HSBC Kredi Kartı Başvurusu

HSBC kredi kartı talebi banka tarafından sunulan 4 ayrı kanal ile gerçekleştirilebilir.
Nakit ihtiyaçlarını anında karşılamak için kullanılan HSBC kredi kartlarının başvuru aşamasında; SMS, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri, internet şubesi ve HSBC şubeleri tercih edilebilir. HSBC kredi kartı türü belirlendikten ve gerekli şartlar tamamlandıktan sonra, HSBC Bank tarafından sunulmuş başvuru yöntemlerinden herhangi birisi kullanılarak kredi kartı başvurusu işleme alınır. Başvurunun onaylanması durumunda, kişiler banka tarafından bilgilendirilmektedir.

HSBC Kredi Kartı

Ödeme esnasında paraya alternatif olmakta ve kullanıcıların bir ürünü ya da bir hizmeti daha sonra ödeme garantisiyle almalarını sağlamaktadır.

Alışveriş esnasında, kişilerin nakit ihtiyacını karşıladığı gibi, alınan ürünün taksitler halinde ödenmesine olanak verir. Bunların yanında, kart sahiplerine de çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kolayca başvuru yapma imkânı olan HSBC kredi kartlarının, her ihtiyaca hitap eden çeşitleri mevcuttur. Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, öncesinde bütün kart hizmetlerini detaylıca incelemeli ve ihtiyaçlarını karşılayacak kartı tercih etmelidir.

HSBC Kredi Kartı Çeşitleri

HSBC kredi kartı türleri her ihtiyaca hitap etmesi açısından 7 ayrı kategoriye ayrılmıştır. HSBC Bank tarafından, müşterilerinin hizmetine sunulan 7 çeşit kredi kartı ile müşterilerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla hitap etmek amaçlanmıştır. HSBC Bank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartı çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • HSBC Primer Kredi Kartı: HSBC Primer ünvanlı müşteriler için özel olarak hazırlanmış bir kredi kartıdır. Primer kredi kartı, kişilerin seyahatleri için özel indirim programları sağlar. Ayrıca çeşitli ödül fırsatları bulunmaktadır. Yüksek limite sahip bir kredi kartıdır.
 • HCBS Advance Kredi Kartı: Advance kredi kartı, kişilerin internet alışverişlerinde, fazladan %10 indirim almalarını sağlamaktadır. Bu kartın sahibi olmak için, vadesiz hesaptan 500 TL üzerinde, 1 tanesi fatura olmak üzere toplamda 3 adet otomatik ödeme talimatı verilmelidir.
 • HSBC Advantage Kredi Kartları: Advantage kredi kartının 3 ayrı çeşidi bulunmaktadır. Müşterilerinin gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmış 3 farklı karttan en uygun olanı seçilmelidir. HSBC Advantage kredi kartları; Advantage Classic Kart, Advantage Gold Kart, Advantage Platinum Kart olarak sıralanmaktadır. Her birinin sağladığı farklı fırsatlar bulunmaktadır.
 • HSBC Concept Kart: Concept kredi kartı, kişilerin yıllık kart aidatı ödemelerini gerektirmez. Kart aidatı ödemeden, taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydalanmak mümkündür. Herhangi bir kampanyadan faydalanılmak istendiğinde, seçilen kampanyanın ücreti ekstrelere yansıtılmaktadır.
 • HSBC Banka Kartı: Hsbc ATM’lerinden, yurtiçi ve yurtdışında bulunan bütün ATM’lerden 7 gün 24 saat işlem yapmak mümkündür. Visa Electron ve Maestro amblemine sahip olan bütün işyeri pos makineleri kullanılarak, vadesiz hesapta bulunan kullanılabilir bakiye ile alışveriş yapma imkanı sağlamaktadır.
 • Sanal Kart: İnternet alışverişlerinin güvenliğini sağlayarak, kart limitinin kontrolünü sağlamak amacıyla, HSBC Advantage kredi bağlı olarak çıkarılan bir sanal kredi kartıdır. Asıl kart sahibinin üzerine açılabilir ve kart limiti kullanıcı tarafından belirlenir.
 • Ek Kart: Ek kart, bağlı olduğu asıl kartın sahip olduğu özelliklerin tümüne sahip olabilmektedir. HSBC kredi kartlarının sağladığı taksit, Hsbc NakitPuan, Advantage TatilPuan, HSBC Club Lounge, anlaşmalı firmalarda kazanılabilecek indirimler ve asistanlık hizmetlerinin tümünden faydalanmak mümkündür.
İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Öğrenilir?

HSBC Kredi Kartı Başvuru Şartları


HSBC kredi kartı başvuru koşulları 4 ayrı maddede belirtilmiştir. Bu şartları sağlayabilen tüm kişiler, HSBC kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve kredi kartını alabilir. HSBC kredi kartı başvurusu için gerekli olan şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 18 yaşından büyük olmak.
 • Düzenli bir Gelire sahip olmak ve bu geliri kanıtlayacak gelir belgesi oluşturabilmek.
 • HSBC kredi kartı başvuru formunu doğru şekilde ve eksiksiz doldurmak.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesini ilgili banka şubesine iletmek.

HSBC Kredi Kartı Başvurusunda Gereken Belgeler

HSBC kredi kartı başvurusunda gereken evraklar, şu şekilde belirtilmiştir:

 • Gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgeleri temin eden tüm kişiler, HSBC kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Başvuru işlemlerini tamamlamak için, bu belgelerin en yakın HSBC şubesine teslim edilmesi gerekmektedir.

HSBC Kredi Kartı Başvuru Kanalları

HSBC kredi kartı başvuru yolları 4 ayrı yöntemden meydana gelmektedir. Kişiler, HSBC kredi kartı çeşitlerinden kendilerine en uygun olanı belirledikten sonra, HSBC Bank tarafından sunulan başvuru yöntemlerinden bir tanesini kullanarak, başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi kartına sahip olmak isteyen kişiler, başvuru yöntemini belirledikten sonra, bizzat başvuru yapmalıdır. Başkası adına işlem yapmak isteyen kişiler tespit edilerek cezalandırılmaktadır. Kredi kartı başvuru kanallarında, güvenlik açısında çeşitli bilgiler istenecek ve teyit edilecektir. HSBC kredi kartı başvurusu esnasında istenilen bilgiler güvenlik amaçlıdır ve 3. bir kişiyle kesinlikle paylaşılmaz.

HSBC Kredi Kartı Başvurusu İnternetten

HSBC kredi kartı web site başvurusu, müşteriler tarafından en çok tercih edilen yöntemidir. HSBC kredi kartı başvurusunu, internet üzerinden yapmak için HSBC internet bankacılığı sitesine müşteri girişi yapmak gerekmektedir. Kredi Kartı başvurusu için, www.hsbs.com.tr bağlantısı kullanılmaktadır. Bu bağlantıya giriş yaptıktan sonra, sayfada bulunan ‘’kredi kartları’’ bölümüne girilmeli ve ‘‘Başvuru’’ seçeneklerinde istenilen kişisel bilgiler doldurulmalıdır. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra, başvuru talebi bankaya iletilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Şubeden

HSBC şubesinden kredi kartı başvurusu yapmak için, en yakın HSBC Bank şubesine gidilmelidir. İnternet üzerinden konum hizmetleri kullanılarak, en yakın HSBC Bank şubesi tespit edilebilir. Şubelerde yapılan kredi kartı başvurusu sırasında, banka görevlileriyle doğrudan iletişim kurma ve gerekli bilgileri kaynağından teyit etme imkânına sahip olunmaktadır. Kişiye en uygun kredi kartını seçme konusunda, banka görevlileri gerekli yardımı yapacak ve kredi kartlarının özellikleri hakkında detaylı bilgiyi müşterilere aktaracaktır. Böylece kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişinin aklında hiçbir soru işareti kalmayacaktır. HCBC kredi kartı başvurusunu şubeden gerçekleştirmek isteyen kişilerin, gereken evrakları temin ettikten sonra, en yakın HSBC şubesine gitmeleri gerekmektedir.

HSBC Kredi Kartı Mobil Bankacılık Başvuru

HSBC mobil kredi kartı talebi oluşturmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Mobil Şube’den kredi kartı talebi oluşturmak için, banka tarafından hazırlanmış mobil uygulama, telefona indirmelidir.
 • HSBC mobil uygulamaya giriş yapmak için, mobil bankacılık şifresi alınmalıdır
 • Şifre alındıktan sonra uygulamaya giriş yapılarak ‘’kredi kartı başvurusu’’ menüsüne gidilmelidir.
 • Başvuru esnasında istenilen bilgiler doldurduktan sonra, kredi kartı başvurusu gerçekleşmiş olur.

HSBC Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Başvuru

HSBC müşteri hizmetlerinden kredi kartı talebi oluşturmak isteyen kişiler, 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezini aramalıdırlar. Müşteri hizmetleri tarafından, güvenlik amacıyla sorulan soruları yanıtlayıp, gerekli kişisel bilgileri girdikten sonra tercih edilen kredi kartı belirtilmeli ve kredi kartı başvuru işlemi için onay verilmelidir. Bu işlemlerden sonra, HSBC kredi kartı başvurusu gerçekleşmiş olmaktadır.

HSBC Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

HSBC kredi kartı başvuru sonucu, banka tarafından kişilere bildirilmektedir. Bu işlem için, başvuru esnasında belirtilen mail adresi ve telefon numarası kullanılarak, kişiye ulaşılmaktadır. Ancak kişiler tarafından da kredi kartı başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Kredi kartı başvuru sonucunu sorgulamak için www.hsbc.com.tr adresi kullanılır. Sitede yer alan kredi kartları sekmesine tıklayarak, sayfanın en alt kısmında yer alan ‘’Başvuru Sorgulama’’ sayfasına gidilmelidir. Bu sayfada istenilen bilgiler girildikten sonra, kredi kartı başvurusunun gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulamak mümkündür. Başvuru sorgulama sayfasında, TC kimlik numarası, cep telefonu ya da banka tarafından başvuru esnasında verilen barkod numarası istenmektedir. Ayrıca da güvenlik duvarını oluşturmak amacıyla, sayfanın en alt kısmında yer alan güvenlik kodunu büyük-küçük harf duyarlılığına dikkat ederek girmek gerekmektedir. İstenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde girilmesinin ardından, kredi kartı başvuru sonucu öğrenilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?