1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

1

Borç para bulmak ve bu sebeple de kredi çekmek isteyen kişiler her zaman belli bir işte çalışan bireyler olmamakta, kimi zaman ev hanımları da kredi alma ihtiyacı duymaktadır. Bu sebepten dolayı da ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir diye merak etmektedirler. Çünkü ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankalar yok denecek kadar az olmakta, ev hanımlarının da gelir belgesi olmadığı için bankalar tarafından sık sık geri çevrilmektedir. Bu sebepten dolayı bahsi geçen bu kişilere kredi veren yerler ile alakalı bilgi vermek son derece faydalı olacaktır.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bildiğiniz üzere bankalar yalnızca kendilerine geri ödeme yapabilecek kişilere kredi vermektedir. Bu konuda ikna olmak için kimi dayanaklar talep etmektedir. bu dayanaklardan ilki gelir belgesi ya da maaş bordrosu olmaktadır. Ancak bildiğiniz üzere ev hanımlarının gelir belgesi sunma gibi bir olanağı bulunmamaktadır. İşte bu aşamada bankalar ev hanımlarına kredi verebilmek için daha başka dayanaklar talep etmekte ve bunlardan bazıları aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.


Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Vermek İçin Kefil Talep Etmektedir: Bahsi geçmekte olan bu kişilere kredi veren bankalar kendilerini garantiye almak ve gerektiğinde borcu tahsil edebilecek başka kişiler bulabilmek için kefil talep etmektedir. Genel olarak ise bu kefillerin maaşla çalışan biri olmasını istemektedirler.

Bankalar Maaş Harici Bir Gelirin Varlığını Talep Etmektedir: Ev hanımları maaşlı olarak çalışmasa bile ek bir gelir  belirterek rahatlıkla kredi alabilmektedir. Buna örnek olarak bir kira gelirini gösterebiliriz. Eğer adınıza düzenlenmiş bir kira kontratı ibraz edebilirseniz son derece kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Bankalar İpotek Edebilecek Bir Mal Varlığı Talep Etmektedir: gerektiğinde yani borç ödenmediği zaman el koymak amacı ile bankalar ev hanımlarından ipotek edebilecekleri bir mal varlığı talep etmektedir. Bu mallar araba, ev, dükkan ya da arsa olabilir.

Tüm bu koşullar dahilinde ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ya da kredi veren bankalardan bazıları ise şunlardır;

  1. Ziraat Bankası,
  2. Halk Bankası,
  3. Vakıf Bankası,
  4. Türkiye İş Bankası,
  5. Akbank,
  6. ING Bank ve
  7. HSBC Bank olmaktadır.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

122 kez okundu.

1 Yorum  1. Sami Çelik on

    Kadınlara kredi veren bankalar fazla olabilir ama hepsi kredi verirken kendileri için bir sigorta aramaktadır.Bu sigorta özellikle bir mal veya ipotek edecek bir araba olabilir banka bu kalemleri mutlaka izleyecektir. Başka şekilde kredi vereceğini veya onaylayacağını düşünmüyorum.Bankaların tek düşündüğü durum yaptığı işlemlerden kar elde edip etmediğidir.Bankalar toplum yararına asla çalışmazlar yani buradan bankaların kadınları düşündüğüne dair bir anlam çıkartmayınız tam tersi kadın erkek fark etmez herkesi potansiyel borçlandıracak ve kar elde edecek müşteri olarak görürLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.