1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde kredi kullanmak oldukça yaygın bir durum haline gelmiştir. Bankalar, insanların maddi zorluklarını aşması için farklı adlar altında kredi paketleri hazırlayarak kredi kullandırıyorlar. Konut kedisi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi, arsa kredisi, eğitim kredisi gibi kredi türlerini kullanabilmek için bankalar sizden gelirinizi belgelemenizi ister. Bankalar için bu belgeler sigorta anlamına gelmektedir. Çalışanlar, emekliler, yurt dışından resmi kanallar aracılığı ile maaş alıp gelir elde edenler için istenilen bu belgeler kredi kullanımını kolaylaştırmaktadır. Ancak çalışmayanlar, geliri olmayanlar ve çalışmayan ev hanımları için bu durum biraz daha zordur. Bazı bankalar bu durumda olan kişilerin kredi kullanabilmesi için özel kredi paketleri hazırlayarak kredi kullandırmaktadır. Ev hanımları için özel olarak kredi paketi hazırlayan bankalar ev hanımlarına belirli limitlerde kredi vermektedir.

Ev Hanımları Kredi Kullanabilir Mi?

Herkes gibi ev hanımları da kredi kullanma imkanına ve özgürlüğüne sahiptir. Ev hanımları çalışmadıkları için herhangi bir gelir belgesine de sahip değillerdir. Geliri ve gelirini belgeleyecek durumu olmayan ev hanımlarının kredi skor puanları da oldukça düşüktür. Kredi skor puanının düşük olması ev hanımları için dezavantaj oluşturan en önemli noktadır. Bankalar için bu durum olumsuz bir nokta olsa da ev hanımlarının ekonomiye kazandırılması adına ev hanımları için özel kredi paketleri hazırlamış ve ev hanımlarına sunmuşlardır. Ev hanımlarının yapmaları gereken ihtiyaçları doğrultusunda ev hanımlarına kredi veren bankalara giderek kredi kullanmak istediklerini belirtmek ve başvuru yapmaktır.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

1 ) Aktifbank N Kolay Kredi: Bankalar arasında sizi zorlamadan kredi verecek bankalar sıralamasında birinci sırada gelen Aktifbank ev hanımlarına da kolay bir şekilde kredi vermektedir. Kredi skor puanını baz almadan kredi veren banka, ev hanımları için yüzde 2.29 oranında kredi kullandırıyor. En üst limit olarak 30.000 TL limit belirlemiş olan Aktifbank N Kolay krediyi ev hanımlarına, ev hanımlarının kocasına ve kardeşine kullandırmaktadır.


2 ) Ziraat Bankası Ev Hanımı Kredisi: Ziraat Bankası girişimcileri desteklediği kredi paketlerine ev hanımlarını da dahil etmiş durumda. Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına kredi veren banka 60 aya kadar vade imkanı da sunuyor. Kredi kullanımında faiz oranı yüzde 2.39 oran belirlemiş olan banka ayrıca üst limit olarak da 25.000 TL limit belirlemiş durumda. Ziraat Bankası ev hanımı kredisi kullanımında bir iş yeri satın alımı söz konusu ise banka size kolaylık sağlıyor ve vade süresini 96 aya kadar isteğinize bağlı olarak uzatabiliyor.

3 ) TEB CebteTeb Ev Hanımı Kredisi: Ev hanımlarına kredi veren bankalardan biri de Türk Ekonomi Bankasıdır. TEB, CepteTEB kredi adı altında ev hanımları için özel paketler hazırlamış durumda. 30.000 TL kredi için 48 ay vadeye 2.25 oran belirlemiş olan banka, 35.000 TL ve 60 ay vadeli çalışmayan ev hanımı kredisi için ise 2.54 oran belirlemiş durumda. Cebte TEB adı ile size sunulan bu krediyi kullanabilmek için tek şart mobil uygulamayı indirmiş olmak ve kredi başvurusunu uygulama üzerinden yapmaktır.

4 ) Denizbank Ev Hanımlarına kredi: Ev hanımlarına kolay bir şekilde kredi veren bankalardan biri de Denizbank‘tır. Üst limit olarak 80.000 TL limit belirlemiş olan banka girişimci olduklarını Kosgeb sertifikası ile belgeleyen ev hanımlarına 2,24 faiz oranı ve 60 aya kadar vade imkanı da sunuyor. Ev hanımlarına kredi veren Denizbank şart olarak ev hanımlarının bir iş fikri sahibi olmalarını ve Kosgeb sertifikasına sahip olmalarını istiyor.

5 ) Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi: Garanti Bankası, ev hanımları için kolay bir şekilde kredi veren bankalardan biridir. Ev hanımlarına ev tadilatı yapmaları, yeni ev satın almaları, bireysel ihtiyaçlarını karşılamaları, araç satın almaları ve eğitim giderlerini karşılamaları için kredi veren banka 30.000 TL üst limitli ve 48 ay vadeli kredi kullandırmaktadır. Faiz oranı olarak 2.46 oran belirleyen banka sizden her hangi bir belge talebinde de bulunmuyor.


6 ) QNB Finansbank; Ev hanımlarına oldukça kolay kredi kullandıran bankalardan biri de QNB Finansbank‘tır. 25.000 TL limite kadar 2.78 orandan kredi kullandıran bankalar ev hanımları için 60 aya kadar vade imkanı da tanımaktadır.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.