1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

En Uygun Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu Yapma

5

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ülkemiz bankaları üzerinden bulabileceğiniz en uygun kredi hesaplama ve kredi başvurusu yapma konusunda sizlere bu yazı içerisinde birçok detay veriyoruz. Aşağıda yine bir önceki yazılarda olduğu gibi başlıklar altından detaylı bir şekilde en uygun ihtiyaç kredisi başta olmak üzere birçok konu açıklamasını bulacaksınız. Bununla beraber en uygun ev kredisi hesaplama ve yine ardından ise en uygun taşıt kredisi hesaplama aracı başlığı altından ilgili en uygun kredileri bulabilirsiniz.

En Uygun 20.000 TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

36 ay vadeli en uygun 20.000 TL ihtiyaç kredisi hesaplama ile konumuza başlıyoruz. Aşağıda birçok banka ismi ve bilgisi sıralanmıştır. Bu bankalar üzerinden yaptığımız sıralamaya bakarak en uygun 20.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplaması ile size uygun olanı seçerek başvuru yapmaya hazırlanabilirsiniz.

1. Ziraat Kredi Paketi %1,37 Faiz Oranı ile En Uygun İhtiyaç Kredisi


Ziraat bankası ihtiyaç kredisi paketi yine listemizin ilk sırasındaki yerini almaya devam ediyor. Zira tüm bankalar içerisinde her zaman en uygun faiz oranları ile kredi nerden bulabilirim, diyorsanız ilk ziyaretinizi Ziraat bankasına yapın. Kamu bankası olan Ziraat bankası en uygun ihtiyaç kredisi paketini %1,37 faiz oranları ile veriyor. 36 ay vadeli 20.000 (20 Bin TL) ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,37 ile veriliyor.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi şartları: Kefil istenmiyor, teminat istenmiyor, gerekli evraklar ise kişilerin kredi notuna bağlı olarak belirlenmektedir.

Ziraat ihtiyaç kredisi Kredi geri ödeme planı:20.000 TL 36 ay vadeli olarak alacağınız kredinin aylık taksitleri 741TL ‘dir. Faiz tutarı ve diğer masraflar dahil toplamda ödenecek para 26.763,10 TL olacaktır.

2. Vakıfbank En Uygun İhtiyaç Kredileri Kuruluş Yıl Dönümü Kredisinde!

Vakıfbank kuruluş yıl dönümü kredi paketi ile müşterilerine %1,30 faiz oranlarıyla maksimum 48 ay vadeli kredi vermeye başladı. Vakıfbank 36 ay vadeli 20 bin TL ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,30’dur. Müşterileri için hazırladığı bu kredi paketinden ne yazık ki herkes yararlanamayacak hatta çoğu kişi yararlanamayacaktır. Bu yüzden listenin ikinci sırasına alarak düşük faiz oran uygulaması yaptık. Detayları ise şu şekildedir.

 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvuru şartları: Kuruluş yıl dönümü kredisinin verilmesi Findeks kredi notuna göre değişmektedir. Şuan için istedikleri şart ise Findeks kredi notunun 1.800 civarında olması. Yani maksimumdan 100 puan eksik. Bu yönüyle milyonlarca vatandaş yararlanamayacaktır.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama ve geri ödeme planı: Alacağınız Vakıfbank ihtiyaç kredisi %1,30 faiz oranları ile aylık 730 TL taksitlerle ödenecektir. Kredi toplam geri ödemesi 395,52 TL olacaktır.
ihtiyaç kredisi

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

2.1 En Uygun Kredi Başvurusu

Listemizin ilk iki seçeneği belirttikten sonra bir konu üzerinde yoğunlaşarak diğer sıralamaları yapmaya geçeceğiz. Bankalardan en uygun kredi başvurusu yaparken istenilen şartlar, faiz oranları ve vade seçenekleriyle beraber esnek ödeme planının olması oldukça önemlidir.

3. Halkbank Özel Sektör ve Kamu Personeline En Uygun İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi paketi, kamu çalışanlarına ve özel sektör çalışanlarına verilen kredi paketini %1,35 faiz oranlarına düşürdü. Tüm kamu ve özel sektör personelleri aylık 738 TL taksitler ile Halkbank 20.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilir.

Kredi başvuru şartları ve kredi geri ödeme planı: Aylık 738 TL takistler. Kredi alabilmek için hayat sigortası yapılmış olup mevduat hesabı açılmalıdır. Faiz ve diğer masraflar dahil toplam geri ödemesi 26.657,78 TL tutarındadır.

4. ICBC Turkey Hesaplı Kredi ile En Uygun İhtiyaç Kredisi Hesaplama

ICBC Turkey ülkemizde oldukça cazibeli kredi paketleri sunarak müşteri toplamaya devam ediyor. Birçok bankanın ihtiyaç kredisi paketleri ile kıyaslandığında yine oldukça cazip faiz oranları ve kredi şartları ile karşımızda. Vatandaşın sınıf ayrımını yapmadan tüketiciden esnafa, işsize kredi, emekliye kredi paketlerinde yeniliklere devam ediyor. ICBC Turkey ihtiyaç kredisi paketi faiz oranları %1,37 olarak veriliyor. Bu ayrıntı ile üstteki son iki bankadan daha hesaplı olduğunu anlayabiliriz.

ICBC Turkey ihtiyaç kredisi hesaplama ve Kredi geri ödeme planı:

20.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksitleri 741 TL

Kredi faiz oranı %1,37 ve toplam geri ödemesi; faiz ve diğer masraflar dahil 26.763,10 TL

(krediyi kullanırken istenebilecek sigorta primleri dahil değildir!)

5. HSBC En Uygun İhtiyaç Kredisi Kampanyası

20.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyasında HSBC Bankası %1,39 kredi faiz oranları sunuyor.

Kefilsiz ve teminatsız ihtiyaç kredisi paketini kullanmak için kredili hayat sigortası yapılması istenmektedir. Kredi hesaplaması ve geri ödeme planı aşağıdaki gibidir.

 • Aylık 743 TL taksitler
 • %1,39 faiz oranı
 • Faiz tutarı ve diğer masraflar dahil toplam geri ödemesi 868,65 TL

5.1. En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Diğer Bankalar

Şimdi diğer bankaları özetle açıklayarak ihtiyaç kredisi faiz oranları, aylık taksitler, kredi başvuru şartları ve diğer bilgilere değiniyoruz.

en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar

İhtiyaç kredisi hesaplama, Kredi başvuru şartları, İhtiyaç kredisi faiz oranları

5.2. Fibabanka İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Fibabanka yine en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yerini almayı %1,43 faiz oranlarıyla almayı başarıyor. Kredi başvuru şartları ve detaylar aşağıda verilmiştir.

 • Kredi faiz oranı %1,43
 • Aylık taksitler 749 TL
 • Kredi faiz tutarı 6.975,45 TL
 • Toplam geri ödemesi 080,45 TL
 • Kefil ve teminatsız

6. Alternatifbank Bahar Kredisi ile İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve geri ödeme planı aşağıda verildiği gibidir.

 • %1,46 faiz oranı
 • 753,75 TL aylık taksit
 • Kredi faiz oranı 7.134,92 TL
 • Kredi toplam ödemesi 27.239,92 TL.

7. Türkiye İş Bankası Kamu Çalışanları ve Maaş Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi

Kamu çalışanları ve İş bankası maaş müşterileri için %1,48 faiz oranları ile 36 ay vadeli 20.000 TL kredi veriyor.

 • Kredi faiz oranı %1,48
 • Aylık taksitler 756,71 TL
 • Kredi faiz tutarı 7.241,52 TL
 • Toplam geri ödemesi 27.346,52 TL

8. ING Bank Kişiye Özel Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi

ING Bankası %1,49 faiz oranları ile en uygun ihtiyaç kredisi veren diğer bankalar arasındadır. Kredi hesaplama ve detayları aşağıdaki gibidir.

 • Faiz oranı %1,49
 • Aylık taksitler 758,19 TL
 • Kredi faiz tutarı 7.294,91 TL
 • Kredi toplam ödemesi 27.399,91 TL

İhtiyaç Kredisini En Uygun Veren Bankalar

Üst başlıklarda %1,50 faiz oranlarına kadar kredi veren bankalar mevcuttur. Diğer faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veren bankalar ise aşağıdaki sıralamada verilmiştir.

 • CEPTETEB Masrafsız ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,54. Aylık taksit tutarı 765,63 TL. Kredi toplam ödemesi 27.562,73 TL
 • ING Bank kredim sonsuz paketi faiz oranı %1,54. Aylık 765,63 TL taksit tutarı. Toplam geri ödemesi 27.667,73 TL
 • ENPARA Masrafsız ihtiyaç kredisi hesaplama; faiz oranları %1,55. Aylık taksit 767,12 TL. Toplam geri ödeme 27.616,46 TL.
 • Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,66
 • Garanti bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,82
 • Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,67.

Bankaların Verdiği En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Yukarıda yeterince bilgiye değinerek konuyu epeyce uzattık. Ev kredisi ve taşıt kredileri için lütfen bir sonraki yazılara bakınız.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

5 yorum

 1. Bilal Sert on

  Yıl 2019 oldu ve Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ortada bankalar risk almak istemiyor eskiden devletten zarar göstererek parasını bir şekilde alabildiği için önüne gelene kredi veriyor beş sene parasını alamazsa zarar gösterip devletten parasını alıyordu hatta üstüne zarar gösterdiği kredi müşterisini çok düşük fiyata varlık fonlarına satabiliyorlardı. Bu nedenle hükumet önlem paketleri açarak bankaların kredi verme opsiyonlarını değiştirdi belirli bir kalıba bağladı buna risk analizi kredi notu diyoruz tüm bankalar merkez bankası aracılığıyla sorgulama yapıldığında bir risk haritası çıkaracak ve bu haritaya göre risk değerlendirilecekti bankalarda birazda bunun yüzünden artık her isteyene kredi veremiyorlar kredinin düşük faizi olsun kullanabilirliği olsun artık tamamen kredi notunuz ile alakalı

 2. Adem Yagmur on

  Piyasa araştırması ve konuda yazılan yazıları incelediğimde en uygun kredi veren bankanın Alternatif bankası olduğunu görüyorum.Bankalar belirli bir kritere göre kredi kullandırırlar bankalar için bu zorunlu bir şarttır her istediği kişiye kredi veremezler sonuçta belli başlı kurallar var kişinin kredi geçmişinden borçlarına kadar tüm istatistikler çıkarılarak merkez bankasına oradan da kredi bilgilendirme kuruluna bildirilir bu duruma nazaran her müşterinin bir puanı oluşur bu puan doğrultusunda kredi verilir bankaların bu puanın dışında da kredi verme kriterleri vardır faiz oranlarına yönelik kredi verme yada maaşı bankamızdan alma sözüne kredi verebiliyorlar ama yabancı kaynaklı bankaların yüksek faiz oranlarını fırsat bilerek kredi kullandırmak yani para satmak niyetinde olduğunu çok iyi biliyorum.

  • Yabancı kaynaklı bankalar da müşteri bulmak için başka türlü avantajlar sağlamak zorunda kalıyorlar. Yoksa rekabet edemezler. Dolayısıyla hepsi bir şekilde kendisine yetecek müşteri bulabiliyor.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.