılabilmekte. Bunun için www.isbankası.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra Krediler kategorisinden Ev Kredisi başlığını seçmek gerekiyor. Ardından sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuzda almak istediğiniz kredinin aylık taksit miktarını ve toplam ödeyeceğiniz tutarı öğrenebilirsiniz. Ev kredisi hesaplama aracını kullanırken öncelikle doldurmanız gereken alan kredi türünün seçildiği alandır. Ardından faiz oranını ve hayat sigortası durumunu seçmelisiniz. Ev kredisi hesaplama ekranında diğer bireysel kredi seçeneklerinden farklı olarak “Hayat Sigortası” seçeneği bulunuyor. Kredi türünün seçilmesi gereken alandan Ev Kredisi-Hayat Sigortalı veya Ev Sigortası-Hayat Sigortasız seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca bu bölümün hemen altında bulunan seçeneklerden “Hayat Sigortası İstiyorum” veya “Hayat Sigortası İstemiyorum” seçeneklerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Almak istediğiniz kredi tutarını, ödeme yapmak istediğiniz kredi süresini, ödeme sıklığınızı ve ödeme erteleme durumunuzu seçtikten sonra “Hesapla” butonuna tıklamalısınız. Ek olarak bu bölümde balon ödeme ekleyebilirsiniz.

İşbank konut kredisinde konut sigortası ve DASK zorunluluğu bulunmaktadır. Bir yıllık Konut Sigortası primi 269 TL, bir yıllık DASK poliçesi ise 180 TL’dir. Bu rakamlar yaklaşık olarak hesaplanan rakamlardır. Konutun konumu ve metrekaresine göre bu rakamlar değişiklik gösterebilir.

İş Bankası Anında Kredi Maliyet Tablosu

Türkiye İş Bankası‘nın bireysel kredi seçeneklerinden olan Anında Kredi limiti, maksimum 40bin TL ile sınırlandırılmıştır. Şubeye gitmeden başvuru işlemlerinizi www.isbank.com.tr adresinden, İşCep uygulamasından, internet şubesinden veya bankamatiklerden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınızı 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu şubelerden gerçekleştirmemiş olsanız bile, başvurunuz kabul edildiği an kredi tutarınız hesabınıza aktarılır.

İş Bankası Anında Kredi seçeneği ile 10.000 TL tutarında bir krediyi 12 ay vade ile ve 2,20 faiz oranı ile almak istediğinizi varsayalım. Bu verilere göre tahsis ücretiniz 50 TL, yıllık sigorta priminiz 104 TL, aylık taksit tutarınız 983 TL, toplam geri ödeme tutarınız (anapara+faiz) ise 11.798 TL olarak belirlenir.

Anında Kredi seçeneği ile 40.000 TL tutarında bir krediyi 36 ay vade ile ve 2,20 faiz oranı ile almak istediğinizde ise, tahsis ücretiniz 200 TL, yıllık sigorta priminiz 290 TL, aylık taksit tutarınız 1.735 TL, toplamda ödenecek tutarınız (anapara+faiz)  ise 62.463 TL olarak belirlenir.

İş Bankası Şubeye Gitmeden Kredi İmkanları

Türkiye İş Bankası müşterilerine, şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusu yapma imkanı sunuyor. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık gibi hizmetleri oldukça gelişmiş ve geniş hizmet yelpazesine sahip olan İş Bankası, birçok bankadan bu yönü ile ayrılmakta. Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız İşCep uygulaması, internet şubesi, telefon bankacılığı veya İş Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarası (0 850 724 07 24) seçeneklerinden birini kullanmalısınız.


İşCep Uygulaması

İlginizi Çekebilir:  Kredi Masrafları Nelerdir?

İş Bankası mobil bankacılık uygulamasının ismi İşCep’tir. Bu uygulama üzerinden birçok işleminizi anında, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bilgilerinize ve dekontlarınıza rahatlıkla erişebilir; kredi, kredi kartı başvurularınızı, fatura ödeme işlemlerinizi veya para transferlerinizi şubeye veya ATM’ye gitmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz. İşCep üzerinden kredi başvurusu yapmak için Krediler kategorisinden Anında Krediler başlığına veya Başvurular kategorisinden Anında Kredi başlığına giriş yapmanız yeterli.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri

İş Bankası telefon şubesi üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun için 0850 724 0 724 numarasını cep telefonlarınızdan aramalı ve kendinizi tanıtmalısınız. İş Bankası telefon şubesi kendinizi tanıtabilmeniz için 4 seçenek sunuyor:

 • Müşteri Numarası, Müşteri Şifresi veya Ticari Şifre tuşlayarak,
 • Bankamatik kartınızın numarasını ve şifresini tuşlayarak,
 • Kredi kartınızın numarasını ve şifresini tuşlayarak,
 • Hesap numarası ve bankamatik şifresini tuşlayarak.

Telefon şubesi ile kredi başvurusu yapmak için Müşteri Hizmetleri telefon numarasını aradıktan sonra telesekreterin yönlendirmesi ile Kredi ve Başvurular seçeneğine gidilir. Kredi hesaplama işlemleriyle ilgili de müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.