Garanti Bankası kredi notu sorgulama hizmetini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu konu sizlere yardımcı olacaktır. Ülkemizin büyük bankalarından olan Garanti, Findeks kredi notu sorgulama hizmetini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Findeks Kredi Notu, banka kurumlarındaki hareketlerimizi temsil eder. Burada Findeks kredi notu nedir gibi ifadelere değinmeyeceğiz. Zira bu konuyu artık herkesin bildiğini umuyoruz. Findeks risk raporunuzu bilmeniz oldukça önemlidir. Bir kredi başvurusu yapmadan önce bu bilgilere sahip olmak sizleri avantajlı kılacaktır. Kredi başvurusu yapmak için düşük kredi notuna sahipseniz, başvuru yapmamanız önerilmektedir. Zaten düşük kredi notuyla gelen başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Bununla beraber olumsuz sonuçlanacağı için kredi notunuz zedelenebilir! Peki, Garanti bankası kredi notu sorgulama hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Kredi notu sorgulama hizmetini Garanti Bankası üzerinden almak isteyenlerin yapması gerekenler oldukça basittir! Dilerseniz banka şubesini ziyaret ederek kredi notu sorgulama işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Fakat internet ortamında bu hizmete erişmenin daha kolay olacağını unutmayın. Garanti internet bankacılığı aracılığıyla dakikalar içerisinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet bankacılığına giriş yapmak ve menüden “Başvurularım” sekmesine tıklamak. Başvurular sekmesine tıkladıktan sonra “Risk Raporu” menüsü göreceksiniz. Buraya da tıkladıktan sonra son aşamaya geçeceksiniz. Ekran içerisinde “Garanti Bankası kredi notu sorgulama” hizmeti için talep edilen ücreti görebilirsiniz. Bunun altındaki “Onayla” düğmesine de tıklayarak talep edilen ücret karşılığında kredi notu sorgulama hizmetini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sonuçları mail adresinize de gönderebilir ve sonraki zamanlarda tekrardan inceleyebilirsiniz.


ucretsiz-garanti-kredi-notu

İnternetten Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Garanti İnternet uygulaması aracılığıyla kredi notu öğrenme gibi işlemleri yerine getirebileceğiniz gibi resmi adres üzerinden de bunu yapabilirsiniz. Garanti Bankasının Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile olan antlaşması sayesinde Findeks adresine uğramadan kredi notu skorunuza ulaşabilirsiniz. Kredi notu sorgulama Garanti bankasından yapılabildiği gibi diğer bankalar aracılığıyla da yapılabilmektedir. Akbank, Finansbank, Ziraat, İş Bankası, Yapı Kredi, TEB ve Garanti kredi notu sorgulama hizmetlerini site içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun haricinde ise GSM operatörleri aracılığıyla da kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

garanti-kredi-notu-sorgulama