ING Bank Turuncu Hesap Nedir?

1

Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

ING Bank Turuncu Hesap

ING Bank‘ın turuncu hesap adlı ürünü çok yeni olmamakla beraber yaklaşık birkaç sene önce birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterileri için açmış olduğu bir mevduat ürünüdür.


Turuncu hesabın tasarruf sahiplerine sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile bankanın en popüler ürünlerinden biri haline gelmiştir. Geçelim turuncu hesabı incelemeye.

İNG Bank Turuncu Hesap Nedir?

Turuncu Hesap, ING Bank tarafından açılmış olan bir tasarruf hesabıdır.

ING Turuncu Hesap, dilediğiniz gibi para yatırarak, dilediğiniz gibi paranızı çekebileceğiniz bir mevduat hesabıdır. Turuncu hesabı avantajlı olarak kılan en önemli özelliklerinden biri her gece paranıza belli oranda faiz işlenmesidir.

Yani açıklayacak olursak turuncu hesabınız ile hesabınızdaki parayı çekseniz de çekmeseniz de sürekli olarak faiz kazanabilirsiniz. Üstelik kazanmış olduğunuz faiz her gece günlük olarak hesabınıza işler. Ayrıca faiz kazanmak için herhangi bir alt limit belirlenmemekle beraber, hesabınızda ne kadar para olursa olsun o miktar üzeriden gecelik faiz kazanma imkanına sahipsiniz.

ING Bank Turuncu Hesap Avantajları Nelerdir?


ING Bank Turuncu Hesap‘ın en büyük avantajlarından biri az önce açıkladığımız gibi gecelik olarak herhangi bir limit olmaksızın faiz vermesidir.

Hesap açıp, faiz kazanmak için herhangi bir alt limit belirlenmemiştir. Hesabınızda 15 tl olsa bile faiz kazanabilirsiniz, 15 bin TL olsa da faiz kazanırsınız. Herhangi bir alt limit olayının olmaması ve para çektiğinde faiz eklenmeye devam etmesi ürünü avantajlı kılan en önemli özelliklerden biridir.

İlk kez ING Turuncu Hesap açacak olan müşterilerine yüzde 23,50 hoş geldin faizi sunuluyor ve 1 ay boyunca hesabınızı açtığınızdan itibaren paranız 1 ay yüzde 23,50 faiz oranıyla değerleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Mevduat Hesabı Faiz Oranları: 300.000 TL Aylık Faiz Getirisi

Sıradan vadeli mevduat hesaplarına nazaran bir takım artıları da bulunmakta. Örnek verecek olursak ana hesaplar dışında vadelilerden EFT veya havale işlemi gerçekleştirilmiyordu ancak ING Bank, Turuncu Hesap ürünü ile hesabınızdan EFT ya da havale işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Hesap sahipleri istediği zamanda ATM üzerinden hesaplarına para yükleyip çekebiliyorlar.

Tek bir cümle ile Turuncu hesabı özetlemek gerekirse, hem bankacılık hemde diğer tüm kredi ürünü işlemlerinizi yapabileceğiniz, ayrıca birikimlerinize yüksek faizle sürekli değer kazandırabileceğiniz bir banka hesabıdır.1 yorum


  1. Beytullah Koyuncu diyor

    İng bank hoş geldin faizi de veriyor oh miss bu şekilde ne kadar dayanır bilemiyorum ama millet bu faizleri görünce parasını harcamaz yatırım yapmaz ev almaz araba almaz bazı müteahhitler de iflas ediyor millet ev almıyor yastığın altında saklıyor paraları diyor ya niye ev alsın ki bak İng neredeyse %26 oranına varan faiz ile mevduatınızı değerlendiriyor benimde bir ev param olsa mesela 400.000 tl niye ev alıp araba alıp paramı hurdaya betona yatırayım bir hesap yapalım şimdi 400.000 tl bir ayda kaç tl oluyor tamı tamına 5,000 tl veriyor asgari ücretin 2,5 katı para sen olsan yatırırmısın emekli olup 3 ayda bir maaş aldığını düşün 90 günde 17,650 tl veriyor parayı katlamak diye ben buna derim.1 yıl sonunda ise 70,500 TL olarak paranız değerleniyor.Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.