Garanti Bankası KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredileri bilineceği üzere anlaşmalı bankalar üzerinden, yeni bir iş kurmak isteyen, yeni bir dükkan açmak, işini büyütmek isteyen girişimcilere sunulan kredi destekleridir ve Garanti bankası KOSGEB kredisi nasıl çekilir konusuna bu yazı içerisinde detaylı olarak değiniyoruz.


Öncelikle KOSGEB kredisi nedir ve alma şartları nelerdir gibi soruları aklınızdan çıkarmanız için buraya tıklayabilirsiniz.

Girişimci adaylarının başvurduğu krediler anlaşmalı bankalar üzerinden de alınabilmektedir. KOSGEB anlaşmalı bankalardan biri olan Garanti bankası kosgeb kredisi desteğine aracılık yapmaktadır. Aşağıda detaylı olarak bu konuya değindik ve Garanti bankası KOSGEB kredisi nasıl alınır sorularınıza da cevaplar sunduk.

Küçük veya orta ölçekli işletmelerin işlerini büyütmeleri yahut yeni bir kurmayı düşünen girişimcilerin finansal desteği alabilmeleri için hizmet yürütmeye devam eden KOSGEB Garanti bankası ile anlaşma sağlayıp vatandaşa hizmet etmeye devam ediyor. Garanti bankası da bu şekilde iş kurmak yahut var olan işi büyütmek isteyen girişimcilere destek amacıyla KOSGEB kendi işimi kuruyorum destek paketini vatandaşın hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Girişimci ve adayları bu kredi desteklerinden yararlanabilmek adına Garanti bankası Kosgeb kredisi desteğine başvuru yapabilirler.

Garanti Bankası KOSGEB Kredisi Şartları Nelerdir?

KOSGEB koordinatörlüğünde verilen krediler için birtakım şartlar öngörülmüş olup yine Garanti bankası kosgeb kredisi şartları yerine getirmeyen girişimcilere kredi desteği verilmeyecektir. Garanti bankasının girişimci ve adaylarına sunduğu KOSGEB kredi desteği için istenilen şartlar ve kredi koşulları aşağıda belirtilmiştir.


Garanti bankası Kosgeb kredisi başvurusu yapacak olan girişimci ve adaylarının dikkat edecekleri ve kredi şartları şu şekildedir;

  • Kredi başvurusunda bulunacak olan girişimci veya adayının KOSGEB Girişimcilik Eğitimine kayıt olması ve bu kursu başarılı tamamlayıp sertifika alması gereklidir.
  • KOSGEB kredi başvuru şartlarından biri olan KOSGEB veri tabanına kayıt olmak aşaması da gereklidir.
  • En az 3 yıl boyunca hizmet yürütecek ve faaliyet gösterecek işletmeler kredi desteğinden yararlanabilir. Bu durumdan dolayı kredi kullanacak işletmelerin en az 3 yıl boyunca faaliyet göstermeleri ve işletmeyi sürdürmeleri gerekmektedir.
  • Krediye başvuracak olan işletmelerin yıllık bilançosu 2 milyon Euro altında olması gerekmektedir. Daha yüksek oranlara sahip işletmelerin diğer kredi paketlerine bakmaları gereklidir.
  • İşletmede ayrıca 9 kişiden daha az çalışan sayısı olmalıdır. 10 ve üzeri işletmeler ise yine diğer kredi paketlerine göz atmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Meslek lisesi mezunlarına KOSGEB Hibe Kredi Destekleri

Yukarıda belirtilmiş olan koşulları yerine getiren girişimci ve adayları Garanti bankası KOSGEB kredisi desteğinden yararlanabilecektir.

Garanti Bankası KOSGEB Kredisi Nasıl Çekilir?

Garanti bankası kosgeb kredi desteğinden yararlanmayı isteyen girişimci ve adaylarının sıklıkla sorduğu ve bizlerin de ele aldığı Garanti bankası KOSGEB kredisi nasıl çekilir konusu, ilerleyen zamanlarda da karşımıza çıkabilir. Bu sebeple bu yazı içerisinde belirtmek istiyor ve gelecekte burayı ziyaret edecek olan misafirlerimize yardımcı olmak istiyoruz.

Garanti bankası aracılığıyla KOSGEB kredi desteklerini almanız için yalnızca kredi şartlarını yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Gerekli belgeleri ve şartları sağlayan, iş kurmak yahut işini büyütmek isteyen girişimciler, tamamladıkları belgeler ile Garanti bankasına giderek başvuruda bulunabilirler. Burada bankaların onayını alma zorunluluğu mevcuttur.

KOSGEB kredilerini garanti bankası üzerinden değerlendirecek olanlar, alacakları krediyi 6ay geri ödemesiz olarak kullanabilmekte ve 36 ay vadeli olarak 50 bin liraya kadar kredi başvurusunda bulunabilmekteler.

Garanti bankası KOSGEB kredisi hakkında yukarıda yazılan bilgiler bu kampanya için geçerlidir ve yeni bir düzenlemeye kadar geçerlidir. Kampanya süreleri ve tarihleri hakkında bilgi edinmek için en yakın Garanti bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Kredisi Başvuru Formu Nedir? Nasıl Doldurulur adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.