Genç çiftçilere 30,50,70,100 Bin TL Hibe desteği başvurusu 2019-2019 ve genç çiftçi hibe kredi destek şartları, belgeleri neler? Devlet destekli faizsiz genç!

Genç Çiftçilere 30 bin TL Hibe Desteği


Çiftçi vatandaşlarımız için bundan önceki düzenlemelerde verilen 30 bin TL hibe desteği onaylanarak bir sonraki yıla kadar devam ettirileceği söylendi. Desteklerin başlama kararı resmi gazete üzerinden yayınlanacaktır. Kararın resmi gazetede yayınlanmasının ardından genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2019 kampanyası için gerekli evraklar ile başvurular sağlanacaktır. Başvuru işlemlerini şahsen yapmanız gereklidir. Genç çiftçi tarım gov.tr adresi üzerinden başvuruların şartları, gerekli evraklar ve izlenilmesi gereken yollar açıklanacaktır.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Şartları

Genç çiftçilerimiz için hayvansal, bitkisel ve tıbbi aromatik üretimlerine devlet kurumlarınca destek verilecektir. Genç yaştaki çiftçilerimizin de bu yolda daha fazla tecrübe edinmeleri ve ekonomiyi canlandırmaları için başlatılan, genç çiftçilere 30 bin TL hibe kampanyasına uygun kişiler katılabilir. Çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) içerisinde yer almayan, henüz kayıt yaptıramayan çiftçi adaylarının bu kampanyadan yararlanamayacaklarını bildirelim. Bu yüzden ilk olarak çiftçi kayıt sistemindeki yerinizi alınız. Kırsal alanda yapılacak olan yatırımlara 30 bin TL hibe verileceği gibi, bitkisel üretim ve yöresel tarım için farklı hibe ve faizsiz kredi destekleri sunulacaktır.

Verilecek olan hibe destekleri, çiftçi vatandaşımıza üç başlık ile sunulacaktır. Kampanya dahilinde 30 bin TL hibe desteği alacaklara hibe desteği aşağıdaki başlıklar ile dağıtılacaktır.

 • Hayvansal üretim için kredi, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımları ve üretimleri.
 • Bitkisel üretim için kredi, Kapama şekil meyvecilik, süs bitkisi üretimi, örtü altı bitkisel yetiştiricilik, kültür mantarı üretimi için kredi.
 • Yöresel tarım, Tıbbi aromatik bitki üretimi için kredi.
İlginizi Çekebilir:  PTTden Maaş Alan Emekliye Kredi Veren Bankalar

Çiftçilik Kredileri 30 TL Hibe Başvuru Şartları

30 bin TL hibe desteği kampanyasıyla, bu krediden yararlanacak olan çiftçilerin bulunduracağı şartlar;

 • 18-40 yaş arası olması,
 • Okur-yazar olması,
 • Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu itibari ile SGK da, çalışmıyor olarak gözükmesi,
 • Ticari bir işletme sahibi olmaması,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 • Aynı projeden daha öncesinde yararlanmamış olması,
 • Örgün eğitimde mevcudiyette bulunulmaması,
 • Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt işlemlerinin bitirilmesi,

Tüm bunların tamamlanmasıyla herhangi bir TKDK şubesi ziyaret edilebilir.

2016 yılında verilmeye başlanan genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği, sonraki yıllara da uzanacak gibi görünüyor. Birçok vatandaşın sıkıntı çektiği ve ekonominin de bayağı bir kötüye gittiği zamanlarda bir parça güzel haberleri duymak bile bizleri mutlu edebiliyor. Dolar başını aldı 4 liraya yaklaştı. Euro ve Sterlin zaten farklı bulvarda. Altın desen o da aynı, milleti üzmekten başka bir şey yapmıyor. Durum böyleyken esnafımızın da işleri haliyle kırılma gösteriyor. Acaba biz de evi, arabayı satıp köye mi yerleşsek diye düşünmüyor değilim. Neyse bunları bir kenara bırakalım. Yukarıdaki bilgiler sayesinde başvurunuzu nereye yapacağınızı ve yaparken nelere dikkat edeceğinizi gördünüz. Sıkıntı ve sorunlarınız veya aklınıza takılanları bizlerle paylaşmak için aşağıdaki yorum alanlarını kullanabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, cep telefonu ile ihtiyaç kredisi başvurusu adlı yazımızı incelemek ve anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız.
Akbank 20 bin TL 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi isimli makalemizi, 50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi hakkında detay almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Bu makalenin yararlı olduğunu düşünüyorsanız lütfen oylamada tam puan veriniz. UygunKrediler.ORG

Özet
Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2019
Makale Adı
Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2019
Açıklama
Genç çiftçilere 30,50,70,100 Bin TL Hibe desteği başvurusu 2019-2019 ve genç çiftçi hibe kredi destek şartları, belgeleri neler? Devlet destekli faizsiz genç!
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo