Garanti Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Garanti Bankası bireysel müşterilerine farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Garanti kredi başvurusu yapmanın farklı yolları vardır. Garanti kredi başvurusu sorgulama için kullanılabilecek en kısa yollardan biri çağrı merkezi diğeri ise SMS göndermektir. Özellikle Garanti Bankası BBVA ile ortaklık kurmasının ardından Garanti sms kredi numarası merak edilen konular arasına girmiştir. 3390 Garanti başvurusu daha önce kabul görürken, Garanti BBVA sitesinde bu sms numarası aramasında sonuç çıkmamaktadır.

Garanti Bankası SMS ile Nasıl Başvuru Yapılır?


Garanti Bankası’ndan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler Garanti SMS ile kredi başvurusu yapabiliyordu. Daha önce 3390 garanti yazarak başvuru yapılabilirken, banka bir süredir bu yolla başvuru yapmayı askıya almıştır.

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Bireysel ihtiyaç kredisine başvuru kanalları şunlardır:

 • En yakın banka şubesinden başvuru yapılabilir.
 • Garanti BBVA ATM’leri üzerinden bireysel kredi başvurusu yapılabilir.
 • Garanti BBVA internet sitesi üzerinden Başvuru formunu doldurarak hızlı başvuru yapılabilir.
 • Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yaparak Başvuru bölümünden Kredi’yi seçin. Ardından İhtiyaç Kredisi seçeneğine basarak, Garanti bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapın.
 •  Garanti BBVA Mobil aracılığı ile yapacağınız başvuruda Bankacılık İşlemleri ardından Başvurular ve Kredi Başvurusu adımlarını izleyebilirsiniz.
 • Telefon ile başvuru yapmak isteyenler 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ya da 444 0 335 numaralı Garanti BBVA Anında Kredi hattını arayabilir.
İlginizi Çekebilir:  Denizbank SMS Kredi Başvurusu ve Şartları

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Şahsi başvurularda nüfus cüzdanı istenirken, dijital başvurularda T.C. kimlik numarası sorulmaktadır. Ayrıca, gerektiğinde gelir belgesi de istenebilmektedir.

Çalışma durumunuza göre Garanti kredi başvurusu için aşağıdaki belgeler ek olarak istenebilir:

 • Ücretli çalışanlar için: Maaş bordrosu ya da gelir yazısı istenir. Maaş bordrosu son iki ay içinde verilmiş olmalıdır. Gelir yazısı sunacaklar için son 1 ay içinde alınmış ve SGK sicil no, iş yeri sicil no, net aylık ücret ve kesintileri de gösteren bir yazı beklenmektedir. Ayrıca imza sirküleri de sunmanız istenir.
 • Emekliler: Emekli tanıtım kartı ile aylık tahsis belgesinin yanında banka hesap cüzdanınız da istenir.
 • Şahıs şirketi sahipleri: vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi ile işletmeye ait güncel hesap özeti sunulmalıdır.
 • Sermaye şirketi ortakları: vergi levhası ile yıllık kurumlar vergisi beyannamesi istenmektedir.
 • Kira geliri sunacaklar için: Kira getirisi olan gayrimenkulün tapusu, kira kontratı, son iki aya ait kira tahsilatını gösteren belge istenir.
 • Faiz geliri sunacaklar için: faiz gelirini gösterir belge- başvuru tarihi sonrası alınmış olmalı.
 • Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi ile zirai kazancı gösteren belge sunulur.

Kredi Takibi Nasıl Yapılır?


Garanti’den bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlar, İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık ya da Anında kredi hattından kredinin durumunu takip edebilir. İnternet bankacılığında Başvurular menüsünde bulunan Kredi sayfasında Devam Eden Kredi Başvuruları sekmesinde bulunur. Mobil üzerinden ise Başvurular menüsünden Kredi Başvurusu ve Kredi Başvuru Takip sekmesinden takip edebilirsiniz.

Krediniz onaylanırsa, kullanmak için internet bankacılığı üzerinden başvurular menüsü kredi alt sekmesinden Kredi Kullan seçeneğine basarsınız. Mobil bankacılıkta ise Başvurular menüsü üzerinden İhtiyaç Kredisi başvurularınız sekmesinden kredi kullan seçeneğine basarsınız.

İlginizi Çekebilir:  Telefondan Kredi Başvurusu - SMS İle (TÜM BANKALAR)

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası çalışanlara, emeklilere ve kira geliri olanlara 3-36 ay vadeli kredi hizmeti vermektedir. Şahıs firması olan ya da bir firmaya ortak olanlarla, ticari amaçlı kedi kullananlara ise vade sayısı maksimum 36 aydır. Kullanılabilir kredi tutarı asgari 1.000 TL azam 100.000 TL’dir. Garanti BBVA maaş müşterisi olmayanlar da bankanın kredi hizmetinden İnternet bankacılığı ve Mobil bankacılık üzerinden yararlanabilir. Bu kişiler için kredi limiti 25 bin TL’dir. Garanti kredi faiz oranları kredi tutarı ve vadesine göre değişiklik göstermektedir. Haziran 2019 itibari ile en yüksek faiz oranı yüzde 2,34 iken en düşük faiz oranı ise yüzde 2,19’dur.

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, aşağıda 15 bin TL ihtiyaç kredisi ve 75 bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir kişinin farklı vadelerde ne kadar ödeyeceği gösterilmektedir.

Kredi tutarı /vade 3 ay 12 ay 24 ay 36 ay 48 ay 60 ay
15 bin TL 15.890,53 18.018,51 21.119,90 24.249,50 27.556,85 31.193,71
75 bin TL 79.250,87 89.382,70 104.099,18 118.197,31 133.774,22 149.864,48