En Uygun Konut Kredisi

En uygun konut kredisi hesaplama ve en uygun konut kredisi veren bankalar için yaptığınız aramalar sonuç vermiyorsa bu haber tam size göre! Ülkemizde en uygun konut kredisi veren bankalar ve konut kredisi hesaplama aracı ile birçok bankadan bilgi toplayarak burada tek liste halinde sunuyoruz. Sizler de artık her bankaya girip tek tek konut kredisi faiz oranları ve kredi faiz hesaplaması yapmak yerine aşağıdaki listeden yararlanarak daha kısa sürede sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca en uygun konut kredisi veren bankalar listemiz içerisinde birden fazla bilgiyi görebilirsiniz. Unutmayınız ki bu yazı içerisinde yalnızca 120 ay vadeli en uygun konut kredisi veren bankalar listesi bulunmaktadır. Daha düşük vadeler ile konut kredisi veren bankalar hakkında bilgi edinmek için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Her hafta düzenli olarak en uygun krediler için araştırma yapıyor ve siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama Aracı


Bankaların konut kredisi hesaplama araçları ile artık kredi karşılaştırması yapılabilmektedir. Sitemizde bir sonraki zamanlarda kredi hesaplama aracı eklenecek olup güncel kredi kampanyalarından yararlanmanız için kolaylıklar sağlanacaktır. Ancak şuan için sağlam bir hesaplama aracını uygun fiyata bulamadığımız için buraya ekleyemedik. Lakin ilerleyen zamanlarda bunu kendimiz hazırlayacak ve burada sizlerin huzuruna sunacağız. Şimdi dilerseniz bankaların konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi sunarak konuya devam edelim. Tabi bundan önce en uygun kredi başlığımıza da yer verelim.

En Uygun Kredi

Uygun krediler sitemiz aracılığıyla düzenli olarak en uygun kredi kampanyalarını yakından takip ederek ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Her hafta ve işimiz yoğun olmaz ise her gün güncel ve en uygun krediler hakkında araştırmalarda bulunup sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu site içerisinde diğer web sitelerinden farklı olarak; en uygun krediler ve en doğru bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca yanıltıcı başlıklar veya tıklamaya yönlendirecek davranışlar sergilemiyor ve tamamen sizlerin kararlarına uygun bir şekilde hareket ediyoruz.

Bu konuya değinmemin nedeni ise birçok web sitesinde YORUM alanlarını değiştirip Kredi Başvuru Alanı olarak göstermeleridir. Sözünü ettiğim siteye girmiş yahut bir sonraki zamanlarda gireceğinizi düşünüyorum. Bu tür siteler ayrıca “Senetle kredi, borç para veriyorum!” gibi yalan başlıklar ile konunun tıklanmasını sağlayarak sizlerin değerli zamanını, yalnızca para kazanmak için harcıyor. Bu tür sitelerin piyasada kalmamaları adına şikayetlerimize devam ediyoruz. Sizler de YORUM alanlarından kredi başvurusu yapılamayacağını bilmeli ve bu yönde hareket etmelisiniz! Bu yalan içerikler barındıran aşağılık sitelere de bir yetiştirme yapmışken dilerseniz ülkemizde 2018 yılına ait konut kredisi faiz oranları başlığımızı paylaşmaya başlayalım.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatı Olmayanlara Daire Fiyatının Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bu yıl bankaların konut kredisi faiz oranları yine geçen yıl oranlarıyla neredeyse aynı. Kimi bankalar daha düşük seviyelerde faiz uygularken kimi bankalar ise tersi yönde bir harekette bulunarak konut kredisi faiz oranlarını yükseltmiş durumda. Aşağıda bankaların konut kredisi faiz oranları ve banka isimleri bulunmaktadır. Bu bilgilerden yararlanarak en uygun konut kredisi veren bankalar hesaplama yapılarak da bulunacaktır. Sizler için derlediğimiz en uygun konut kredisi veren bankalar aşağıdaki liste içerisinde şu şekilde açıklanmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplaması


Aşağıdaki bilgiler üzerinden sizlere en uygun konut kredisi veren bankalar hakkında yeterli bilgiyi edinebilirsiniz. Unutmayınız ki konut kredisi faiz oranları vade farklarına göre değişmektedir. Bu şekilde tüm unsurlara dikkat ederek en uygun konut kredisi hesaplaması yapabilir ve sonuç analizi ile doğru bankayı tercihte bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü?

Birçok haber kanalında ve medyada “konut kredisi faiz oranları düştü!” gibi duyurularla karşılaştığımız için bu konuyu ele almak ve sizlerle paylaşmak istedim. Konut kredisi faiz oranları için 2018 yılında uygulanan tutarları aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Birçok bankanın uyguladığı konut kredisi faiz oranları aynıdır ve değişmemiştir. Aksine bankaların konut kredisi faiz oranları düşüş yerine yükselme göstermiştir ve vade farkları ile uygulanan faizlere bakınca bunları göreceksiniz. Tabi bu her banka için geçerli değildir ve kimi bankalarda konut kredisi faiz oranları gerçekten de düştü.

en uygun konut kredisi

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama Aracı

1. Ziraat Bankası En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

En uygun konut kredisi veren bankalar listemiz içerisinde yine Ziraat bankası konut kredisi paketlerini görerek şaşırmıyoruz. Her zaman en uygun kredi kampanyalarını devlet bankası olan Ziraat bankası üzerinden bulabiliriz. Zira vatandaş dostu olan bir bankadır ve para kazanmak yerine vatandaşın iyi bir duruma gelmesini istemektedir.

Ziraat bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %0,95 ile veriliyor ve listenin en uygun konut kredisi sağlayan adresidir.


Uygun Krediler DipNOT: Kefilsiz konut kredisi veren bankalar arasında bu paket geçerlidir! Kredi faiz oranları vadeler için değişim göstermektedir! 3-36 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %1,12 kadar çıkabilir.
37-120 ay vadeli konut kredisi paketlerinde ise konut kredisi faiz oranları %1,15 seviyelerine çıkar.


120 ay vadeli 100.000TL Ziraat bankası konut kredisi %1,15 ile verilmekte olup aylık ödeme tutarı 1,541 TL olacaktır. Konuyla alakalı bir tabloyu en aşağıda vermiş bulunmaktayız. Hatta tablonun bir görselini de çekecek ve paylaşacağız.

2. Halkbank En Uygun Konut Kredisi

En uygun konut kredisi veren bankaların gösterdiği faiz oranları miminum faiz oranlarıdır! Yani yazılı olan %0,95 faiz oranlarını 120 ay, 84 ay, 48 ay vadeli olarak elde edemezsiniz! Yani vade uzadıkça kredi faiz oranı artacaktır. Detayları tablo içerisinde de görebilirsiniz.

Halkbank konut kredisi minimum faiz oranı %0,95 ‘tir. Ancak 3ay ve 36 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi faiz oranları %1,12 olarak uygulanacaktır. 37-120 ay vadeli konut kredisi faiz oranları Halkbank’ta yine %1,16 olarak verilmektedir.

3. Vakıfbank SarıPanjur Halden Anlayan Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi, ev kredisi paketleri minimum %0,96 ile veriliyor. Ancak 3-36 ay vadeli konut kredisi faiz oranı %1,12’dir. 37-120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı ise %1,15 olarak verilmektedir. Alacağınız Vakıfbank 100.000 bin TL konut kredisi 120 ay vadeli faiz oranı %1,15 olacaktır. Aylık taksit tutarı 1,541 TL olup toplam ödenecek olan para 186.329,40 TL olacaktır.

en uygun konut kredisi 2018

En uygun konut kredisi veren banka hangisi

4. ICBC Turkey Konut Kredisi Faiz Oranları

ICBC Turkey konut kredisi hesaplama aracı ekleyemediğimizden konuyu özetle sunuyoruz. ICBC Turkey en uygun konut kredisi veren bankalar arasında listemizin dördüncü sırasında %1,17 minimum faiz oranlarıyla yer alıyor. Ancak 3-36 ay vadeli konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranları %1,35 ve 37-120 ay vadeli konut kredisi için alınacak olan faiz oranları %1,17 olarak kalmakta.

İlginizi Çekebilir:  Uygun Faizlerle Akbank Konut Kredisi Yapılandırma ve Faiz Oranları

5. Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Yapı Kredi bankası konut kredisi faiz oranları %1,20 olarak verilmektedir. İster 36 ay vadeli ister 48 isterseniz 120 ay vadeli Yapı Kredi bankası konut kredisi alın kredi faiz oranı değişmeyecek ve %1,20 olarak verilecektir. Yapı Kredi 100.000 TL konut kredisi aylık taksit tutarı 1.577 TL ve toplam ödenecek para 190.512,58 TL olacaktır.

6. Garanti bankası en uygun konut kredisi hesaplama

Garanti bankası üzerinden en uygun konut kredisi almak için %1,24 ila %1,33 faiz oranlarını ödemeniz gerekecektir. Garanti bankası 120 ay vadeli 100.000 bin TL konut kredisi faiz oranı %1,33 olup aylık ödenecek taksit 1.635TL olacaktır. Toplamda ödenecek olan tutar ise 197.555,96TL olacak. 10 yıl için alınacak faiz 97.555,96TL tutarındadır.

7. Türkiye İş Bankası Ev Kredisi Faiz Oranları


Türkiye İş Bankası konut kredisi faiz oranları sabittir ve %1,21 olarak verilmektedir. 10 yıl vadeli konut kredisi almak için Türkiye İş Bankası %1,21 faiz uygulamakta ve bunun aylık taksitleri 1.584 TL olacaktır.

8. ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

ING Bank konut kredisi faiz oranları 120 ay vadeli 100.000 TL kredi ile %1,22 faiz oranları uygulanmaktadır. Bu yönüyle Garanti bankası konut kredisi faiz oranlarından bile daha uygun konut kredisi sağlayan bankadır. Yani uygun konut kredisi veren bankalar arasında Garanti ve ING seçimi yapmak zorundaysanız şüphesiz ki ING Bank konut kredisi sizlere daha uygun olacaktır.

9. Fibabanka Konut Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka minimum konut kredisi faiz oranları %1,25 olarak verilmektedir. Ancak 3-36 ay vadeler için uygulanan %1,25 faiz oranlarını 120 ay vadeli olarak alamazsınız. Fibabanka 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi faiz oranları %1,35 olarak verilmektedir. Yine bu tutar örneği ile ödenmecek olan aylık taksit 1.688 TL olup toplamda ödenecek para ise; 203.781,84 TL olacaktır. 10 yılda uygulanacak olan faiz sizlere %100 olarak gelecektir ki 10 yıl sonunda kredi faiz ödemesini 103.781,84 TL olarak yapmış olacaksınız.

en uygun konut kredileri veren bankalar

En uygun konut kredisi hesaplama

10. QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye’nin en prestijli bankalarından biri olan ve parmak ile gösterilebilecek olan QNB Finansbank konut kredisi faiz oranları %1,26 olarak verilmektedir. İster 3 ay ister 120 ay vadeli konut kredisi alın uygulanacak olan faiz oranları değişmeyecektir. Hatta kredi maksimum limiti ise 1.000.000 TL tutarındadır ve daha yüksek kredi başvurularında da aynı faizler uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Bankaların Kredi Onay Süreci Ne Kadar Sürede Gerçekleşmektedir?
11. Alternatif Bank Mortgage Konut Kredisi Faiz Oranları

Konumuzun son bankası olan Alternatif Bank konut kredisi faiz oranları %1,29 olarak verilmekte ve yine vade farkına bakmadan bu faizler uygulanmaktadır. 3-120 ay arasındaki vadeler ile alacağınız konut kredisinde aynı faizler uygulanmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Tablosu ile Kredi Hesaplaması


Aşağıdaki tablo ile en uygun konut kredisi veren bankaların hangileri olduğunu ve bankaların konut kredisi faiz oranları için uyguladıkları tutarlardan, aylık ödenmesi gereken taksitlere kadar birçok bilgiyi elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki tablo içerisinde 120 ay vadeli 100.000 (100 bin) TL konut kredisi ele alınarak işlem yapılmıştır. Bankaların 50.000 TL ve 500.000 TL kadar geçerli olan faiz oranlarıdır!

37-120 ay vadeli 100.000TL Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Bu tablo içerisinde 37-120 ay vadeli olarak hesaplanan kredi 3-36 Ay ve aylık taksitleri bulunmaktadır.

Banka Kredi Bilgileri Minimum Vade Faizi Minimum Faiz Oranları Aylık Taksitler Toplam Maliyet Maksimum Vade Faizi
Ziraat Bankası 3-36 Ay %1,12 %0,95 1.541 TL 185.912,40 TL 37-120 Ay %1,15
Halkbank 3-36 Ay %1,16 %0,95 1.548 TL 187.048,70 TL 37-120 Ay %1,16
Vakıfbank 3-36 Ay %1,12 %0,96 1.541 TL 186.329,40 TL 37-120 Ay %1,15
ICBC Turkey 3-36 Ay %1,35 %1,17 1.555 TL 187.747,24 TL 37-120 Ay %1,17
Yapı Kredi 3-36 Ay %1,20 %1,20 1.577 TL 190.512,58 TL 37-120 Ay %1,20
Garanti 3-36 Ay %1,24 %1,21 1.635 TL 197.555,96 TL 37-120 Ay %1,33
Türkiye İş Bankası 3-36 Ay %1,21 %1,21 1.584 TL 191.550,45 TL 37-120 Ay %1,21
ING Bank 3-36 Ay %1,23 %1,22 1.591 TL 192.152,99 TL 37-120 Ay %1,22
Fibabanka 3-60 Ay %1,25 %1,25 1.688 TL 203.781,84 TL 61-120 Ay %1,35
QNB Finansbank 3-36 Ay %1,26 %1,26 1.621 TL 195.715,73 TL 37-120 Ay %1,26
Alternatifbank 25-36 Ay %1,32 %1,29 1.643 TL 198.169,39 TL 91-120 Ay %1,29

Lütfen Dikkat! En uygun konut kredisi sunan bankaların minimum faiz oranları vade farklarına göre kredi faiz oranları değişmektedir!

Uygun Krediler Notu: Bankaların konut kredisi faiz oranları vade farklarına göre değişmektedir! Minimum 3 ay maksimum 120 ay olarak ele aldığımız ve 100.000 TL Konut kredisi Faiz oranları Yukarıdaki tablo içerisinde de net bir şekilde verilmiştir. Ödemeniz gereken aylık tutar ve toplam ödemeniz gereken tutarlar yukarıdaki gibidir. Konut kredisi faiz oranlarının düşük gösterilmesinin nedeni ise 3 aylık vadeler ile verilen kredi paketleridir. Kredi gerçek faizleri ise alınacak olan vadeye göre belirlenmektedir!

En uygun konut kredisi veren bankalar ve bu bankaların konut kredisi faiz oranları hesaplama yukarıdaki liste içerisinde verilmiştir. Birçok banka ismini göremeyebilirsiniz ki; bu bankaların faiz oranlarının ve vade seçeneklerinin yetersiz kalması nedeniyle eklenmemiştir. Yine yukarıdaki sizler için elle hazırladığımız tabloya bakarak da tüm detayları görebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan ve ilginizi çekiyorsa bir önceki, KOSGEB Desteklenen Bölgeler (Hibe ve Faizsiz Kredi) adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmaya hazırlanmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Ağrı Kurs Tarihleri, İletişim Adresleri ve Telefon Numaraları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz! Kredi ihtiyaçlarınıza en uygun adreslerden ulaşmanız için en doğru bilgileri yayınlıyoruz.