Halkbank Vefa Kredisi Nedir? Kimlere Verilir?

Gazi ve şehit yakınlarına verilen kredilerin en büyük avantajı faizsiz olması durumudur. Gazi ya da şehit yakınlarının hem özel bankalardan hem de devlet bankalarından uygun faizli kredi kullanma imkânları bulunmaktadır. Gazi olanların birebir gidip başvurabileceği gibi vekâlet yolu ile de başvuru yapabilmeleri imkânı bulunmaktadır. Şehit yakınlarının ise şehadet belgesi ile kredi başvurusu yapma imkânı vardır.


Özel bankalar vefa kredisi başvurusunda kredi skoruna bakmaktadır. Fakat Halkbank devlet bankası olması nedeni ile vefa kredisi kullanımında kredi kullanacak bireylerin gelir durumuna bakacaktır. Şehit yakınlarına ve malul olan gazilere verilen kredi 60 ay vade imkânı ile verilemektedir. Halk Bankası Vefa Kredisi kendi arasında 3 kısma ayrılmaktadır.

Halkbank Vefa Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Halkbank Vefa Kredisi çeşitleri şunlardır;

  • Halk Bank Vefa İhtiyaç Kredisi
  • Halk Bank Vefa Konut Kredisi
  • Halk Bank Vefa Taşıt Kredisi

Şehit yakınlarının (anne, baba, eş ve çocuklarının), muharip gazilerin ve malul gazilerin kullanımı için düzenlenen kredi, 60 ay vade imkânı ile verilmektedir. Herhangi bir kredi tahsil ücreti alınmamaktadır.

Gazilerin krediden yararlanabilmeleri için gazilik belgelerinin getirmeleri, şehit yakınlarının ise şehadet belgelerini getirmeleri gerekmektedir.


Maksimum limiti 50.000 TL olan Halkbank Vefa ihtiyaç kredisi kullanımında uygulanacak faiz oranı 1,99 şeklinde olmaktadır. 10,000 tl için kredi başvurusu yaptığınızda; 60 ay vade imkânı ile aylık vade ödemeleri 316 TL şeklinde olacaktır.

Halkbank Vefa Taşıt Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Gazi ve şehit yakınlarının taşıt alabilmeleri için uygun faiz oranı ile verilen kredi çeşididir. Faiz oranı 1,99 şeklindedir ve Halk Bankası Vefa ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. 50000 TL kredi kullanımında 60 ay vade imkânı olmakta ve aylık ödenecek taksit miktarı 1580 TL şeklinde tahsil edilmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 32,7 şeklinde belirlenmiştir. Hallkank gelirin artması durumunda kredi miktarını da buna bağlı olarak arttırmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  En Uygun Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu Yapma

Halkbank Vefa Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Şehit yakınlarının şehadet belgesi getirmesi, gazilerin ise gazilik belgelerini getirmesi sonucunda kredi kullanımından yararlanabileceklerdir. Vade ödemeleri 120 aya kadar olabilmektedir. Vade miktarının değişmesi nedeni ile de Halkbank Vefa konut kredisi faiz oranı da değişiklik gösterecektir. Maksimum limit olan 100,000 tl konut kredisi için 120 ay (10 yıl) vadeli kredinin aylık faiz oranı %1,65, yıllık maliyet oranı %22, aylık taksit tutarı 1,919 tl’dir.

Kaynaklar:
Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi
Halkbank Vefa Konut Kredisi