Devlet destekli kredi paketleri ile artık ev hanımları kendi işlerini kurabilecek ve üretmiş oldukları ürünleri satarken vergi ödemeyecek. Yeni bir iş kuracak olan ev hanımlarına devlet destekli faizsiz 15 bin TL kredi imkanı sunulmaya devam ediyor. Ayrıntı ve diğer ilgili detayları aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz. Devletimiz yeni bir karar ile ev hanımlarına kendi işlerini kurmalarında faizsiz kredi desteğinde bulunacak ve 15 bin liraya kadar kredi paketlerine faiz uygulamayacak. Üstelik uzun vadeli kredi imkanları da bu paketlerle verilecek. Ayrıca en önemlisi ise devlet destekleri bunlarla kalmayıp, işini kurup ürettikleri ürün satışlarında kadınlardan vergi alınmayacak. Tüm ayrıntıları sırasıyla açıklamaya şu şekilde başlayabiliriz.

1.Ev Hanımları Emeklilik Desteğinden Yararlanabilecek ve Emekli Olabilecek


Ev hanımları iş yeri kurmadan perakende satış yapabilecek ve bu şekilde vergiden muaf esnaf olarak nitelendirilecek. Üstelik bunları yaparken vergi daireleri aracılığıyla esnaf muafiyet belgesi de alabilecekler. Özellikle evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ve bunu yapan kadınlar bu imkandan yararlanabilmekte. Zira onlar küçük esnaf olarak kabul edilmekte ve üretimleri aracılığıyla ekonomiye destek olmaya devam ediyorlar. Bu işi yapan ve esnaf muafiyet belgesi alan ev hanımları artık sigortalı olabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden başvuru yapacak olan ev hanımları 24 günlük prim ödemesi yapıp 30 gün üzerinden sigortalı olacaktır. Bu sayede ev hanımları emeklilik imkanı da doğmuş oluyor.

2.Ev Kadınlarına Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Ev hanımlarına emeklilik imkanı sunan devletimiz ayrıca birçok farklı kredi paketi ile kadınların girişimcilik hayatına atılmalarına yardımcı oluyor. Özellikle işyeri açan kadınlara devlet destekli kredi paketleri faizsiz kadın girişimci desteği olarak verilmektedir. Kendi işini kuracak olan kadınlar finansman desteğini artık devletten karşılayabilecek. Üstelik diğer resmi kurumlar üzerinden hibe kredi desteklerine de başvuru yapabilirler. Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarına devlet destekli faizsiz 15 bin tl kredi verilmeye devam ediyor. Ayrıca bu krediden yararlanacak olan ve yararlanmak isteyen kadın girişimciler ilk iki yıl boyunca geri ödemesiz olarak bu kredilerden yararlanabilecek. Üstelik 8 yıla kadar geri ödemesi uzatılabilmekte.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına kendi işlerini kurmaları için 15 bin liraya kadar faizsiz ve uzun vadeli kredi desteği verilmeye devam ediyor. Bu sayede birçok ev hanımı kadın girişimciler hayalini kurdukları işyerini kurabilir ve aile bütçesine maddi destek sağlayabilir. Ev kadınlarına devlet destekli işyeri açma kredisi başvuruları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılmalıdır. Ayrıca bu kredi destekleri maddi durumu iyi olmayan ailelere verilmektedir. Herkes için geçerli değil ve geri ödemesi yapılan faizsiz kredidir. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki faizsiz kredi paketleridir hibe kredi ile karıştırılmasın.

NOT: Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve Ev hanımlarına devlet destekli kredi imkanları için buradaki konuları inceleyebilirsiniz.

Devlet destekli olarak verilen kadınlara faizsiz kredi imkanı 8 yıla kadar vadeli olarak alınabiliyor. Bu nedenle devlet destekli olarak verilen en uzun faizsiz kredi paketi olduğunu dile getirebiliriz. Devlet vakıflar müdürlüğü bütçesinden dağıtılmakta ve geri ödemesi istenmektedir.

Kadınlara Devlet Destekli Faizsiz 15 Bin TL Kredi Başvurusu


Devletimiz kurumları tarafından hazırlatılan proje için başvurular Kaymakamlıklara bağlı SYDV birimleri üzerinden yapılacaktır. İkamet ettiğiniz il/ilçede en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüklerine giderek faizsiz kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için SYDV kredi şartları istenecektir. Bu şartlar ise genelde şu şekildedir.

kadinlara devlet destekli kredi

Ev Hanımlarına Devlet Destekli Faizsiz 15 Bin TL Kredi

Ev hanımlarına faizsiz 15 bin TL kredi şartları

  1. 18 yaşını doldurmuş olmak.
  2. Başvuru yapan girişimci projeyi hazırlamış olmalı.
  3. Hazırlanan projeye başvuru dilekçesini eklemek.
  4. Projede belirtilen işle alakalı olan mevcut sertifikaları sunması.
  5. 15 bin lira faizsiz kredi desteği için 2 kamu memurunu kefil göstermek.
  6. Maddi durumun yetersiz olması.

Yukarıdaki 6 madde 15 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için istenilen başlıca şartlardır. Kadınlara devlet destekli kredi imkanından yararlanacak olan ev hanımları bu şartları yerine getirip en yakın SYDV birimlerine başvuruyu şahsen yapmalıdır. Konu ile alakalı görüşleriniz ve sorularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımları Hangi Bankalardan Kredi Alabilir?

Bunlara ilave olarak KOSGEB ve TKDK birimleri üzerinden yine ev hanımlara kendi işlerini kurmaları için hibe kredi ve faizsiz kredi verilmektedir. Dilerseniz sayfa içerisinde arama yaparak veya yukarıdaki ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz. Vakıflar aracılığıyla ev hanımlarına devlet destekli faizsiz 15 bin TL kredi paketi için gerekli detaylar yukarıda verilmiştir.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,  Devlet Destekli Faizsiz İhtiyaç Kredisi adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, 30.000TL 36 Ay Vadeli En Uygun İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz! Kredi ihtiyaçlarınıza en uygun ulaşmanız için banka kredileri ve diğer destek paketlerini inceleyip sizlerle paylaşıyoruz.