Hakkımızda

Uygunkrediler, Finans, Ekonomi ve Bankacılık kategorisindeki güncel kampanyaları yayınlayan Türkiye’nin en büyük Finans sitelerinden biridir. Krediler ve kredi kartları başta olmak üzere bankacılıktaki tüm önemli gelişmeleri burada bulabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel olarak en uygun kredi paketlerine ulaşıyor ve paylaşıyoruz. Eğer sizler de kredi başvurusu yapmak yahut bir kredi kartı almak istiyorsanız bize uğramadan bunu yapmayın! Sizler için en uygun kredinin hangi bankada olduğunu araştırıyor ve karşılaştırmalı olarak sunuyoruz. Bankalar karşılaştırarak en uygun kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uygun Krediler Hakkında

Uygunkrediler Ne Yapar?

Uygunkrediler, olarak finans ürünlerini en uygun şekilde vatandaşlara sunan sitedir. Bankalardaki kredi faiz oranları ve ince detaylarını gözle görülecek şekilde paylaşır. Onlarca büyük şirket, banka kurumu, resmi kurumdaki haberleri detaylı olarak paylaşmakta. Ülkemiz bankalarındaki faizsiz krediler, taşıt kredisi, konut kredisi, evlilik kredisi, kredi notu sorgulama, ihtiyaç kredisi, devlet destekli krediler hakkındaki en detaylı bilgiyi hazırlar. Kredi başvurusu yapmak için gerekenleri ve şartlarını da en geniş bir şekilde bulabilirsiniz.

UygunKrediler Hizmetleri Nelerdir?

Ne yaptığımız hakkındaki bilgileri de hizmetlerimiz arasında bulabilirsiniz. Tüm bankaların kredi paketlerini değil en uygun krediler hangileridir konuları mevcuttur. Yüksek faizli krediler kimsenin işine gelmeyeceği gibi bizlerin de işine gelmez. En düşük ve en uygun faizli kredi veren bankaların kampanya ve paketleri sunduğumuz hizmetlerin en büyüğüdür. Özetleyerek bu hizmetleri listelememiz gerekirse:

 • Faizsiz krediler
 • İhtiyaç kredileri
 • Devlet destekli krediler
 • Kredi kartı
 • Findeks kredi notu
 • Kredi notu sorgulama
 • Devlet destekli krediler
 • Hibe krediler
 • Hayvancılık ve Tarım kredileri
 • Kredi veren resmi kurumlar
 • Desteklenen bölgeler
 • Kredi başvuru şartları
 • Kredi ve Kredi kartı başvuruları
 • Devlet yardımları

Bunlar sadece verdiğimiz örneklerdir. Detaylarına site içerisinden ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ücretli mi?

Uygunkrediler, hizmetlerinin tamamen ücretsiz olduğunu unutmayın. Verdiğimiz tüm hizmetlerimiz ücretsizdir. Gelirimizi ise; tanıtımlar ve reklamlardan sağlıyoruz. Müşterilerimiz ile kurduğumuz güven, dürüstlük, bağımsızlık ilkelerine büyük önem veriyoruz. Bu nedenle doğruluk, dürüstlük, bağımsızlık, güvenirlik ilkelerinden şaşmıyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere vatandaşlar dahil güvenilir bir ortam yaratmak ve başvuru adreslerini yüceltmek. Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına olan güveni arttırmak, vatandaşlara en uygun ve en güncel hizmeti sunmak benimsediğimiz vizyonumuzdur. Türk tüketici kredi, yardım, sigorta, vs. tüm finansal ihtiyaçlardaki ilk başvuru adresini güvenilen marka haline getirmeye çalışıyoruz.

Misyonumuz

Bireysel krediler ve finansal ürünler gibi konularda tüketiciyi bilinçlendirmek ve olumlu finansal kararlar vermesini sağlamak istiyoruz. Bununla beraber finansal ürünlerle ilgili detaylı bilgiyi edinme, sorgulama ve bilgi öğrenme kültürünü yaygınlaştırmayı amaçladık. Okumayı, konuyu detaylı bir şekilde inceleyen bir kültürü yaygınlaştırmaktan dolayı tüm içeriklerimizde en ince ayrıntılara yer veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, özel ve resmi kurumlarda kalite, güven ve memnuniyet görüşlerini yaymak.

Kısaca Uygun Krediler Hakkında

 • UygunKrediler olarak 2017 yılında bu hizmete başladık.
 • Zaman içerisinde farklı kararlar alarak 2018 yılında UK ORG olarak içerikler ürettik.
 • Uygun Krediler ORG sitesinde içerik üretirken çok hassas davranıyoruz.
 • Türkiye’nin en büyük finans siteleri arasında olmak için en güncel ve uygun içerikleri yayınlıyoruz.
 • Ziyaretçilerimiz ve topluluğumuzun bir parçası olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının isteklerine de yer veriyoruz.
 • Birçok sitedeki para kazanma arzusuna şiddetle karşıyız ve en güncel içeriği üretiyoruz. Bu sebeple diğer sitelerden daha az kazancımızın olduğu da doğrudur.
 • Asıl amacımız misyonumuz ve para kazanma hırsı ile yanıltıcı içerik üretenlere karşıyız.

Devlet resmi kurumları içerisindeki KOSGEB destekli krediler de paylaşımlarımız arasında. Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK zamanında hazırlanmış bir projedir. Bu projenin günümüzde KOSGEB ismiyle devam etmesinden mutluyuz. Yalnızca yüce devletimiz değil esnafımızın da üretim yapabilmeleri için elimizden geldiği kadar canla, başla mücadele ediyoruz. İnanıyoruz ki esnafımız kazanırsa vatandaşımız da devletimiz de kazanır. Hep beraber kazanmamız için birlik olmalı ve mantıklı kararlar almalıyız.

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşım konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum.

“Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir.”
-Mustafa Kemal ATATÜRK-

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç durumunda veya yatırım yapabilmek adına banka kredilerine ihtiyaç duyarız. Ancak banka kredisi alabilmek için çeşitli prosedürleri yerine getirmemiz lazımdır. Bankalar verdikleri krediyi sağlıklı bir şekilde geri almak isterler. Bunun için gelirinize ve puanlamanıza dikkat edilir. Sigortası olmayana kredi veren bankalar adlı yazımız ise sabit bir geliri bulunmayan, sigortasız kişilerin nasıl kredi alacağıyla ilgili.

Sigortası Olmayan Kişilerin Kredi İncelemesi

Sigortası olmayan kişiler de belirli koşullarla incelenerek onay ve ret cevabı almaktadır. Sigortasız olmanızdan kaynaklı gelir belgesi sunma imkanınız bulunmamaktadır. Bu durumda bankalar şu şekilde inceleme yapar;

 • Sigortası olmayan kişilerin kredi notu incelenir. Her bireyin kredi notu bulunmaktadır. Bu not, daha önceki kredi kartı borcunuzu nasıl ödediğinize, kredi taksitlerinizi nasıl ödediğinize, gecikme yapıp yapmadığınıza, davanızın bulunup bulunmadığına göre verilen puandır. Belirli kategorilere ayrılarak kişilerin riskli grupta olup olmadığını genel bankacılık sistemine sunar. Gelir belgeniz olmadığı için bankaların en çok incelemeye ihtiyaç duyacağı detay bu olacaktır.
 • Sigortası olmayan kişilerin E Devlet üzerinden sigorta verilerinize ulaşılır. Bu sayede kişilerin daha önceki çalışma hayatı incelenir. Çalıştığı yerlerdeki durumu, sigorta geçmişi, vergi levhaları gibi birçok durum burada gözler önüne serilir.

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

 • Enpara sigortası olmayana kredi; Enpara.com işlemlerini mağazası bulunmadan yürüten bir bankacılık kuruluşudur. 30 bin TL miktarındaki Enpara ihtiyaç kredisine gelir belgesi şartı istenmeden sahip olabilirsiniz. Enpara.com üzerinden yapacağınız başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde sizlere bir müşteri temsilcisi yönlendirilecek ve bulunduğunuz yere gelerek hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirecektir.
 • Aktif Bank sigortası olmayana kredi; Aktif Bank’ta 60 ay vadeli 30 bin TL kredi imkanı sunarken gelir belgesi şartı istememektedir. Hesap açılış işlemlerini size yönlendirilen kişi ile hızlıca halledebiliyorsunuz.
 • TEB Bankası sigortası olmayana kredi; TEB Bankası’nın, CEPTETEB uygulaması sayesinde 30 bin TL krediye belgesiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Başvuru formunuzda gerekli bilgileri belirtmeniz halinde olumlu & olumsu geri dönüş sizlere sağlanacaktır.

Sigortası Olmayana Kredi Kabul Edilen Diğer Belgeler

Gelir belgenizin olması ve sigortalı bir işte çalışmanız kredi almanız için en önemli gösterge kaynağıdır. Bu sayede bankadan rahatlıkla kredi almanız mümkün. Ancak sigortası olmayan kişiler için aşağıdaki durumlardan biri geçerliyse yine de kredi alma imkanına sahip olabilir.

 • Tapusu kredi başvurusunda bulunanın adına kayıtlı olması koşuluyla kira gelirleri,
 • Emekli geliri ve emekli olarak çalışılması durumunda elde edilen gelirler,
 • Konut kredilerinde aynı ikamette bulunan diğer aile bireylerinin gelirleri,
 • Çiftçilikten dolayı elde edilen kayıtlı gelirler,
 • Şirket ortaklıklarında elde edilen gelirler,
 • Sezonluk olarak çalışanların elde ettiği kayıtlı gelirler,

Kredi Kartı Numarası Nedir?

Günümüzde gittikçe artan kredi kartı kullanımı insanların hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Çünkü insanlar nakit paraya ihtiyaç duymadan ve yanlarında taşımadan kredi kartı ile online ve fiziksel tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Online alışverişlerinde genelde e-ticaret sitelerinde veya diğer platformlarda kredi kartının ön yüzünde yer alan 16 haneli kredi kartı numarası alışveriş yapacak kişilerden istenir. Online alışveriş sırasında gerekli olan kredi kartı numarası, kartın son kullanma tarihi ve kartın arka yüzünde yer alan güvenlik kodu girilerek dijital ortamda bütün işlemler gerçekleştirilir. Bankalar tarafından müşterilerine verilen kredi kartlarında ön yüzlerde yer alan kredi kartı numarası müşteri kimliğini belirlemek için üretilmiştir.

Kredi Kartının Ön Yüzünde Bulunan Numaralar Ne Anlama Gelir?

İnsanların dijital platformlarda gerçekleştirdikleri alışverişlerinde kredi kartarını sıklıkla kullandıklarını görüyoruz. Kredi kartının ön yüzünde bulunan 16 haneli sayılar her biri bir anlam ifade ediyor. 16 haneli sayılardan kartın ön yüzünde yer alan ilk rakam visa ya da master kart olduğunu işaret eder. Eğer 4 rakamı ile başlıyorsa visa kredi kartı, 5 rakamı ile başlıyorsa master kart kredi kartı olarak bilinir. Ayrıca 16 haneli rakamın soldan ilk 6 hanesi kullandığınız kredi kartının hangi bankaya ait olduğunu işaret eder. 16 haneli sayıdan son rakam ile soldan ilk 6 rakam arasında yer alan rakamlar bankanın müşterisine vermiş olduğu kart numarasıdır.

Kredi Kartı Numarasını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Eğer halihazırda sahip olduğunuz bir kredi kartınız var ve ön yüzünde yer alan 16 haneli kredi kartı numarası artık okunmaz hale geldiyse kredi kartınızı ATM cihazlarına sokarak kolay bir şekilde kredi kartı numaranızı öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak kullandığınız kredi kartının banka şubesine ya da çağrı merkezi müşteri temsilciliğini arayarak kredi kartı numarasını hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızın manyetik çipi artık işlev görmüyorsa bankanızla iletişime geçerek yeni bir kredi kartı temin edebilirsiniz. Dijital platformlarda online alışveriş gerçekleştirirken kredi kartınızın ön hanesinde yer alan 16 haneli numara, son kullanma tarihi ve arka yüzünde yer alan güvenlik kodu işinize oldukça yarayacaktır. Eğer 16 haneli kredi kartı numarası okunmaz hale geldiyse mutlaka yukarıda belirttiğimiz yöntemleri deneyerek öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır

SGK evrak takibi yani Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takibi işlemlerinizi birçok farklı şekilde yapabilirsiniz. SGK dosya sorgulama işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinden veya E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda müracaatta bulunan kişi SGK müdürlüğüne giderek sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve dosyasının durumunu öğrenebilir.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işlem görmekte olan belgelerinizi 3 şekilde sorgulatabilirsiniz.

 1. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesi üzerinden,
 2. E Devlet üzerinden,
 3. Sosyal Güvenlik Kurumu ile yüz yüze iletişime geçerek.

SGK Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işlem görmekte olan belgelerinizin durumunu sorgulamak için resmi web sitesini kullanabilirsiniz. SGK resmi web sitesinden sorgulatma yapmak için aşağıdaki adımları takip ederek sonuca ulaşabilir ve sorularınızı yanıtlayabilirsiniz.

 1. SGK resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra Evrak Arama> Evrak İzle adımları izlenir. Karşınıza Sosyal Güvenlik Kurumu Evrak Kayıt ve Takip Sistemi çıkacaktır. Site içerisinde bu sayfaya ulaşamadıysanız https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ linkini kullanarak direkt olarak o sayfaya gidebilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve evrakın kayıt yılını seçerek arama yapabilirsiniz.
 3. Bu sayfada 10 yıllık arşivler saklanmaktadır. 10 yıla kadar evraklara ulaşmak mümkündür. SGK evrak takibi nasıl yapılır işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet SGK Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait belgelerinizi, E-devlet platformu aracılığıyla sorgulatmanız mümkün.  Aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilir ve SGK evrak takibi işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 • turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet sitesi ana sayfasına giriş yapın.
 • E-devlet sistemine giriş yapabilmek için TC kimlik numaranız ve e devlet şifreniz gerekmektedir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra devam edin.
 • Site içerisinde yer alan “e-hizmetler” sayfasına giriş yapın. Burada karşınıza çıkan seçenekler arasından “Sosyal Güvenlik Kurumu” nu bulun. Burada SGK evrak takibi yapabileceğiniz alan karşınıza çıkmaktadır.
 • Yıl seçimini yaparak, istediğiniz yıl aralığındaki evraklara ulaşabilir ve gerekli SGK evrak takibi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Evrak Takibi ile Hangi Dosyalara Ulaşılır

SGK evrak takibi sırasında birçok dosyaya ve bilgiye ulaşmanız mümkündür. Sorgulama yapan kişinin, aylık kazancı ve güvencesi hakkında birçok detay yer almaktadır.

 • Sorgulatan kişinin aylık kazanç bilgisi ve toplam kazancı
 • Kişinin aylık prim ödeme bilgileri
 • Sorgulatan kişinin sigorta bilgileri
 • Kişinin işe giriş ve işten ayrılış bilgileri
 • İlgili kişiye ait ödenen prim gün sayısı toplamı
 • İlgili kişiye ait prim borcu

Yukarıda bahsedilen birçok bilgiye SGK evrak takibi işlemleriyle ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta ödemeleri ve güvenceleriniz ile ilgili takibi de sağlamaktadır. Kişinin iş hayatı, sosyal güvencesi ve çalışma bilgileri burada takip edilir.  SGK dosya takibi sayesinde de ister SGK üzerinden, ister e devlet üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır

Kara liste ismiyle anlatılmak istenen, finans sektöründe bankalardan aldığınız kredi ve işlemler sonucunda ödemelerinizi geciktirmeniz veya hiç yapamamanız gibi durumlarda kredi notunuzun geriye düşerek bilgilerinizin kara listede yer almasıdır. Yani bu kişi hakkında finansal problemler yaşandı anlamını taşımaktadır. Birçok farklı sebepten dolayı kara listede yer alabilirsiniz. Ödemeleriniz gecikmiş olabilir, davalık olabilirsiniz, işlemler konusunda şikayet davası açmış olabilirsiniz gibi problemleri sayabiliriz. Kredi ödemelerini geç ödeyen kişinin kredi notu düşmektedir. Bu kara liste oluşturmamaktadır. Ancak ödememeye devam ederek yasal sürecin başlatılması gerçekleşirse kişi, kara listeye düşmüş demektir.

Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır

Kara liste sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için birçok seçenek mevcut. Bu sorgulama işlemlerini yaparak kredi alıp almamaya ne kadar uygun olduğunuzu görebilirsiniz.

 • Findeks üzerinden kara liste sorgulama yapabilirsiniz. Findeks, ülkemizdeki tüm bankaların ortak olarak kullandığı, kişilerin sicil kaydını oluşturdukları ve değerlendirdikleri platformdur.
 • Daha önce işlemlerinizi yaptığınız banka ile iletişime geçerek öğrenmeniz mümkün.
 • E-devlet üzerinden kara liste sicil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Merkez bankası iletişim kanalları sayesinde kara liste sicil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Kara Listeye Nasıl Girilir

2015 Mayıs’ta çıkan, Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği 18. maddesinde kredinin geç ödenmesi durumunda kredi veren kurumun yasal olarak nasıl bir yol izleyebileceği açıklanmış.

Madde 18: “…Tüketicinin taksitleri ödemede temerrüde düşmesi durumunda kredi veren, borcun tamamının ifasını talep etme hakkını saklı tutmuşsa, bu hak ancak kredi verenin bütün edimlerini ifa etmiş olması, tüketicinin de birbirini izleyen en az iki taksiti ödemede temerrüde düşmesi hâlinde kullanılabilir. Kredi verenin bu hakkı kullanabilmesi için tüketiciye en az otuz gün süre vererek muacceliyet uyarısında bulunması zorunludur…”

İlgili yönetmelikte yapılan tanımdan da anlaşılacağı üzere birbirini izleyen iki taksit ödenmemesi durumunda, süre verilerek yasal işlemler başlatılıyor. Tebliğ edilen 30 günlük sürede ödeme yapılmaması durumunda ise, yasal takip başlatma hakkı doğuyor. Yani, toplam 90 gün (3 taksit) ödeme yapılmaması durumda kara listeye alınmış olunuyor. Bu belirtilen yasal sürelere ek olarak kredi veren kurumlar süre verebilir. Ancak, kredi veren kurumların yasal süreleri uzatma konusunda çok fazla esneme yapmadıkları da bilinmektedir.

İş Bankası Pos Açmak Pos Desteği (Sanal Pos) Pos Cihazı Komisyonları

Sanal pos cihazlarını bankalar ile sözleşme yaparak temin etmeniz mümkün. Bu sayede e ticaret dünyasından kendinize bir yer edinebilir 7 gün 24 saat boyunca web sitenizde ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası pos açma işlemleri konusunda hizmet veren bankalardan bir tanesidir. İş Bankası pos açmak, İş Bankası pos desteği ve İş Bankası pos cihazı komisyonlarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Pos Açmak

İş Bankası aracılığıyla, e ticaret siteniz için pos desteğini sağlayabilir ve müşterilerinizin güvenli bir şekilde kredi kartı ile alışveriş yapmasına olanak sunabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin artması ve günümüzde neredeyse herkesin kredi kartı ile alışveriş yapmaya yönelmesi sanal pos uygulamasını ortaya çıkarmıştır.

Eğer daha önce İş Bankası ile üye işyeri anlaşmanız bulunuyorsa, sadece şubenizi arayarak başvurunuzu iletmeniz ve elektronik sözleşmeyi imzalamanız yeterli olmaktadır. Ancak İş Bankası üye işyeri değilseniz, en yakın İş Bankası şubesine giderek üye işyeri başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sürecinde web sitenizin belirli şartları sağlaması gerekmektedir.

 • Online işyerinizin, aktif bir web sitesinin olması,
 • Web sitenizin SSL sözleşmeli güvenlik sağlayıcısı ile korunması gerekmektedir. Güvenlik sağlayıcı bulunmuyorsa İş Bankası ile iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz.
 • İş Bankası, web sitenizde ürünlerin ve kartların gerekli şekilde açıklanarak ifade edilmesi gibi prosedürler belirlemektedir. Web sitenizin aktif bir şekilde kullanımını sağlamak istiyorsanız bu prosedürler firmanız için olumlu katkı sağlayacaktır.

İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı

İş Bankası destek hattının yanında sanal pos cihazları kullanan firmaların sorunlarına çözüm olabilmek adına İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı aktif olarak desteğini sürdürmektedir. 0212 319 06 07 numaralı hattan İş Bankası sanal post destek hizmetine ulaşabilirsiniz. Sanal pos cihazı başvurunuz ve kurulu olan sanal pos cihazınızda yaşanan sorunlar ile ilgilenmesi için bu numarayı kullanabilirsiniz. Destek birimi, bu alanda yaşanabilecek tüm sorunlar karşısında en hızlı şekilde çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir.

İş Bankası Pos Cihazı Komisyonları

İş Bankası, sanal pos cihazı ile alışveriş yapabilme imkanı sunarken kesinti yapacağı komisyon oranları hakkında sabit bir oran bulunmaz. Firmanızın iş hacmine, aylık firma geliri gibi konular görüşüldükten sonra İş Bankası ile yapacağınız sözleşmede bu komisyon oranı belirlenecektir. Ortalama olarak yüzde 1,5 ve yüzde 3,5 arasında komisyon oranı belirlendiği bilinmektedir.

Ayrıca İş Bankası sanal pos cihazınız için senelik olarak BSMV dahil olmak üzere 1.150 TL ücret alınmaktadır.