GARANTİ BBVA ONLİNE İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

Hemen hemen herkes hayatının belirli döneminde toplu nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Nakit paraya duyulan ihtiyaç ekonomik durumla da pek alakalı değildir. Dönem dönem toplu paraya ihtiyaç duymak, dar gelirlilerin olduğu kadar gelir seviyesi yüksek olan kişilerin de başına gelebilecek bir durumdur. Acil nakit paradan kastımız 1.000 TL 2.000 TL gibi küçük rakamlar değildir. Bu kadar küçük paraları eşimizden dostumuzdan borç olarak alabilmek oldukça kolaydır. Bahsetmiş olduğumuz rakamlar 50.000 TL ve üzerinde ki meblağlar için geçerlidir.


Hayatınızda, hiç tereddüt etmeden size bu kadar yüksek rakamlı parayı bir çırpıda verebilecek insanlar varsa çok şanslısınız demektir. İstisnai durumlar hariç, günümüzün ekonomik şartlarında ne yazık ki kimse kimseye kolay kolay 50.000 TL gibi bir parayı borç olarak verecek durumda olmaya biliyor. Varsayalım ki borç para aldınız fakat karşı tarafa belirli bir süre içerisinde almış olduğunuz parayı geri ödemek durumundasınız. 50.000 TL gibi bir rakamı kısa bir süre içinde toplu olarak ödeyebilme şansınızın olduğuna inanıyorsanız, sizin için en mantıklı olan faizsiz olarak geri ödeyeceğiniz bir yakınınızdan borç para almaktır. Peki bu şartlarda olmayıp nakit paraya ihtiyacı olanlar ne yapacak? İşte burada devreye Garanti BBVA ihtiyaç kredisi girmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel olarak ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı en fazla beş yıl gibi bir ödeme süresi tanıyarak düşük faiz oranları ile geri ödenmesi ihtiyaç kredisi nedir? Sorusuna verilecek en net cevaptır. Her bankanın verdiği ihtiyaç kredi tutarı, geri ödeme vadesi ve uyguladığı faiz oranı farklılık gösterir. Size en uygun koşulu sağlayan bankaya ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.  Bu makalemizde sizlere yön göstermesi için Garanti BBVA online ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir:  Çalışmayana Kredi Verilir Mi?

Online ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Çok acil toplu nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman, banka banka gezip istediğiniz tutarda ve faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi alıp alamayacağınızı öğrenmek için zaman kaybetmenize gerek yok.  Birçok özel bankaya göre oldukça düşük faiz oranı uygulayan Garanti BBVA internet sitesi üzerinden online olarak ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan mobil uygulamasını kullanarak internet bankacılığı sayesinde çok kolay bir şekilde başvurunuz tamamlanmaktadır. Başvuru için T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep ettiğiniz kredi miktarı ve kaç ay vadede ödeyeceğinizi belirtmeniz gerekiyor. Başvurunuz incelenerek birkaç gün içerisinde başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza banka tarafından krediniz hakkında olumlu ya da olumsuz cevap gelecektir.


Başvurunuzun onaylanması için Garanti BBVA ihtiyaç kredisi başvurusunda, daha önce yapmış olduğunuz tüm bankacılık işlemleriniz kontrol edilmektedir. Kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız, daha önce almış olduğunuz kredilerin ödenmesinde sorun yaşamamanız gerekiyor. Kredi kartı ve kredi ödemelerinde, bir aylık gecikmeler sorun teşkil etmemektedir. Ancak ödemelerinizi üç ay üst üste aksatmanız baka kredi notunuzu düşürecektir. Bu da daha sonra ki kredi başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Garanti BBVA uygulamış olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranları göz önüne alınarak bir hesap yapmak gerekirse, 20.000 TL’lik ihtiyaç kredisini aylık 600 TL taksit ile toplamda 60 ay vadede ortalama 35.000 TL olarak geri ödersiniz.  30.000 TL’lik ihtiyaç kredisinin aylık tahmini taksit tutarı ise 850 TL olarak 60 ay vadede ortalama 52.000 TL olarak geri ödersiniz.

Zamandan tasarruf etmek için Garanti BBVA internet sitesini ziyaret ihtiyacınız olan kredi tutarının karşılığında aylık taksit tutarını ve toplamda faizle birlikte ne kadar ödemeniz gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Acil Nakit Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları