Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar, kredi talebi ile bankalarına başvuran kişilerden genellikle bir takım belgeler istemektedirler. Bu belgeler arasında gelir belgesi, maaş bordrosu gibi belgeler de bulunmaktadır. Fakat istenilen belgeler arasında gelir belgesini istemeyen bankalar da bulunmaktadır. Özetle; gelir belgesiz kredi almak mümkündür. Öncelikle, gelir belgesinin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nereden alındığını açıklayalım.


Gelir belgesi, kişinin gelir durumunu gösteren belgeye denmektedir ve her kişiye özel bir belgedir. Aynı zamanda, aile gelir belgesi olarak da adlandırılmaktadır. Gelir belgesinin üzerinde, belge sahibinin ayrıntılı bilgileri yer almaktadır. Kişinin, aylık kazancının ayrıntılı olarak belirtildiği belgede, eğer maaş üzerinden kesintiler yapılıyor ise bu kesintilerin ne olduğu, ne kadar kesildiği bilgileri de ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Gelir belgesi, maddi konuların söz konusu olduğu resmi işlemlerde sürekli olarak istenilen bir belgedir. Bankalardan kredi imkânlarından yararlanmak isteyen kişilerden de bu belge istenmektedir. Fakat bazı bankalar, bu belgeyi kişiden temin etmeyerek de kredi başvurusu alabilmektedir. Bu noktada, bakılacak olan başka kriterler söz konusu olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Gelir belgesini, bankaya ibraz etmeden de kredi başvurusu yapabilmek mümkündür. Bu noktada, bankalar başka kriterler ile müşterilerine kredi verilip verilemeyeceğini değerlendirmektedirler. Bu kriterlerin en başında gelen konu ise; kredi notudur.

Ülkemizde yaşayan her insansın bir kredi notu bulunmaktadır. Kredi notu, kişinin tüm zamanlardaki, bankalarla olan, kredi kartları ödemeleri vs. tüm maddi işlemlerine göre belirlenir, kişinin banka ve kredi ile ilgili hiçbir bağlantısı olmamış olsa bile kredi notu vardır ve bu kredi notu sıfırdır. Bankalar, kredi verirken bu kredi notuna bakarak onay ya da ret cevabı verirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar için de kişinin kredi notu önem taşımaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kendisine kredi kartı veya kredi başvurusu yapan müşterilerinin SGK verileri e-devletten ulaşabilmektedir. Bu sayede gelir belgesi sunmadan, banka kendi imkanlarıyla kişiye ait bilgilere ulaşabilmektedir.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankalar Listesi

ENPARA GELİR BELGESİZ KREDİ

Enpara, 30 bin TL’ye kadar, sigorta ve dosya masrafı olmadan, 60 ay vade imkanı ile gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. Ayrıca Enpara, şubeye gitmeden adınıza banka hesabı açılmasına olanak sağlıyor. İnternet üzerinden yapılacak basit bir başvuru ile banka çalışanı adresinize gelerek hesap açma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

N KOLAY GELİR BELGESİZ KREDİ

Bu kredi çeşidi, Aktif Bank’ın bir hizmetidir. N Kolay Kredi ile 30 bin TL’ye kadar, binde 5 tahsis ücreti ile ve sigortasız olarak, 60 ay vade imkânı seçeneği ile kredi sahibi olabilirsiniz. Aktif Bank, bu kredi için herhangi bir belge istemeksizin, hesap açma talebiniz karşısında kurye hizmeti ile hizmet sağlamaktadır.

CEBTETEB GELİR BELGESİZ KREDİ

Bu kredi imkanı, TEB Bankası tarafından müşterilerine sunulmaktadır. TEB Bankası’nın online kredi hizmetleri kapsamında, 30 bin TL’ye kadar, sigorta masrafları hariç, dosya masrafsız ve belgesiz kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca, daha önceden TEB Bankası’nın ya da online olarak CEBTETEB müşterisi olmamış iseniz, hesap açılış işlemleri için banka, bulunduğunuz yere bir çalışanını yönlendirerek işlemlerinizin kolayca halledilmesi için hizmet verebilmektedir.

ODEABANK NAKİT HAZIR GELİR BELGESİZ KREDİ

Odeabank’ın gelir belgesi olmadan kredi imkânları bulunmaktadır. 35 bin TL’ye kadar, 60 ay vade ile gerekli görülmediği takdirde gelir belgesi istenmeden kredi verilebilmektedir. Eğer, bakanın eski müşterisi iseniz, kredi onay aldıktan sonra para hemen bankadaki hesabınıza aktarılır. Eğer Odebank’ın müşterisi değil iseniz, PTT şubeleri ya da Odeabank üzerinden, hesap açılış işlemleri için evrakların imzalanması gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu