1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hesaplama

5

En Uygun Konut Kredisi

En uygun konut kredisi hesaplama ve en uygun konut kredisi veren bankalar için yaptığınız aramalar sonuç vermiyorsa bu haber tam size göre! Ülkemizde en uygun konut kredisi veren bankalar ve konut kredisi hesaplama aracı ile birçok bankadan bilgi toplayarak burada tek liste halinde sunuyoruz. Sizler de artık her bankaya girip tek tek konut kredisi faiz oranları ve kredi faiz hesaplaması yapmak yerine aşağıdaki listeden yararlanarak daha kısa sürede sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca en uygun konut kredisi veren bankalar listemiz içerisinde birden fazla bilgiyi görebilirsiniz. Unutmayınız ki bu yazı içerisinde yalnızca 120 ay vadeli en uygun konut kredisi veren bankalar listesi bulunmaktadır. Daha düşük vadeler ile konut kredisi veren bankalar hakkında bilgi edinmek için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Her hafta düzenli olarak en uygun krediler için araştırma yapıyor ve siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama Aracı


Bankaların konut kredisi hesaplama araçları ile artık kredi karşılaştırması yapılabilmektedir. Sitemizde bir sonraki zamanlarda kredi hesaplama aracı eklenecek olup güncel kredi kampanyalarından yararlanmanız için kolaylıklar sağlanacaktır. Ancak şuan için sağlam bir hesaplama aracını uygun fiyata bulamadığımız için buraya ekleyemedik. Lakin ilerleyen zamanlarda bunu kendimiz hazırlayacak ve burada sizlerin huzuruna sunacağız. Şimdi dilerseniz bankaların konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi sunarak konuya devam edelim. Tabi bundan önce en uygun kredi başlığımıza da yer verelim.

En Uygun Kredi

Uygun krediler sitemiz aracılığıyla düzenli olarak en uygun kredi kampanyalarını yakından takip ederek ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Her hafta ve işimiz yoğun olmaz ise her gün güncel ve en uygun krediler hakkında araştırmalarda bulunup sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu site içerisinde diğer web sitelerinden farklı olarak; en uygun krediler ve en doğru bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca yanıltıcı başlıklar veya tıklamaya yönlendirecek davranışlar sergilemiyor ve tamamen sizlerin kararlarına uygun bir şekilde hareket ediyoruz.

Bu konuya değinmemin nedeni ise birçok web sitesinde YORUM alanlarını değiştirip Kredi Başvuru Alanı olarak göstermeleridir. Sözünü ettiğim siteye girmiş yahut bir sonraki zamanlarda gireceğinizi düşünüyorum. Bu tür siteler ayrıca “Senetle kredi, borç para veriyorum!” gibi yalan başlıklar ile konunun tıklanmasını sağlayarak sizlerin değerli zamanını, yalnızca para kazanmak için harcıyor. Bu tür sitelerin piyasada kalmamaları adına şikayetlerimize devam ediyoruz. Sizler de YORUM alanlarından kredi başvurusu yapılamayacağını bilmeli ve bu yönde hareket etmelisiniz! Bu yalan içerikler barındıran aşağılık sitelere de bir yetiştirme yapmışken dilerseniz ülkemizde 2018 yılına ait konut kredisi faiz oranları başlığımızı paylaşmaya başlayalım.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bu yıl bankaların konut kredisi faiz oranları yine geçen yıl oranlarıyla neredeyse aynı. Kimi bankalar daha düşük seviyelerde faiz uygularken kimi bankalar ise tersi yönde bir harekette bulunarak konut kredisi faiz oranlarını yükseltmiş durumda. Aşağıda bankaların konut kredisi faiz oranları ve banka isimleri bulunmaktadır. Bu bilgilerden yararlanarak en uygun konut kredisi veren bankalar hesaplama yapılarak da bulunacaktır. Sizler için derlediğimiz en uygun konut kredisi veren bankalar aşağıdaki liste içerisinde şu şekilde açıklanmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplaması


Aşağıdaki bilgiler üzerinden sizlere en uygun konut kredisi veren bankalar hakkında yeterli bilgiyi edinebilirsiniz. Unutmayınız ki konut kredisi faiz oranları vade farklarına göre değişmektedir. Bu şekilde tüm unsurlara dikkat ederek en uygun konut kredisi hesaplaması yapabilir ve sonuç analizi ile doğru bankayı tercihte bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü?

Birçok haber kanalında ve medyada “konut kredisi faiz oranları düştü!” gibi duyurularla karşılaştığımız için bu konuyu ele almak ve sizlerle paylaşmak istedim. Konut kredisi faiz oranları için 2018 yılında uygulanan tutarları aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Birçok bankanın uyguladığı konut kredisi faiz oranları aynıdır ve değişmemiştir. Aksine bankaların konut kredisi faiz oranları düşüş yerine yükselme göstermiştir ve vade farkları ile uygulanan faizlere bakınca bunları göreceksiniz. Tabi bu her banka için geçerli değildir ve kimi bankalarda konut kredisi faiz oranları gerçekten de düştü.

en uygun konut kredisi

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama Aracı

1. Ziraat Bankası En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

En uygun konut kredisi veren bankalar listemiz içerisinde yine Ziraat bankası konut kredisi paketlerini görerek şaşırmıyoruz. Her zaman en uygun kredi kampanyalarını devlet bankası olan Ziraat bankası üzerinden bulabiliriz. Zira vatandaş dostu olan bir bankadır ve para kazanmak yerine vatandaşın iyi bir duruma gelmesini istemektedir.

Ziraat bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %0,95 ile veriliyor ve listenin en uygun konut kredisi sağlayan adresidir.


Uygun Krediler DipNOT: Kefilsiz konut kredisi veren bankalar arasında bu paket geçerlidir! Kredi faiz oranları vadeler için değişim göstermektedir! 3-36 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %1,12 kadar çıkabilir.
37-120 ay vadeli konut kredisi paketlerinde ise konut kredisi faiz oranları %1,15 seviyelerine çıkar.


120 ay vadeli 100.000TL Ziraat bankası konut kredisi %1,15 ile verilmekte olup aylık ödeme tutarı 1,541 TL olacaktır. Konuyla alakalı bir tabloyu en aşağıda vermiş bulunmaktayız. Hatta tablonun bir görselini de çekecek ve paylaşacağız.

2. Halkbank En Uygun Konut Kredisi

En uygun konut kredisi veren bankaların gösterdiği faiz oranları miminum faiz oranlarıdır! Yani yazılı olan %0,95 faiz oranlarını 120 ay, 84 ay, 48 ay vadeli olarak elde edemezsiniz! Yani vade uzadıkça kredi faiz oranı artacaktır. Detayları tablo içerisinde de görebilirsiniz.

Halkbank konut kredisi minimum faiz oranı %0,95 ‘tir. Ancak 3ay ve 36 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi faiz oranları %1,12 olarak uygulanacaktır. 37-120 ay vadeli konut kredisi faiz oranları Halkbank’ta yine %1,16 olarak verilmektedir.

3. Vakıfbank SarıPanjur Halden Anlayan Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi, ev kredisi paketleri minimum %0,96 ile veriliyor. Ancak 3-36 ay vadeli konut kredisi faiz oranı %1,12’dir. 37-120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı ise %1,15 olarak verilmektedir. Alacağınız Vakıfbank 100.000 bin TL konut kredisi 120 ay vadeli faiz oranı %1,15 olacaktır. Aylık taksit tutarı 1,541 TL olup toplam ödenecek olan para 186.329,40 TL olacaktır.

en uygun konut kredisi 2018

En uygun konut kredisi veren banka hangisi

4. ICBC Turkey Konut Kredisi Faiz Oranları

ICBC Turkey konut kredisi hesaplama aracı ekleyemediğimizden konuyu özetle sunuyoruz. ICBC Turkey en uygun konut kredisi veren bankalar arasında listemizin dördüncü sırasında %1,17 minimum faiz oranlarıyla yer alıyor. Ancak 3-36 ay vadeli konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranları %1,35 ve 37-120 ay vadeli konut kredisi için alınacak olan faiz oranları %1,17 olarak kalmakta.

5. Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Yapı Kredi bankası konut kredisi faiz oranları %1,20 olarak verilmektedir. İster 36 ay vadeli ister 48 isterseniz 120 ay vadeli Yapı Kredi bankası konut kredisi alın kredi faiz oranı değişmeyecek ve %1,20 olarak verilecektir. Yapı Kredi 100.000 TL konut kredisi aylık taksit tutarı 1.577 TL ve toplam ödenecek para 190.512,58 TL olacaktır.

6. Garanti bankası en uygun konut kredisi hesaplama

Garanti bankası üzerinden en uygun konut kredisi almak için %1,24 ila %1,33 faiz oranlarını ödemeniz gerekecektir. Garanti bankası 120 ay vadeli 100.000 bin TL konut kredisi faiz oranı %1,33 olup aylık ödenecek taksit 1.635TL olacaktır. Toplamda ödenecek olan tutar ise 197.555,96TL olacak. 10 yıl için alınacak faiz 97.555,96TL tutarındadır.

7. Türkiye İş Bankası Ev Kredisi Faiz Oranları


Türkiye İş Bankası konut kredisi faiz oranları sabittir ve %1,21 olarak verilmektedir. 10 yıl vadeli konut kredisi almak için Türkiye İş Bankası %1,21 faiz uygulamakta ve bunun aylık taksitleri 1.584 TL olacaktır.

8. ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

ING Bank konut kredisi faiz oranları 120 ay vadeli 100.000 TL kredi ile %1,22 faiz oranları uygulanmaktadır. Bu yönüyle Garanti bankası konut kredisi faiz oranlarından bile daha uygun konut kredisi sağlayan bankadır. Yani uygun konut kredisi veren bankalar arasında Garanti ve ING seçimi yapmak zorundaysanız şüphesiz ki ING Bank konut kredisi sizlere daha uygun olacaktır.

9. Fibabanka Konut Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka minimum konut kredisi faiz oranları %1,25 olarak verilmektedir. Ancak 3-36 ay vadeler için uygulanan %1,25 faiz oranlarını 120 ay vadeli olarak alamazsınız. Fibabanka 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi faiz oranları %1,35 olarak verilmektedir. Yine bu tutar örneği ile ödenmecek olan aylık taksit 1.688 TL olup toplamda ödenecek para ise; 203.781,84 TL olacaktır. 10 yılda uygulanacak olan faiz sizlere %100 olarak gelecektir ki 10 yıl sonunda kredi faiz ödemesini 103.781,84 TL olarak yapmış olacaksınız.

en uygun konut kredileri veren bankalar

En uygun konut kredisi hesaplama

10. QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye’nin en prestijli bankalarından biri olan ve parmak ile gösterilebilecek olan QNB Finansbank konut kredisi faiz oranları %1,26 olarak verilmektedir. İster 3 ay ister 120 ay vadeli konut kredisi alın uygulanacak olan faiz oranları değişmeyecektir. Hatta kredi maksimum limiti ise 1.000.000 TL tutarındadır ve daha yüksek kredi başvurularında da aynı faizler uygulanmaktadır.

11. Alternatif Bank Mortgage Konut Kredisi Faiz Oranları

Konumuzun son bankası olan Alternatif Bank konut kredisi faiz oranları %1,29 olarak verilmekte ve yine vade farkına bakmadan bu faizler uygulanmaktadır. 3-120 ay arasındaki vadeler ile alacağınız konut kredisinde aynı faizler uygulanmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Tablosu ile Kredi Hesaplaması


Aşağıdaki tablo ile en uygun konut kredisi veren bankaların hangileri olduğunu ve bankaların konut kredisi faiz oranları için uyguladıkları tutarlardan, aylık ödenmesi gereken taksitlere kadar birçok bilgiyi elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki tablo içerisinde 120 ay vadeli 100.000 (100 bin) TL konut kredisi ele alınarak işlem yapılmıştır. Bankaların 50.000 TL ve 500.000 TL kadar geçerli olan faiz oranlarıdır!

37-120 ay vadeli 100.000TL Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Bu tablo içerisinde 37-120 ay vadeli olarak hesaplanan kredi 3-36 Ay ve aylık taksitleri bulunmaktadır.

Banka Kredi BilgileriMinimum Vade FaiziMinimum Faiz OranlarıAylık TaksitlerToplam MaliyetMaksimum Vade Faizi
Ziraat Bankası3-36 Ay %1,12%0,951.541 TL185.912,40 TL37-120 Ay %1,15
Halkbank3-36 Ay %1,16%0,951.548 TL187.048,70 TL37-120 Ay %1,16
Vakıfbank3-36 Ay %1,12%0,961.541 TL186.329,40 TL37-120 Ay %1,15
ICBC Turkey3-36 Ay %1,35%1,171.555 TL187.747,24 TL37-120 Ay %1,17
Yapı Kredi3-36 Ay %1,20%1,201.577 TL190.512,58 TL37-120 Ay %1,20
Garanti3-36 Ay %1,24%1,211.635 TL197.555,96 TL37-120 Ay %1,33
Türkiye İş Bankası3-36 Ay %1,21%1,211.584 TL191.550,45 TL37-120 Ay %1,21
ING Bank3-36 Ay %1,23%1,221.591 TL192.152,99 TL37-120 Ay %1,22
Fibabanka3-60 Ay %1,25%1,251.688 TL203.781,84 TL61-120 Ay %1,35
QNB Finansbank3-36 Ay %1,26%1,261.621 TL195.715,73 TL37-120 Ay %1,26
Alternatifbank25-36 Ay %1,32%1,291.643 TL198.169,39 TL91-120 Ay %1,29

Lütfen Dikkat! En uygun konut kredisi sunan bankaların minimum faiz oranları vade farklarına göre kredi faiz oranları değişmektedir!

Uygun Krediler Notu: Bankaların konut kredisi faiz oranları vade farklarına göre değişmektedir! Minimum 3 ay maksimum 120 ay olarak ele aldığımız ve 100.000 TL Konut kredisi Faiz oranları Yukarıdaki tablo içerisinde de net bir şekilde verilmiştir. Ödemeniz gereken aylık tutar ve toplam ödemeniz gereken tutarlar yukarıdaki gibidir. Konut kredisi faiz oranlarının düşük gösterilmesinin nedeni ise 3 aylık vadeler ile verilen kredi paketleridir. Kredi gerçek faizleri ise alınacak olan vadeye göre belirlenmektedir!

En uygun konut kredisi veren bankalar ve bu bankaların konut kredisi faiz oranları hesaplama yukarıdaki liste içerisinde verilmiştir. Birçok banka ismini göremeyebilirsiniz ki; bu bankaların faiz oranlarının ve vade seçeneklerinin yetersiz kalması nedeniyle eklenmemiştir. Yine yukarıdaki sizler için elle hazırladığımız tabloya bakarak da tüm detayları görebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan ve ilginizi çekiyorsa bir önceki, KOSGEB Desteklenen Bölgeler (Hibe ve Faizsiz Kredi) adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmaya hazırlanmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Ağrı Kurs Tarihleri, İletişim Adresleri ve Telefon Numaraları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz! Kredi ihtiyaçlarınıza en uygun adreslerden ulaşmanız için en doğru bilgileri yayınlıyoruz.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

5 yorum 1. Yıldırım deniz on

  Azalan konut satışlarını arttırıcı yönde faiz uygulayan bankalar görmek sevindirici. Bana göre yine çok fazla ama

 2. Halil Sevinç on

  Yüksek faiz oranları nedeniyle konut satışlarında gerileme oldu müteahhitler indirime gitmediğinden batma eşiğine geldiler ama yinede zarar etmemek için son ana kadar beklemeye çalışıyorlar Bizlerde bu şartlarda ev almak için acele edemiyoruz çünkü ev almak intihar etmekle eş değer faiz oranları almış başını gitmiş birde ödeme kolaylığı olsun diye 120 ay vade ile ev kredisine girmek 3 katı fazla para ödemek demek bu şartlarda ev kredisi çekmek çok mantıksız hazır paranız varsa ev alın yoksa kirada oturmaya devam

 3. Hüseyin Alemdaroğlu on

  Ben 9 yıl önce ziraat banktan ev kredisi çeken biri olarak sizi yine ziraat bankasını önereceğim Devlet bankaları içerisinde en mantıklı ve tutarlı bankalardan birisidir. Konut kredisini en fazla 120 ay seçeneğiyle en uygun faizle kullandıran bankadır. Bu bankadan ve diğer bankalardan kredi kullanmanız için şartlarına uymanız ve kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor zaten kredi notunuz düşükse şarta falan bakmadan direk red yersiniz. Şuan faizler çok yüksek olsa da yine en uygun krediyi ziraat bankası vermekte kredi tutarı 100.000 TL Faiz Oranı % 1,55 aylık taksit oranı 1.840,66 TL Toplam Ödeme 222.082,00 TL şu şartlarda ödediğimiz para 2 katı olacak ve belki de bu para bir ev almaya yetmeyecek bir para bu bağlamda yapılması gereken en iyi seçenek faizlerin gerçekten düşmesini beklemek bu biraz sor olabilir ama olmaz diye de bir şey yok faiz oranlarının ilerleyen zamanlarda eskisi gibi 0,89 oranlarına düşeceğini göreceğiz.

 4. Fikret Celik on

  faiz oranları düştümü öncelikle bu soruya cevap arayalım hayır faiz oranları düşmedi düşmediği gibi 2’ye katlamış durumda peki bu şartlarda kredi çekilir mi kredi çekilmeyeceği gibi bu şartlarda kredi çekmeyi düşünmenin de akıl sağlığına zarar olacağını düşünmekteyim.Kefilsiz ev kredisi çekilir mi? sorusuna şu şekilde bir yanıt vereceğim konut kredisinde zaten almış olduğunuz ev değeri neticesinde ipotek ediliyor eğer kredi kullanan şahıs bir yanlış yapaccak olsa kanunen evi krediyi kullandığı bankaya ipotek ettirdiğini beyan ediyor bu şartlarda kefilin olmasının bir nedeni kalmamaktadır.Benim kredi çekeceklere uyarım şu olur düşük faizli kredi çekin faizler zaten yüksek ve ev kredisini uzun vadeye yayacağınızdan vadeyi yüksek tutuyorsunuz yüksek vade de faiz oranlarınız yine artıyor ve ilk başta söylenen düşük faiz oranı vade arttıkça oda artıyor bilin istedim.

  • Kefil herhalükarda daha öncelikli tercih ediliyor. Bankanın istediği şey evinize el koymak değil, borcunuzun düzgün ve düzenli bir şekilde ödenmesi. Siz ya da kefil tarafından. Ev ipoteğini nakite çevirmek, bankanın kendisi tarafından başarısızlık olarak ve kredi verme sürecinde iyi değerlendirme yapamamış olarak görülüyor.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.