En Ucuz Konut Kredisi Veren Bankalar

Yıllardır sıcak bir yuva kurmak için konut almanın hayalini kuranlar, konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle beraber bu hayallerini gerçeğe dönüştürme şansı buldu. En ucuz konut kredisi veren bankalar üzerine araştırma yapan bireyler, daha düşük ödeme ile ev sahibi olmak istiyor. Bugün sizlere en ucuz konut kredisi veren bankalar hangileri? Bankaların konut kredisi faiz oranları kaç? 0.98 faizle kredi veren bankaların şartları neler? gibi soruların yanıtlarını en doğru  ve en net biçimde vermeye çalışacağız. Ev kredisi alacaklar için altın değerinde bir rehbere dönüştüreceğimiz bu yazıyı sonuna kadar dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.


0.98 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Aralık 2018 tarihinde konut kredisi oranlarını 0.98 seviyesine çeken bazı bankalar oldu. Bu bankalar, kendi konut üreticisi müşterilerinden alınacak konutlar için kredi oranını 0.98 olarak sabitledi. Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Katılım Bankası, ev kredisi oranı %1’in altına inen başlıca bankalar. Kredi talebiniz 500.000 TL ve 120 ay vade sınırlarını geçmeyecekse bu bankaların kampanya kapsamındaki projelerini incelemenizi ve kararınızı buna göre vermenizi öneriyoruz.

En Ucuz Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

0.98 faizle konut kredisi veren bankaların projelerinde umduğunuzu bulamadıysanız piyasadaki diğer uygun ev kredisi seçeneklerine göz atmanızın zamanı geldi demektir. ING Bank, şuan en ucuz konut kredisi veren bankalardan biri olarak tüketicilere göz kırpıyor. %1.89 konut kredisi oranıyla piyasada önemli bir aksiyona girişen ING Bank, şu günlerde yoğun kredi talepleriyle ilgilenmekte. %2’nin altındaki nadir konut kredisi seçeneklerinden biri olan ING Bank, piyasa şartları baz alındığında tercih edilebilir seçeneklerden biri gibi duruyor.


%2’nin altındaki konut kredisi seçeneklerinden bir diğeri de Kuveyt Türk. Faizsiz konut kredisi veren bankalardan biri olan Kuveyt Türk, en düşük ev kredisi veren katılım bankası olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Faizsiz konut sahibi olmak isteyenlerin son dönemde uygun kâr oranı sebebiyle Kuveyt Türk Katılım Bankası’na yöneldikleri bilinmekte.

İlginizi Çekebilir:  Konut Kredisi Almak için Gereken Evrak ve Belgeler

Ziraat Bankası’nın %0.98 faizle konut kredi hizmeti sunduğunu bir üst başlıkta belirtmiştik. Ziraat Bankası’nın kampanya dışında kalan konutlar için uyguladığı kredi faiz oranı ise %1.98. Ev kredinizi Ziraat Bankası’ndan almak istiyorsanız ilk olarak kampanya seçeneklerine göz atmanızı, uygun bir seçenek olmaması durumunda standart konut kredisi kullanmanızı öneririz.

Akbank, %2.01 ev kredisi faiz oranıyla en ucuz konut kredisi veren bankalar hangileri? sorusuna verebileceğimiz ideal cevaplardan biri. Yıllık maliyet oranı %27,56 seviyelerinde olan Akbank, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği şu günlerde yararlanabileceğiniz bankalardan biri olarak gösterilebilir.

En uygun konut kredisi veren bankalardan bir diğeri de Yapı Kredi Bankası. Bankanın %2.09 ev kredisi faiz oranı, tüketiciler tarafından tercih sebebi olarak göze çarpıyor. Özellikle maaşını Yapı Kredi Bankası’ndan alanların ev kredisi almak için doğrudan kendi bankalarına başvuru yaptıkları görülmekte. 120 aya kadar olan ev kredisi taleplerinizi Yapı Kredi Bankası aracılığıyla yapabilirsiniz.

Yukarıda sözünü ettiğimiz bankaların dışındaki diğer bankaların konut kredisi oranları ise şu şekilde;

Halkbank: Kampanya haricindeki talepler için %2.09

Vakıfbank: %2.09 (Kampanyalı konutlar için %0.98)

Ziraat Katılım: Kampanya dışında kalan konutlar için %2.15

Garanti Bankası: %2.20

ICBC Bank: %2.28

Denizbank: %2.29

Türkiye İş Bankası: %2.30

Albaraka Türk Katılım Bankası: %2.30

Burgan Bank: %2.35


Odeabank: %2.55

TEB (Türk Ekonomi Bankası) : %2.58

Fibabanka: %2.79

Anadolu Bank: %2.79

Alternatif Bank: %2.79

NOT: Yukarıdaki listede bulunan bankalara ait konut kredisi oranları, 120 ay vade ve 100.000 TL için yapılan taleplerde geçerlidir. Tercih edilen tutar ve vadeye göre ev kredisi oranı değişebilmektedir.