ERTELEMELİ KREDİ NEDİR?

Yazın gelmesi ile birlikte insanların ihtiyaçları arttı ve doğal olarak kredi ihtiyaçları doğmuş oldu. İnsanlar en uygun faizle en uygun krediyi çekebilmek adına yoğun bir arayış içine girmeye başladılar. Öncelikle ertelemeli kredi nedir onun cevabını verelim. 


Ertelemeli kredi çekilen bir kredinin ödemesinin hemen başlamadan kredi çeken kişilerin belirttiği ayda başlaması demektir. Başka bir krediyi bir sonraki ay ödemeniz gerekirken ertelemeli kredide böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Tabii şüphesiz durum böyle olunca ertelemeli kredi, kredi çekecekler için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ertelemeli kredi yaz döneminin gelmesi ile birlikte yoğun bir iş sezonu geçirenler için tatil hayalleri süslerken, düğün yapacak kişiler için de oldukça önemli bir fırsat sunmaktadır.

BANKALAR ERTELEMELİ KREDİ VERİYOR MU?

Öncelikle tüm bankalar bu konuda müşterilerinize hizmet vermek adına özel çalışmalar yapmaktadır. Bankalar ertelemeli kredi verir mi? Sorusunun cevabı ise evet bankalar ertelemeli kredi verirler. Hatta bankalar bu kredi ertelemesini 3 ay sonraya aktarmaktadır. Bu da krediyi çekecek kişilere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Şimdi siz değerli okuyucular için ertelemeli kredi veren bankalar hangileriymiş gelin hep birlikte inceleyelim.

ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

AKBANK ERTELEMELİ KREDİ

Akbank birçok yeniliğin öncülüğünü yaparken ertelemeli kredide de öncülük yapmaktadır. Akbank müşterileri 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yapabilmektedirler. Akbank müşterileri ertelemeli kredi başvurusunu Akbank direkt ve bir Akbank şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler. Eğer Akbank müşterisi değilseniz yine üzülmenize hiç gerek yok. Kredimakbankta.com üzerinden Akbank müşterisi olmasanız bile yüzde 2.69 ile yüzde 2.81 arasında değişen faiz oranları ile kredinizi alabilirsiniz. Bu faizlerin vade süresine göre değiştiğini de unutmayınız. Akbank üzerinden alabileceğiniz ertelemeli krediler 10.000 TL’den başlar, 50.000 TL’ye kadar çıkar.

İlginizi Çekebilir:  3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

ING BANK ERTELEMELİ KREDİ

ING Bank‘tan başvurduğunuz ertelemeli kredi 2 paket şeklinde 2 farklı kampanya olarak siz müşterilere sunulmaktadır. Ertelemeli kredi için başvurabileceğiniz en düşük tutar 5.000 TL olarak belirlenmiştir. 5.000 TL ‘lik kredinin faiz oranı yüzde 2.19 şeklinde belirlenmiştir. Bir diğer pakette ise 5.000 TL altındaki ihtiyaçlarınız olarak belirtilmiştir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken durum 5.000 TL altı kredi için faiz oranınız yüzde 2.89 şeklinde belirtilmiştir. Minimum 5.000 TL alabileceğiniz gibi en yüksek 50.000 TL’ye kadar başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

QNB FİNANSBANK ERTELEMELİ KREDİ


Öncelikle QNB Finansbank‘ı incelerken tamamen tarafsız ve araştırmalar doğrultusunda bir durumu belirtmekte fayda var. Çeşitli İnternet platformları olsun müşteri memnuniyeti olsun ertelemeli kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen banka QNB Finansbank‘tır. 50.000 TL’ye kadar SMS başvurusu ile kredi alabileceğiniz bir kolaylık siz değerli müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca vade ne kadar artarsa artsın faiz oranları sabit kalmaktadır. Faiz oranı 33 ay vadeli kredileriniz için yüzde 2.59 ile yüzde 3.00 olarak belirlenmiştir.

HALKBANK ERTELEMELİ KREDİ

Bankaya ait her kredide ertelemeli kredi alma olanağınız Halkbank‘ta. İster ihtiyaç kredisi, ister konut kredisi veya aklınıza gelen her kredide Halkbank üzerinden alabileceğiniz her kredi için ertelemeli kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Öğrenciler için verilen kredilerde bile 2 ay ertelemeli ödeme olanağı sunulmaktadır. Halkbank’tan alabileceğiniz ve ertelemeli olarak ödeyeceğiniz kredinin maksimum limiti 50.000 TL’dir. Dosya masrafı ile birlikte verilen faiz oranı ise yüzde 2.61 olarak belirtilmiştir.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (TEB) ERTELEMELİ KREDİ

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden alacağınız taşıt kredileri için 6 ay ertelemeli olarak ödeme olanağına sahip oluyorsunuz. Bu 6 aylık süre içerisinde sadece kredi faizi ödemesini yapmanız istenmektedir. Yani kısacası Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden alacağınız bu kredide kredi faizi ödeyerek taşıt kredisi alabileceğiniz sistemdir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Taksit Erteleme Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir?

ALTERNATİF BANK ERTELEMELİ KREDİ

Alternatif Bank‘tan 3 ile 36 aya kadar vadeli kredi çekme olanağınız bulunmaktadır. Kredinin faiz oranı yüzde 2.55 olarak belirtilmektedir. 3 ay ertelemeli olarak alabileceğiniz bu kredi için kefil veya teminat göstermeniz zorunlu değildir. Banka sadece gerekli gördüğü durumlarda kefil ve teminat talep etmektedir. Aksi bir durumda böyle bir durum söz konusu değildir. En düşük 10.000 TL alabileceğiniz gibi en fazla 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Ayrıca krediyi çekecek kişinin hayat sigortası yapma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Bu krediye başvururken;

  • Gelir Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı
  • Adresinizin belirlendiği belgeler (Fatura, Vb.)

belgelerin tam olması gerekmektedir.