İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Gelir belgeniz mi yok? Bankalar gelir belgesi olmadan kredi vermiyor mu? Gelir belgesiz kredi veren bankalar ile anlaşamadınız mı? Öyleyse sizleri de artık ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile tanıştırma ve bu bankalar hakkında bilgi vermeyi tamamlayalım. Araba, ev yahut iş yerini rehin göstererek ipotek karşılığı kredi almak için banka başvuru adresleri, faiz hesaplama ve detaylar aşağıdadır.

İpotekli Kredi Nedir Nasıl Alınır


İpotekli kredi işlemleri genel olarak ihtiyaç kredisi taslağından geçer. Diğer konut yahut araç alımları için mülk ipotek ettirildiği için işlemin yapılmasına gerek duyulmaz. İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu genel olarak aşağıdaki sorunlardan kaynaklanır.

  1. Tüketicinin kanıtlanmış bir belgesinin bulunamaması,
  2. Banka müşterilerinden gelen başvuruların, yapılan ihtiyaç kredisinin hane gelirinden daha fazla olması durumu,
  3. Banka müşterilerinin KKB Kredi notu orta yahut düşük riskli olmaları durumunda,

ipotek talep edilmektedir. Bu sayede ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile anlaşma sağlanıp ihtiyaç karşılanabilir.

Bankaların sizden ipotek istemelerindeki asıl sebep ise, gelirinizin düşük olması ve bu paranın güvenliğinin sağlanabilmesidir. Bu yüzden bankalar kendilerine has politikalar benimser. Bankaların belirledikleri politika ve şartların sağlanması halinde kişilerin kredileri sorunsuz bir şekilde sonlanır. Aksi durumlarda ise ipotekli mülk haciz yoluyla işlem görerek satışa sunulur ve bankaya kredi parası geri döner. Tüm durum aslında bundan ibaret. Yani ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar kendilerini bu şekilde ayakta tutabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  PTTden Maaş Alan Emekliye Kredi Veren Bankalar

Ev veya araba üzerine kredi, ipotekli kredi nelere verilir

İpotek ettirilerek alınan krediler genel olarak taşınabilir / taşınamaz mülke ipotekli kredi şeklinde karşımıza çıkar. İpotekli verilen krediler genelde ev, araç üzerine verilir. Ayrıca sıklıkla duymazsanız bile hayvancılık sektöründe, hayvancılık kredisinde ipotek yine uygulanır. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz de ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile anlaşma sağlayarak hayvanları üzerinden kredi talebinde bulunabilmekteler. Küpe numaraları alınan hayvanlar ipotek gösterilerek kredi alınır ve gelir belgesi olmayan çiftçilere de talep edilen ihtiyaç kredisi fırsatı sunulur. Kişi yararlanmak istediğinde başvuruda bulunabilir.

Hangi bankalar neye ipotekli kredi verir


Birçok banka ipotekli kredi verirken birçok banka ise bu durumları bir takım şartlara bağlamıştır. Sizler de araba ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar sayesinde ihtiyaç kredisinde bulunacaksanız mülk üzerinden bunu gerçekleştireceğinizi unutmayınız. Kimi bankalar her mülke kredi sunmaz.

Büyükbaş hayvancılık ya da küçükbaş hayvancılık için ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar Ziraat Bankası ‘dır. Bunun haricinde ise Şekerbank üzerinden de ihtiyaç kredisi başvuruları yapılabilir.

İpotekli eve kredi veren bankalar, genel olarak tüm bankalardır. Yani tüm bankalar evinizi ipotek ederek sizlere kredi imkanı sağlayabilir. Ancak bankaların da kendilerine has kredi faiz oranları bulunur. Bu yüzden sizi sıkmayacak şekilde ayarlayabileceğiniz esnek ödemeli, uzun vadeli ve düşük faizli kredi olmalı. Bunun için aşağıda birtakım bilgileri elde edebilir ve kredi faiz oranlarına bakabilirsiniz.

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaların faiz oranları

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları, 10 Bin TL krediye 48 ay vade ve %1,29 faiz oranı.

ING Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları, 50 Bin TL krediye 48 ay vade ve %1,49 faiz oranları.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, Evin değerine göre limit belirlenir. Aylık ödeme taksitleri kişi tercihine göre 3 ayda bir yahut farklı ödeme planları gerçekleştirilmekte. %1,39 faiz oranı.

İlginizi Çekebilir:  Bankalar İçin Faiz Oranı Neden Önemlidir?

T.C. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları, Araç yahut evin değerine göre limit çıkarılır. Evin değerinin %80, iş yerinin değerinin %75, imarlı bir arsa değerine göre %50  oranında kredi verilir. Geri ödemeleri de 48 ay ile sınırlandırılmıştır.

Yukarıda sözü geçen bankalar üzerinden çeşitli kredileri elde edebilirsiniz. Taşınır ya da taşınmaz mülke ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunacaklar ipotek karşılığında bunu elde edebilir. Şimdi asıl sorumuz olan ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir sorusuna da kesin bir cevap getirdiğimizi düşünüyoruz. Aklınıza takılan, bizimle paylaşmak istediklerinizi yorumlar yahut özel mesaj yolunu kullanabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, Senetle Para Veren Yerler adlı yazımızı incelemek ve anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız.
Akbank 20 bin TL 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi isimli makalemizi, 50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi hakkında detay almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.