Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

ING Bank Turuncu Hesap

ING Bank‘ın turuncu hesap adlı ürünü çok yeni olmamakla beraber yaklaşık birkaç sene önce birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterileri için açmış olduğu bir mevduat ürünüdür.


Turuncu hesabın tasarruf sahiplerine sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile bankanın en popüler ürünlerinden biri haline gelmiştir. Geçelim turuncu hesabı incelemeye.

İNG Bank Turuncu Hesap Nedir?

Turuncu Hesap, ING Bank tarafından açılmış olan bir tasarruf hesabıdır.

ING Turuncu Hesap, dilediğiniz gibi para yatırarak, dilediğiniz gibi paranızı çekebileceğiniz bir mevduat hesabıdır. Turuncu hesabı avantajlı olarak kılan en önemli özelliklerinden biri her gece paranıza belli oranda faiz işlenmesidir.

Yani açıklayacak olursak turuncu hesabınız ile hesabınızdaki parayı çekseniz de çekmeseniz de sürekli olarak faiz kazanabilirsiniz. Üstelik kazanmış olduğunuz faiz her gece günlük olarak hesabınıza işler. Ayrıca faiz kazanmak için herhangi bir alt limit belirlenmemekle beraber, hesabınızda ne kadar para olursa olsun o miktar üzeriden gecelik faiz kazanma imkanına sahipsiniz.

ING Bank Turuncu Hesap Avantajları Nelerdir?


ING Bank Turuncu Hesap‘ın en büyük avantajlarından biri az önce açıkladığımız gibi gecelik olarak herhangi bir limit olmaksızın faiz vermesidir.

Hesap açıp, faiz kazanmak için herhangi bir alt limit belirlenmemiştir. Hesabınızda 15 tl olsa bile faiz kazanabilirsiniz, 15 bin TL olsa da faiz kazanırsınız. Herhangi bir alt limit olayının olmaması ve para çektiğinde faiz eklenmeye devam etmesi ürünü avantajlı kılan en önemli özelliklerden biridir.

İlk kez ING Turuncu Hesap açacak olan müşterilerine yüzde 23,50 hoş geldin faizi sunuluyor ve 1 ay boyunca hesabınızı açtığınızdan itibaren paranız 1 ay yüzde 23,50 faiz oranıyla değerleniyor.

İlginizi Çekebilir:  32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka 2019 (Mevduat Hesaplama)

Sıradan vadeli mevduat hesaplarına nazaran bir takım artıları da bulunmakta. Örnek verecek olursak ana hesaplar dışında vadelilerden EFT veya havale işlemi gerçekleştirilmiyordu ancak ING Bank, Turuncu Hesap ürünü ile hesabınızdan EFT ya da havale işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Hesap sahipleri istediği zamanda ATM üzerinden hesaplarına para yükleyip çekebiliyorlar.

Tek bir cümle ile Turuncu hesabı özetlemek gerekirse, hem bankacılık hemde diğer tüm kredi ürünü işlemlerinizi yapabileceğiniz, ayrıca birikimlerinize yüksek faizle sürekli değer kazandırabileceğiniz bir banka hesabıdır.