Borç para bulmak ve bu sebeple de kredi çekmek isteyen kişiler her zaman belli bir işte çalışan bireyler olmamakta, kimi zaman ev hanımları da kredi alma ihtiyacı duymaktadır. Bu sebepten dolayı da ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir diye merak etmektedirler. Çünkü ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankalar yok denecek kadar az olmakta, ev hanımlarının da gelir belgesi olmadığı için bankalar tarafından sık sık geri çevrilmektedir. Bu sebepten dolayı bahsi geçen bu kişilere kredi veren yerler ile alakalı bilgi vermek son derece faydalı olacaktır.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bildiğiniz üzere bankalar yalnızca kendilerine geri ödeme yapabilecek kişilere kredi vermektedir. Bu konuda ikna olmak için kimi dayanaklar talep etmektedir. bu dayanaklardan ilki gelir belgesi ya da maaş bordrosu olmaktadır. Ancak bildiğiniz üzere ev hanımlarının gelir belgesi sunma gibi bir olanağı bulunmamaktadır. İşte bu aşamada bankalar ev hanımlarına kredi verebilmek için daha başka dayanaklar talep etmekte ve bunlardan bazıları aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.


Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Vermek İçin Kefil Talep Etmektedir: Bahsi geçmekte olan bu kişilere kredi veren bankalar kendilerini garantiye almak ve gerektiğinde borcu tahsil edebilecek başka kişiler bulabilmek için kefil talep etmektedir. Genel olarak ise bu kefillerin maaşla çalışan biri olmasını istemektedirler.

Bankalar Maaş Harici Bir Gelirin Varlığını Talep Etmektedir: Ev hanımları maaşlı olarak çalışmasa bile ek bir gelir  belirterek rahatlıkla kredi alabilmektedir. Buna örnek olarak bir kira gelirini gösterebiliriz. Eğer adınıza düzenlenmiş bir kira kontratı ibraz edebilirseniz son derece kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Bankalar İpotek Edebilecek Bir Mal Varlığı Talep Etmektedir: gerektiğinde yani borç ödenmediği zaman el koymak amacı ile bankalar ev hanımlarından ipotek edebilecekleri bir mal varlığı talep etmektedir. Bu mallar araba, ev, dükkan ya da arsa olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvurusu

Tüm bu koşullar dahilinde ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ya da kredi veren bankalardan bazıları ise şunlardır;

  1. Ziraat Bankası,
  2. Halk Bankası,
  3. Vakıf Bankası,
  4. Türkiye İş Bankası,
  5. Akbank,
  6. ING Bank ve
  7. HSBC Bank olmaktadır.