İş Bankası 5000 TL Kredi Başvurusu

Tüketim kültürünün dünyamızı sarması ile birlikte kişiler aniden ortaya çıkan ihtiyaçlarını giderebilmek için bankalardan anında kredi talep edebilmektedirler. Küçüklü, büyüklü tüm kredilere yanıt vermeye çalışan bankalar ise müşteri kazanmak amacı ile kampanyalarını arttırmakta, başvuru kolaylıkları sağlamakta ve faiz oranlarını bu rekabette olağan seviyede aşağıya çekmektedir. Biz bu yazımızda düşük tutarlı ihtiyaç kredisi kullanacak olanlar için İş Bankası 5000 tl kredi başvurusu hakkında detayları aktarmaya çalışacağız.

İŞ BANKASI’NDAN DÜŞÜK TUTARLI KREDİ İMKANI


Eğer ihtiyacınız çok büyük değil ancak acilse bu durumda İş Bankası imdadınıza koşuyor. Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olarak çalışmalarını sürdüren Türkiye İş Bankası’ndan dilerseniz hemen 5 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini kolayca alabilmeniz mümkündür.

İş Bankası 5000 TL Kredi Detayları;

  • Banka sunduğu 5 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisi imkanından faydalanacak olanlar için 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
  • Bankanın bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında uygulamakta olduğu faiz oranı en yüksek süre olan 60 ay vade için %2.30’dur.
  • Kredi imkanından yalnızca banka müşterileri değil müşteri olmayanlar da faydalanabilmektedir.

İş Bankası Kredi Hesaplama İşlemi

Türkiye İş Bankası’ndan 5000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisini %2.30 faiz oranı ile 48 ay vadeli olarak kullanmanız durumunda bankaya aylık olarak geri ödemeniz gereken taksit tutarı 189 TL olarak gerçekleşecektir ve vade sonundaki toplam geri ödemiş olacağınız toplam tutar ise 9.108 TL olacaktır.

Aynı şartlar altında bu krediyi eğer 24 ay vadeli olarak kullanacak olursanız bu durumda bankaya aylık olarak geri ödemeniz gereken taksit tutarı ise 287 TL olacaktır. Vade sonunda ise toplamda 6.930 TL geri ödemiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Neden Kredi Çekemiyorum?

Yine bu krediyi aynı faiz oranı ve aynı tutarda 36 ay vadeli olarak kullanmanız halinde ise aylık olarak ödemeniz gereken tutar 220 TL olacaktır. Bu durumda vade sonunda toplamda 7.978 TL tutarında bir geri ödeme yapmış olursunuz.

İş Bankası 5,000 TL Kredi Başvurusu

Şimdi siz de İşbank 5000 tl kredi başvurusu için bankanın resmi web sitesine girebilir veya size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine giderek başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilir ve ihtiyacınız olan krediyi 5 yıla kadar dilediğiniz vade seçeneği ile kullanabilirsiniz.