1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Finansal Özgürlük İçin Erken Emeklilik Planı Nasıl Yapılır ?

1

Günümüzde insanların %99’u 22 yaşına kadar okuyor ve 65 yaşına kadar da çalışıyor. Toplumun standart olarak kabul ettiği üzücü durum bu. Bir insanın 65 yaşında emekli olması kadar kötü bir şey olamaz. Ancak %1’lik kısım kendisi için çalıştı ve belki de 40’lı yaşlarında emekli olabilecek ve birikimi ile yaşayacak kadar zengin oldu. Peki bunu nasıl başardılar ? Kendi birikimiyle 40’laşlarında nasıl zengin oldular ? İşte Finansal Özgürlük İçin Erken Emeklilik Planı

Sizce 40’lı yaşlarımızda emekli olmak çok mu zor ? Sigortayla değil kendi birikimimizle emekli olamaz mıyız ? Eğer istiyorsan cevabımız evet. Ne durumda olursanız olun zengin olmak ve birikimlerimizle emekli olma sadece fakir düşünce yapısına sahip insanlar için zordur. Erken emekli olmak için pek çok yapacağımız şey var bunlar iyi değerlendirdiğinizde erken emekli olmanız çok da zor olmayacak.


Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

18-22 Yaş Grubu Finansal Özgürlük

Bu yaş grubundaki bireyler Üniversite okumaktadırlar. Kimisi kendini nasıl bir temponın beklediğinden haberdar dahi değildir. Üniversite bitecek ve bu kişiler kendini bir anda kapitalist sistemin kölesi olarak bulacaklardır. Ancak kapitalizmi iyi kullanabilirlerse kısa sürede efendisi olabilirler.  Bu yaş grubundaki arkadaşlara tavsiyelerimiz üniversite birincisi olmanız gerekmez dersleriniz ortalama veya ortalamanın bir tık üstü olsun yeter. Üniversite birincisi ile sıradan bir üniversite öğrencisi arasında maaş arasında gerçekte ete dişe dokunur bir fark bulunmuyor. Ancak üniversite birincisi olmak için çok fazla çalışmanız gerekiyor. Bu zamanı birinci olmak için değil beceri edinmek için harcayın. Bir ofiste en çok ihtiyaç duyulan becerileri öğrenin. Bu dönemde ingilizcenizi en az C1 seviyesine yükseltin. Bu dönem yatırım veya birikim yapma dönemi değildir.

22-30 Yaş Grubu Finansal Özgürlük

Bu yaş grubundaki arkadaşlar işe yeni girmenin verdiği heyecanla bolca para harcamaya başlarlar. Bu yapılacak en büyük yanlıştır hesabınızı bilin ve ona göre harcayın. 4 yıl boyunca gerek ingilizce ve gerek diğer becerileri edinerek iyi bir seviyeye ulaştınız. İyi bir maaş alıyorsunuz. Muhtemelen en az 4 bin TL maaş ile işe girdiniz. Çünkü diğer kişilere göre daha yüksek donanıma sahipsiniz. Muhtemelen haftada 45 saat çalışıyorsunuz. Bu dönemde yapacağınız en iyi şey  edindiğiniz becerileri satmaya başlamaktır. Öğrendiğiniz bilgisayar programlarını internet üzerinden eğitimini verin. İngilizce çeviri özel ders ve makale yazabilirsiniz. Bunları yaptığınızda muhtemelen haftada 60 saat çalışmaya ve aylık gelirinizi 8 bin TL’ye yükseltmeye başladınız.  Artık kazandığınız paranın yarısını biriktirip risk iştahınıza uygun bir yatırım aracına paranızı yatırın. Yatırımdan elde ettiğiniz getirinin yarısını ise kendi harcamalarınıza ekleyin. Böylece hem geliriniz artacak hem de yatırımlarınız. Hayattan kopmayacak ve güzel yaşayacaksınız.

30-40 yaş Grubu Finansal Özgürlük

Gelirinizin yarısını biriktirdiniz ve artık yatırım getirileriniz maaşınız kadar olmaya başladı. Hem de güzel rakamlara ulaştınız tebrikler güzel gidiyorsunuz emekli olmanıza çok az kaldı.

23


Artık yatırım getirileriniz maaşınızı da geçti. Artık kendinizi emekli edebilir ve güzel bir emekliliğin tadına varabilirsiniz. Hem hayatınızı yaşadınız hem de birikim yapıp erken emekli oldunuz. Çok başarılı %1 grubuna girdiniz tebrikler hayatınızın kalanını güzel bir şekilde geçirmek dileğiyle..Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

180 kez okundu.

1 Yorum  1. Hacer Özçelik on

    Devletten EYT çıkacak gibi durmuyor o konuda umutların en kötü 2023 sonuna kalan seçmen için şuan cazip fiyatlı özel bankalarda bulunan bir emeklilik sistemi mevcut bu sistem bireysel emekliliktir.En uygunu devlet desteği verenlerindir. 10 Yılda emekli eden paketi kullanıp kenarda para biriktirmek şart.Size öneririm devlet bankalarını tercih edin.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.