1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Halkbank Vefa Kredisi Başvuru ve Faiz Oranları

1

Halkbank Vefa Kredisi Nedir? Kimlere Verilir?

Gazi ve şehit yakınlarına verilen kredilerin en büyük avantajı faizsiz olması durumudur. Gazi ya da şehit yakınlarının hem özel bankalardan hem de devlet bankalarından uygun faizli kredi kullanma imkânları bulunmaktadır. Gazi olanların birebir gidip başvurabileceği gibi vekâlet yolu ile de başvuru yapabilmeleri imkânı bulunmaktadır. Şehit yakınlarının ise şehadet belgesi ile kredi başvurusu yapma imkânı vardır.


Özel bankalar vefa kredisi başvurusunda kredi skoruna bakmaktadır. Fakat Halkbank devlet bankası olması nedeni ile vefa kredisi kullanımında kredi kullanacak bireylerin gelir durumuna bakacaktır. Şehit yakınlarına ve malul olan gazilere verilen kredi 60 ay vade imkânı ile verilemektedir. Halk Bankası Vefa Kredisi kendi arasında 3 kısma ayrılmaktadır.

Halkbank Vefa Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Halkbank Vefa Kredisi çeşitleri şunlardır;

  • Halk Bank Vefa İhtiyaç Kredisi
  • Halk Bank Vefa Konut Kredisi
  • Halk Bank Vefa Taşıt Kredisi

Şehit yakınlarının (anne, baba, eş ve çocuklarının), muharip gazilerin ve malul gazilerin kullanımı için düzenlenen kredi, 60 ay vade imkânı ile verilmektedir. Herhangi bir kredi tahsil ücreti alınmamaktadır.

Gazilerin krediden yararlanabilmeleri için gazilik belgelerinin getirmeleri, şehit yakınlarının ise şehadet belgelerini getirmeleri gerekmektedir.


Maksimum limiti 50.000 TL olan Halkbank Vefa ihtiyaç kredisi kullanımında uygulanacak faiz oranı 1,99 şeklinde olmaktadır. 10,000 tl için kredi başvurusu yaptığınızda; 60 ay vade imkânı ile aylık vade ödemeleri 316 TL şeklinde olacaktır.

Halkbank Vefa Taşıt Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Gazi ve şehit yakınlarının taşıt alabilmeleri için uygun faiz oranı ile verilen kredi çeşididir. Faiz oranı 1,99 şeklindedir ve Halk Bankası Vefa ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. 50000 TL kredi kullanımında 60 ay vade imkânı olmakta ve aylık ödenecek taksit miktarı 1580 TL şeklinde tahsil edilmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 32,7 şeklinde belirlenmiştir. Hallkank gelirin artması durumunda kredi miktarını da buna bağlı olarak arttırmaktadır.

Halkbank Vefa Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Şehit yakınlarının şehadet belgesi getirmesi, gazilerin ise gazilik belgelerini getirmesi sonucunda kredi kullanımından yararlanabileceklerdir. Vade ödemeleri 120 aya kadar olabilmektedir. Vade miktarının değişmesi nedeni ile de Halkbank Vefa konut kredisi faiz oranı da değişiklik gösterecektir. Maksimum limit olan 100,000 tl konut kredisi için 120 ay (10 yıl) vadeli kredinin aylık faiz oranı %1,65, yıllık maliyet oranı %22, aylık taksit tutarı 1,919 tl’dir.

Kaynaklar:
Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi
Halkbank Vefa Konut KredisiShare.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

77 kez okundu.

1 Yorum  1. Behzat Doğrucu on

    Şimdi gayet güzel geliyor kulağa gazi ve şehit yakınlarına faizsiz kredi ama işin içine girdiğinizde öyle olmuyor eniştem Kıbrıs gazisi bankaya kredi çekmeye gidiyor ve kendisine 10.000 TL para için 60 ay vadede geri ödemesini 18.000 TL olarak istiyorlar.Vatan uğruna kolunu bacağını kaybeden yada canını veren insanlara vefa adı altında güya yardım ve destek oluyorlar devlet bizim arkamızda durmazken yabancı bankalar mı arkamızda duracak ne derlerse desin gazi olanlar vatanı için gazi oluyor şehit olanlarda vatan için ölüyor tüm bankaların kredisi yerin dibine batsın bize vatan yeter.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.