Ülkemiz bankacılık sektöründe somut adımlarını atarak dünya devleri ile yarışır hale gelmeye başladı. Bankacılık sektörüne baktığımızda 2017 yılından itibaren aktif büyüklüğümüz 3 Trilyon 54 milyar Türk lirasına ulaşırken 2019 yılında ki büyüme ile birlikte artık altın çağını yaşamaya başladı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte de artık tüm hayatımıza giren banka hizmetleri olmazsa olmazlardan olmayı başardı. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik bunalım ile birlikte insanlar bankalara olan güvenini kaybetse de birçok banka müşteri odaklı hizmet vermeye devam etmektedir. Dünya’nın dev şirketleri ile birleşen bankalar ülkemizde birçok faaliyet ve kampanyalar yürütmeye başlarken en büyük adım Katar’lı QNB National Bank Of Greece ile birleşen Finansbank‘tan geldi. Finansbak’ta bulunan yüzde 99.8 lik bir hisseyi satın aldıktan sonra hizmetlerini Türkiye’de somut şekilde yürütmeye başladı. Dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren QNB ekonominin sorunlarını gidermek amacı ile çeşitli ürün ve kampanyaları müşterilerin hizmetine sundu.

İnsanların ihtiyaçları ne yazık ki sonsuz olduğundan dolayı kaynak üretme konusunda yetersiz kalınabilmektedir. Ancak ülkemizde yer alan ekonomik sıkıntılar sebebi ile de insanların daha önceden almış olduğu kredileri ödemekte zorlanması ve kredi çekme konusunda sıkıntıya girmeleri önlerinde ki en büyük engeldir. Bazı dolandırıcı niyetli kişiler de bu durumdan faydalanarak yasa dışı şekilde kredi verdiklerini iddia ederek insanları daha büyük bir yükümlülük altına alabilmektedirler. Devletin yapmış olduğu aflar ile birlikte insanlara ikinci şansın verilmesi de bu durumun önüne geçmek adına yapılan önlemlerin başında yer almaktadır. Hepinizin bildiği üzere bankaların analiz sistemlerinde kredi verilebilmesi için az riskli, orta riskli, riskli şeklinde sınıflandırmalar yer almaktadır. QNB Finansbank bu durumu biraz daha anlayışla karşılayarak puanlama sistemini biraz esnetmiş durumdadır. Gelişen teknoloji ile birlikte QNB Finansbank mesajla kredi başvurusu yaparak şubeye gitmeden kredinizi hesabınıza alabilmeniz mümkündür. Peki QNB Finansbak mesajla kredi başvurusu nasıl yapılır gelin hep birlikte bakalım;

İlginizi Çekebilir:  Odeabank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB FİNANSBANK MESAJLA KREDİ BAŞVURUSU

İhtiyacınız olduğunda tek bir kısa mesajla kredi alabilme fırsatı sunan QNB Finansbank yaptığı bu yenilikle çeşitli sosyal finans platformlarında adını olumlu anlamda insanlara duyurmuş durumda. Kişilerin ihtiyacı ne olursa olsun onlara uygun faiz oranları ile birlikte bireysel ihtiyaç kredisine tek bir SMS ile başvuru yapma QNB Finansbank‘ta. Müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği QNB Finansbank mesajla kredi başvurusu işlemi neye göre belirlenmektedir?

  • Öncelikle olarak QNB Finansbank resmi İnternet sitesine girerek QNB Finansbank mesajla kredi başvuru formuna gelerek hesaplama aracı kısmında detaylar incelenir. Buradaki detaylara göre müşteri skorunuza göre krediniz hesaplanır ve ne kadar limitle kredi çekebileceğiniz size bildirilir.
  • QNB Finansbank mesajla kredi başvurusunda seçebileceğiniz vade 3 ile 60 aya kadar değişebilmektedir. Örnek olarak gösterecek olursak 60 aylık bir vadede 15 Bin TL ihtiyaç kredisi için geçerli olmak koşulu ile faiz oranı yüzde 1.79 olarak belirlenmiştir. Yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 29.38 ile sigorta ücreti hariç, kredi tahsis ücreti dahil olmak üzere ödenecek tutar 29.827 TL ‘dir.
  • 35 Bin TL kredi çekebilmeniz için QNB Finansbak mesajla kredi başvurusunu tercih edemezsiniz. 35 Bin TL ve üstü kredi başvuruları şubelerden gerçekleşmektedir.

QNB Finansbank mesajla kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaralarını yazarak 5030’a kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. QNB Finansbank mesajla kredi başvurusunu telefon ile yapmak istemeyen kişiler bankanın resmi sitesine gelerek kredi ve ürünler kısmından istedikleri ürünü seçerek başvurularını tamamlayabilirler. Bunların yanında kredi miktarınızın büyüklüğüne göre QNB Finansbank‘ın herhangi bir şubesine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  TC ile Kredi Başvurusu ve Sorgulama

Kredi başvurularınızı yaptıktan sonra banka tarafından yapılan analizler ile birlikte değerlendirmeler yapılarak tarafınıza kısa süre içerisinde olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. Banka bu konu hakkında bilgiyi sizinle paylaşmakla yükümlüdür. Kredi başvurusu olumlu değerlendirilen kişiler en yakın şubeye başvurarak kredilerini alabilmektedirler. SMS ile yapacağınız kredi başvurusu operatörlerinize göre değişkenlik göstermekle birlikte 0.65 krş olarak belirtilmektedir. QNB Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir;

  • Nüfus Cüzdanı
  • Adresinizin yer aldığı herhangi bir belge ( Fatura )
  • Gelir Belgesi