Halkbank Dost Kredi Başvurusu, Faiz Oranı ve Şartları

Kredi borçlarının ve aylık kredi kartı ödemelerin altında eziliyorsanız, bu ay kredi taksitlerimi nasıl ödeyeceğim, kredi kartı minimum ödemesini nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız Halkbank size farklı bir fırsat sunuyor. Bütün borçlarınızı tek bir kredi altında birleştirme imkanı sunan Halkbank, güncel borç transfer kampanyası dahilinde uygun koşullarda size kredi imkanı sunuyor. Düşük faizli kredi ile diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı birleştirerek ödeyebiliyor ve ödeme yükünüzü hafifletebiliyorsunuz. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, kredi kartı borçlarınızı bu kredi altında birleştirmek için yapmanız gereken bir Halkbank şubesine gitmek. Bankanın size sunmuş olduğu 48 ay vade imkanından yararlanarak borçlarınızın ödeme miktarını düşürebilir ve her ay yaşadığınız bu ay borcumu nasıl ödeyeceğim düşüncesinden kurtulabilirsiniz.

Halk Bank Dost Kredi Nedir?


Halkbank kredi ve kredi kartı ödemelerinde sorun yaşayanlar için iki farklı kredi tür belirlemiş durumda. Halkbank Dost ihtiyaç kredisi ile diğer bankalara olan kredi kartları borçlarınızı bir tek kredi altında toplayabiliyorsunuz. 2.20 faiz oranı ve 48 ay vade ile kullanabileceğiniz Dost Kredi ile tüm kredi kartlarının ödemelerini bir kalem altında birleştirerek hem ödeme sorununu düzenlemiş ve bir plan dahilinde ödeme imkanı sağlamış olursunuz, hem de kredi kartı ödemelerini yapmadığınızda ortaya çıkacak yüksek faiz oranlarından kurtulmuş olursunuz.

Halkbank Dost Kredi olarak ikinci kredi paketi kapsamına hem tüm kredi borçlarınızı hem de tüm kredi kartı borçlarınızı bir kredi altında birleştiriyorsunuz.  2.09  faiz oranı ile size sunulan Dost Kredi 120 ay vade imkanı ile kullanabileceğiniz kredinin toplam kredi maliyeti diğer kredi maliyetlerinizin toplamından daha düşük olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  PTT Bank Kredi Başvurusu (Anlaşmalı Bankalar ve Faiz Oranları)

Ayrıca Halkbank Dost Kredi kapsamında diğer bankalardan aynı faiz oranı ile kullanmış olduğunuz kredileri de Halk Bankası‘na transfer edebiliyorsunuz. Burada size sunulan kolaylık taksit ödeme süresini uzatarak ödeme miktarlarını düşürmek ve aynı zamanda faiz oranlarını düşürerek daha düşük faiz ödemesi yapmanızı sağlamaktır.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi’nin Avantajları Neler?

1) Daha önce kullanmış olduğunuz kredinin faizi yüksek ise Halk Bankası Dost Kredi sayesinde daha düşük faizli kredi kullanabilir, ödeme sürenizi uzatarak hem aylık ödeme yükünden kurtulabilirsiniz hem de yüksek faizden kurtulabilirsiniz. +8 ay ve 120 ay vadeli olarak iki paket olarak size sunulan kredi paketleri uzun vadeli olmasından dolayı sizlere kolaylık sağlıyor.


2) Daha önce kullanmış olduğunuz kredinin aylık ödeme miktarı size zor geliyorsa Dost Kredi sayesinde ödeme miktarınızı düşürebilirsiniz. Hem ödeme miktarını düşürerek kendinizi rahatlatabilirsiniz hem de kredinizi daha düzenli ödeme imkanına kavuşabilirsiniz. Toplam birkaç kredi ve kredi kartının ödeme miktarının yarısından daha düşük miktara gelecek olan aylık ödemeler elinizin rahatlamasını sağlayacaktır.

3) Her ay farklı kredilerin ödeme hesabını yapmaktan kurtulabilir, kredi kartının minimum ödemesini yapmak yerine Dost Kredi taksitini ödeyerek ekonomik olarak daha rahat bir yaşama sahip olabilirsiniz.

4) Konut kredisi kullanmış olduğunuz bankanın size sunduğu geri ödeme koşulları artık sizi zorluyorsa yapmanız gereken Halkbank Dost Konut Kredisi kullanmak ve kredi şartlarını yeni koşullarınıza göre belirlemektir.

Halkbank Dost Kredi Başvuru Şartları Neler?

Halkbank Dost Kredisi‘ne başvuru yapmak istiyorsanız yapmanız gereken bir Halk Bankası şubesine gitmektir. Halkbank şubesine giderek dost krediden faydalanmak istediğinizi belirtmeli ve diğer bankalara olan borçlarınızın dökümlerini ilgili kişiye vermelisiniz. Kredilerinizin bu gün ödenmesi halinde ne kadar tutacağını hesaplayan ilgili kişi, toplamda ne kadar kredi kullanmanız gerekeceğini belirtecektir.  Toplam kredi miktarına göre size farklı ödeme seçenekleri sunacak olan bankanın kredi paketlerinden birini seçerek kişisel ve finansal bilgilerinizi sisteme girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra bankadan kullanacağınız kredi miktarı hesabınıza yansıyacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken hesabınız geçen nakit parayı borçlarınıza dağıtmak ve borçlarınızı ödediğiniz gösteren makbuzları  Halkbank şubesine giderek teslim etmektir. Dekontları teslim etmediğinizde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Erteleme Nasıl Yapılır ve Faiz Oranları Ne Kadar?

Halk Bank Dost Kredi ile ekonomik olarak rahatlayabilirsiniz. Kredi kartlarının borçlarını ödeyemezken planlı bir şekilde ödeyebilecek konuma gelebilirsiniz. Halk Bankası tarafından ekonomik olarak sorun yaşayan kişileri rahatlatmak için hazırlanmış olan bu kredi paketi düşük faizli olması, uzun vadeli olması, aylık ödeme miktarının düşük olmasından dolayı size bir çok avantaj sağlayacak.