İhtiyaç Kredisi ile İlgili Tüm Detaylar: Başvuru, Faiz Oranları, Şartlar

Aşağıda farklı kesimlere yönelik ihtiyaç kredisi çeşitleri konusunda detaylı bilgiler bulabilir, faiz oranları ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Ev hanımlarına kredi veren bankaların başında QNB Finansbank gelir. 36 ay vadeli krediyi % 2.15 faiz oranı ile müşterilerine sunan banka, 30 bin liralık kredi paketini, aylık 1289 lira ödeme ile kredi imkânı sunuyor. 30 bin lira kredi çekildiğinde toplam ödeme miktarınız 46.573 liradır. Kredi başvurusunu QNB Finansbank şubelerinden ve internet bankacılığı kanallarından yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanması halinde 10 dakikada paranız Finansbank hesabınıza aktarılır.

Ev hanımlarına kredi ve kredi kartı konusunda aşağıdaki yazıları incelemelisiniz:

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları
Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları
Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları
PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu
ING Bank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu
Ev Hanımlarına Devlet Destekli Faizsiz 15 Bin TL Kredi
FibaBanka Kadınlara Bireysel İhtiyaç Kredisi
Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları
Ev Hanımlarına Kredi Kampanyaları
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
İşyeri Açan Bayanlara Devlet Destekli Faizsiz Kredi
Çalışmayan Ev Hanımı Kadınlara Kredi Veren Bankalar
Kadın Girişimci Destekleri
Kaymakamlık Kredisi Başvurusu
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvurusu
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu ve Şartları
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu
Denizbank Kredi Kartı Başvurusu
Kadınlara Özel Anında Kredi Kartı Başvurusu
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları sizler için bir araya getirdik. Kredi verirken kuralları esneten ve kolay kredi veren bankalar şunlardır:

ING Bank 30000 TL İhtiyaç Kredisi / 36 Ay Vade

İNG Bank müşterilerine 30 bin lira krediyi 36 ay vade seçeneği ile sunar. 30 bin lira için aylık taksit tutarınız 1323 lira olurken toplam ödeyeceğiniz para 47.782 lira olacaktır. İNG Bank müşterilerine % 2,29 faiz oranı ile kredi kullandırır.

İlginizi Çekebilir:  En Düşük İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (TÜM BANKALAR)

Akbank 30000 TL İhtiyaç Kredisi / 36 Ay Vade

Düşük kredi notuna sahip olanlara kredi veren diğer banka Akbank’tır. Akbank müşterilerine 30 bin lira krediyi 36 ay vade seçeneği ile verir. Aylık taksit miktarınız 1372 lira olurken toplam ödeme miktarınız 49.536 lira olur. Akbank müşterilerine % 3.02 faiz oranı ile kredi vermektedir.

İş Bankası 30000 TL İhtiyaç Kredisi / 36 Ay Vade

İhtiyaç kredisi denilince akla ilk gelen bankalardan birisi hiç kuşkusuz İş Bankası‘dır. İşbank 30 bin liralık kredi paketini 36 ay vade seçeneği ile sunar. Faiz oranı olarak % 2.60 oranını uygular. 30 in liralık krediyi 36 ay vadeli çektiğinizde aylık 1399 lira ödemelisiniz. 30 bin liralık krediyi 36 ay sonunda 50.514 lira olarak ödersiniz. İş Bankası kredi başvurusu için banka şubelerini ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

SMS ile Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Vakıfbank SMS Kredi

2019 yılında Vakıfbank ihtiyaç kredisini müşterilerine 3 ile 60 ay vade seçeneği ile sunmaktadır. Vakıfbank’tan 3000 ile 90.000 lira arasında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Uygun kredi veren Vakıfbank’ta güncel faiz oranlarını öğrenmek için banka şubelerini, internet bankacılığını ve mobil telefon destek hattını kullanabilirsiniz.

İNG Bank SMS Kredi

Uygun faizle kredi veren bankalardan birisi de ING Bank’tır. Sms ile kredi başvurusu yapabileceğiniz banka Haziran 2019 itibari ile 1,64 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Farklı kampanyalar ile müşterilerini memnun eden banka her müşterisine farklı faiz oranı uygulaması ile kredi notu yüksek olanlara düşük faiz seçeneği ile kredi imkanı sunmaktadır. İNG Bank ödemesini düzenli yapan borcuna sadık olan müşterisine uygun faizle kredi veren banka olarak bilinir. İNG Bank SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. ING Bank ile minimum 3 ay maksimum 60 ay vadeli kredi çekebilirsiniz. 1000 lira ile 60 bin lira ihtiyaç krediniz İNG Bank‘ta hazır bekliyor. Banka şubelerini ve internet bankacılığını kullanarak kredinizi çekebilirsiniz. ING Bank ihtiyaç kredisi hesaplama 2019 yılında vade sayısındaki değişikliğe göre yapabilir.

TEB Bankası SMS Kredi

Uygun faizli kredi veren bankalar sıralamasında her zaman ilk 3 olmayı başaran TEB Bankası 2019 yılında ihtiyaçlara uygun kredi vermeye devam ediyor. Limit olarak 1000 ile 30.000 arası kredi veren banka diğer bankalara göre kredi şartlarını esnek tutmuştur. Sms/kısa mesaj ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  50.000 TL Kredi (Tüm Bankalar) (EN UYGUN FAİZ)

En Uygun İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar farklı faiz oranı seçenekleri konusunda birbirleriyle yarışırken tüketiciler ihtiyaç kredisi kampanyasına büyük ilgi gösteriyor. Seçenek bol olunca tüketiciler de hangi bankadan kredi alacağı konusunda büyük tereddütlere düşüyor. Bu yazı dizimizde sizlere ihtiyaç kredisi nasıl alınır konusunda bilgi vereceğiz.

Sizler için mevcut kampanyaların vade, faiz, yıllık faiz oranı, dosya masrafı, kredi tahsis masrafı bazında karşılaştırma yaparak sizler için uygun olan kredi paketini hazırladık.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İhtiyaç kredisi için bankalar müşterilerinden bir takım belgeler ister. Bu yazı dizimizde sizlere bütün bankaların kredi çekerken istediği ortak evrakları anlatacağız. Böylece kredi çekerken evraklarınız hazır olduğu için süreç daha hızlı gerçekleşecektir.

Maaş aldığınız bankanın internet bankacılığından kolayca kredi çekebilirsiniz. Dijital bankacılıkta sizden ekstra belge istenmez. Dijital sözleşmeyi okudum deyip onay vermeniz halinde krediniz 5 dakika içinde hesabınıza geçer. Konut kredisi ve araç kredilerini internet üzerinden çekemezsiniz. İhtiyaç kredilerinde de en fazla 30 bin liraya kadar olan bölümü internet bankacılığından çekebilirsiniz. İhtiyacınız daha çoksa mutlaka banka şubelerine gelip sizden istenen evrakları teslim etmelisiniz. Kredi çekerken bankaların genelde müşterilerinden istedikleri evraklar şunlardır:

  • Kişinin banka kredisi çekebilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekir. 18 yaşından büyük olan banka şartlarını taşıyan herkes kredi çekebilir. Kişi 18 yaşından büyük olduğunu belgelendirmesi için bankaya kimliği ile gitmesi gerekir. Kredi çekerken pasaport, evlilik cüzdanı, ehliyet ve kurum kimlikleri ile gidemezsiniz.
  • Bankalar kredi verirken müşterilerinin ödeme durumlarına bakar. Yani düzenli bir geliriniz yoksa banka size kredi vermez. Kredi çekerken bankaya mutlaka bir teminat vermelisiniz. Teminat olarak kefil ve ipotek devreye sokulabilir. Gelir durumunuzu belgelendirmediğiniz taktirde bankadan kredi çekemezsiniz. İpotek durumlarında ödeme yapılmadığı zaman banka ipoteğe el koyarak tahsilatını yapar. Sadece ipotek ve kefil ile kredi alamazsınız. Banka sizden mutlaka düzenli bir geliriniz olduğuna dair belge talep edecektir. Gelir durumu için maaş bordrosu, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu, emekliler için maaş belgesi, kira gelir ve ek gelir belgesi ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Adresinizi kanıtlayan belge ile kredi başvuruları yapılır. Muhtardan ya da e-devletten ikametgah alabilirsiniz. Adresinize gelen elektrik, su ya da telefon faturası da ikametgah yerine geçer.
  • Bankadan kredi çekerken banka görevlileri size kredi başvuru formu verir. Bu formu eksiksiz doğru biçimde doldurmak zorundasınız. Başvuru formunu iyice okuyup öyle imzalamalısınız. Hoşunuza gitmeyen maddeleri banka görevlisi ile değiştirme imkanı varsa değiştirmelisiniz. İlerleyen süreçte başvuru formunu imzaladığınız için orada yazılan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır herhangi bir hak iddia edemezsiniz.
İlginizi Çekebilir:  PTT'den Kredi Çekme Şartları, Faiz Oranları ve Başvuru

İhtiyaç Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  • Kredi borç para demektir. Bu yüzden ihtiyacınız kadar olan miktarı çekin. Fazla çekilen miktar üzerinden de faiz ödeyeceksiniz. İhtiyaçlarınızı belirleyip ona göre kredi çekmelisiniz.
  • Kredide en önemli unsur faiz oranıdır. Bütün bankaların faiz oranlarını inceleyin. Size en uygun faiz oranı uygulayan bankayı tercih edin.
  • Kredi çekerken sözleşmenizi iyi okuyun. Bütün maddeleri kabul etmiş sayılırsınız. Bu yüzden imza atmadan önce sözleşmeye mutlaka göz gezdirin. Hoşunuza gitmeyen noktaları değiştirin.
  • Kredi almadan önce bankaların uygulamış olduğu dosya masrafları ve diğer giderleri iyi hesaplayın. Bazı bankalar faiz oranını düşük tutarken diğer masrafları yüksek tutabilir.
  • İnternet bankacılığı kullandığınız bankadan kredi çekerseniz ödemede ve krediyi takip etme konusunda büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Maaş almadığınız hesap kartınızın olmadığı bankada kredi taksitlerini öderken bankamatik önünde sıra bekleyebilirsiniz. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak adına dikkat etmek gerekir.
  • Kredi notunuz düşükse bankalar size yüksek faizle kredi verecektir. Bu yüzden kredi faiz oranlarına dikkat edin. Bana başka banka kredi vermez diye düşünmeyin. Bütün bankalar kredi notuna göre kredi vermektedir. Size cazip fiyat teklifi sunulmadığı sürece kredi çekmek için acele karar vermeyin.

2019 Yılı Kredi Faiz Oranlarını Değerlendirme

2019 yılı Ocak ayından sonra faiz oranları artış gösterse de Haziran sonu itibari ile faiz oranları aşağı seviyelere düştü. Bugün en düşük faiz oranı 1.90 ile devlet bankaları olmaktadır. En yüksek faiz oranı ise 2,80 ile Aktifbank vermektedir. Emeklilere kredi veren bankalar arasında en cazip olanı PTT şubeleridir. Eğitim, evlilik gibi zorunlu ihtiyaçlar için çekilen kredilere Ziraat Bankası‘nın borç kapama kredisi eklendi. Ziraat Bankası, kredi kartı borcu olanların borçlarını 60 ay vadeyle yapılandırmaktadır. Ziraat Bankası faiz oranlarını da % 1,10 ile % 1,20 arasında tutmuştur. Krediler genelde düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden bankalar tarafından gelir durumu kredi notu ve diğer bankalarla olan ilişkiler doğrultusunda kredi notu yüksek olanlar ipoteksiz ve kefilsiz kolayca kredi çekebilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen vade ve kredi miktarı tek seferlik tanımlanır. Her kredi başvurusunda şartlar değişebilir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Denetleme Kurumu (BDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde kullanılır. Son düzenleme sonrası ipoteksiz ve ipotekli ihtiyaç kredileri 60 ay vadeli olarak belirlenmiştir.