Giyim KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB desteklerinden yararlanacak olan vatandaşların KOSGEB iş planı proje örneği ile başvurularını yapmaları zorunludur. Bu nedenle KOSGEB iş planı proje örneği hazırlayacak olan girişimci ve adayları iş planını eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. Girişimciler için bu yazı içerisinde Giyim mağazası KOSGEB iş planı proje örnekleri de sunuyoruz. İndirme linkleri aracılığıyla cihazınıza indirebilir ve detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Binlerce vatandaşın yararlanabildiği KOSGEB hibe ve faizsiz kredi desteklerinde en önemli aşama da proje hazırlama ve sunumudur.


Unutulmamalıdır ki hazırlanacak olan KOSGEB işyeri planı, KOSGEB iş planı projesi değerlendirilecek ve ardından kredi onayı bilgilendirmesi yapılacaktır. Almak istediğiniz KOSGEB desteklerine yine bu nedenle önem vermeli ve buna bağlı olarak KOSGEB iş planı proje örneğini profesyonel bir şekilde hazırlamalısınız. Aşağıda KOSGEB giyim mağazası iş planı proje örnekleri ve iş planı projesi önemi hakkında detaylar verilmiştir.

KOSGEB İş Planı Projesi Önemi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi KOSGEB iş planı projesi sizlerin hibe ve faizsiz kredi alabilmesi için zorunludur. Girişimci ve adayları KOSGEB hibe ve faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilmek için birtakım şartları yerine getirmelidir. Bu yazı içerisinde şartlardan söz etmeyeceğiz. Bunları daha önceki yazılarda birçok kez açıkladık. KOSGEB destekleri şartları arasında KOSGEB iş planı projesi zorunludur. Girişimcilerin desteklerden yararlanabilmeleri için iş planı projesi hazırlaması ve bu projenin sunumunu yapması gereklidir. Kocaeli Üniversitesi tarafından hazırlanan giyim mağazası iş planı projesi indirme linkini aşağıya bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Destek Şartları

KOSGEB girişimci ve adaylarına desteklerini sunarken iş planı projesi istemektedir. Girişimci ve Kobi KOSGEB destekleri almak istiyorsa kesinlikle KOSGEB iş planı projesi sunmalıdır. Bu sayede istenilen destekleri alabilecektir. Girişimci ve adayları yahut Kobi bu şartları karşılamadığı sürece bahsi geçen desteklerden yararlanamaz.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde birçok iş dalını görebilirsiniz. Tüm sektörleri ise KOSGEB NACE Formu içerisinde detaylı olarak görebilirsiniz. Bağlantıya tıklayıp görebilirsiniz. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde faaliyette bulunmayanlar hibe ve faizsiz kredilerden yararlanamaz. Şayet aklınızda iyi bir iş fikri mevcut ise bunun için devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz.


Ayrıca diğer sektörlere ait KOSGEB iş planı proje örnekleri için sayfamız içerisinde arama yapabilirsiniz. Kurul heyeti tarafından kabul görülen ve hibe alan iş planı projeleri güncel bir şekilde paylaşılmaya, Uygun Krediler aracılığıyla devam ediyor.

KOSGEB İş Planı Projesi Nasıl Hazırlanır

KOSGEB iş planı projesi hakkında gerekli önemi yukarıdaki başlıklar içerisinde bulabilirsiniz. Şimdi ise iş planı projesi nasıl hazırlanır ve KOSGEB giyim mağazası iş planı proje örnekleri nasıl olmalı gibi ifadelere değinelim.

KOSGEB iş planı projesi hazırlayacak olan girişimci ve kobi statüsündekiler ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olacaktır. Ardından hazırlanması gereken iş planı projesi çıktısı alınacak.

İş planı projesi içerisinde işletmenin yıllık tahmini gelirinden personel sayısına, yönetici bilgilerine kadar tüm detaylar olmalıdır. İş planı projesi hazırlamasını bilmeyenler aşağıdaki KOSGEB giyim mağazası iş planı proje örneği ile bilgi edinebilir.

Eklemek zorunda olduğumuz bir önemli konu ise hazırlayacağınız iş planı projesinin iyi olmasıdır. Zira yeterli görülmeyen projelere devlet destekleri verilmez. Ayrıca üst üste ret edilen projeler ise incelenmeye alınır ve sonraki başvuruları da etkiler.

İlginizi Çekebilir:  Kuaför Sektörü KOSGEB Girişimci İş Planı Proje Örneği

KOSGEB Giyim Sektörü İş Planı Projesi Detayları

Hazırlamanız gereken iş planı projesi içerisinde işletmeye ait tüm gerekli bilgiler bulunmalıdır. Girişimci ve kobi KOSGEB iş planı projesi örneği üzerinden de dilediği şekilde değişiklik yaparak uyarlamaya çalışabilir. Sunumu da yapılacak olan KOSGEB giyim sektörü iş planı projesi 7 temel bölümden oluşur.

  • Genel bilgi oluşturma
  • İşletme bilgileri ve varsa ortak bilgileri
  • Pazar bilgisi ve plan
  • Üretim planı
  • Finansal plan
  • Yönetim planı
  • İstenilen destek
Giyim Sektörü İş Planı Hazırlama Ücretleri

İş planı projesi hazırlamayı bilmeyenler KOSGEB danışmanlık firmaları ile anlaşabilir. Bu firmaların talep edecekleri ücretler proje büyüklüğüne ve talep edilen kredi tutarına göre belirlenir. Daha önceden bu konuya değinmiştik. Dilerseniz KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Önceki yazıda da ifade ettiğimiz gibi birçok firma 1.000 TL ile gibi tutarlardan başlayan ücretleri  istemekteler.

Giyim Mağazası İş Planı Proje Örneği

Daha önceden hazırlanan projeyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Giyim mağazası iş planı proje örneğini cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.