Devletin genç girişimcilere verdiği kredi destekleri arasında en çok KOSGEB 50 Bin Tl Hibe Desteği duyulmakta. Oysa bu yalnızca bir hibe desteğidir ve genç yatırımcılara devlet destekleri oldukça fazladır. Ekonominin canlanması ve istihdamın artması için kredi destekleri birçok alanda veriliyor. Özellikle de iş kurmak isteyen gençlere büyük yatırımlar devam ediyor. Genç girişimcilere devlet destekli hibe kredi ve sıfır faizsiz kredi yine bunların bir örneğidir. KOSGEB veri tabanına kayıt olan girişimciler %70 hibe kredi desteğinden yararlanabilir. Bunun haricinde ise devlet destekli kredileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Devlet destekli hibe krediler
 • Sıfır faizli geri ödemeli devlet teşvik kredileri

Bu iki hizmet diğer kredi desteklerinin öncüsüdür. Bu destekler altından yine devlet destek kredileri sunulmaktadır. Yalnız genç girişimciler için değil yeni bir iş kurmak isteyenlerin de devlet teşvik kredilerinden yararlanabileceğini unutmayın.

Girişimcilere Devlet Destekli Hibe Krediler

Devlet destekli hibe krediler %80 oranına kadar verilebiliyor. KOSGEB desteklenen bölgelere göre hibe oranları değişmekte ve bu hibe kredilerin geri ödemesi yoktur! Yani devletten geri ödemesiz kredi almak için KOSGEB veri tabanına üye olmaya başlayabilirsiniz. KOSGEB hibe kredi desteğinden yararlanabilmek için iş planı projesi hazırlamanız gerekecektir. Listede devletin genç girişimcilere verdiği kredi destekleri mevcuttur. Desteklerin yalnızca bunlar olmadığını ve bu sektörlerin de alt dalları olduğunu bilmelisiniz.

 1. Girişimci Destekleri
 2. AR-GE Teknolojik Üretim Destekleri
 3. İşletme Geliştirme Destekleri
 4. KOBİ Finansman Destekleri
 5. Laboratuvar Hizmetlerine Destekler

Dilerseniz KOSGEB iş planı proje örnekleri sayfamızı inceleyiniz. 20 den fazla sektöre ait iş planı örneklerini “PDF” ve “WORD” formatında indirebilirsiniz.


Devlet Destekli Sıfır Faizli Girişimci Kredileri

Devlet destekli faizsiz krediler geri ödemeli olup hiçbir şekilde faiz ücreti alınmamaktadır. Faizsiz kredileri ise yine birden fazla sektörde kullanabilir ve işinizle ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Ülkemizde devletin genç girişimcilere verdiği kredi destekleri oldukça kalitelidir. Sizlere bu krediyi verirken yalnızca iyi bir iş yürütmeniz ve iş istihdamı sağlamanız istenmektedir. Üstelik devletin verdiği faizsiz kredi desteklerinin yanında iş yeri için gerekli yardımlar da yapılmakta. İş yeri açma kredisi alırken işiniz için gerekli olan ekipmanları da devlet desteğiyle alabileceğinizi biliyor muydunuz?

 1. İşletme Kuruluş Destekleri (İşyeri açma kredisi)
 2. İşletme için gerekli araç, makine, yazılım destekleri
 3. İşletme giderleri için devlet destekleri
 4. Sabit yatırım destekleri
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB KOBİ Destek Kredisi

devletin genç girişimcilere verdiği hibe

Devletten Genç Girişimcilere Faizsiz Kredi Destekleri

Hibe kredi ve faizsiz kredi olmak üzere iki farklı devlet desteği vardır. Hibe kredi teşviklerinde hiçbir şekilde geri ödeme yapmayacaksınız. Yüce devletimiz iş kurup işçi çalıştıracak olana %80’e kadar geri ödemesiz kredi veriyor. Sıfır faizli geri ödemeli yani faizsiz devlet destekli kredilerde ise aldığınız krediyi geri ödeyeceksiniz. Bu kredi için ekstradan 1 TL bile para vermezsiniz. Şimdi dilerseniz devletin genç girişimcilere verdiği kredi destekleri nasıl alınır? Şartları nelerdir? Bunları inceleyelim.

Devlet Destekli Faizsiz Genç Girişimci Kredisi Şartları

Devlet destekli faizsiz krediler ve hibe kredilerden yararlanmak isteyenlerin aşağıda listelenmiş olan şartları yerine getirmesi gereklidir. Bu şartları yerine getirenler kredi almaya hak kazanır ise duyuruları takip ederek kredilerini almak için anlaşmalı bankalara müracaat edecektir. KOSGEB kredi desteklerinden yararlanabilmeniz için KOSGEB İş Planı Projenizin kabul görülmesi zorunludur!

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak.
 2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 3. Anlaşmalı bankalardan alınacak kredi için yeterli kredi notuna sahip olma,
 4. KOSGEB veri tabanına kayıt,
 5. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programına katılıp başarıyla tamamlama,
 6. KOSGEB iş planı projesi hazırlayıp kurul heyetinden onay almak.

Dilerseniz bu bağlantı ile KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgi alabilir ve başvuru için gerekenleri öğrenebilirsiniz.


Yukarıdaki 6 şart hibe kredi veya devlet destekli faizsiz kredi almak için zorunludur! Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yani diğer bir ismiyle KOSGEB Kursları ücretsizdir! Kurslara katılmak için hiçbir ücret vermeyeceğinizi bilmelisiniz. KOSGEB kurslarında iş sektörü ve girişimcilik konularında önemli bilgiler veriliyor. Uzman eğitimciler tarafından hazırlanmaktadır. Kurs sonunda ise girişimcilik sertifikası almaya hak kazanırsanız şansınız yükselir. Böylece devlet destekli genç girişimci kredileri almak için başvuru yapmaya hazırlanabilirsiniz.

Genç girişimcilere devlet desteği


İlinizde yapılacak olan KOSGEB Kurs Tarihleri için bu bağlantıyı inceleyiniz.


KOSGEB kurs tarihleri ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantılara bakabilirsiniz. Uygun Krediler ORG adresinde bunları detaylı olarak açıklamıştık.

Devlet Destekli KOSGEB Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

Sıfır faiz yani faizsiz devlet destekli KOSGEB girişimci kredisi alacakların dikkat etmesi gerekenler!

 1. KOSGEB veri tabanına kayıt olmak için Yeni Girişimci Kaydı yapma
 2. KOBİ kaydı yaptırıp KOBİ Beyannamesi almak
 3. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu Doldurmak
 4. KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılım
 5. Kurs sonucunu Girişimcilik Sertifikası ile tamamlama
 6. İş planı projesi hazırlayıp KOSGEB heyetine sunma
 7. Desteklenen sektörler ve bölgelerde faaliyet yürütmek

 KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmayan yahut yaptırıp da KOBİ Beyannamesi almayanlar krediyi alamaz! KOSGEB veri tabanına kayıt yapmasını bilmeyenler bir önceki yazımız olan KOSGEB Kayıt konusunu incelesin! Resimli olarak KOSGEB nasıl kayıt yapacağınızı paylaştık.

Bu bağlantılara tıklayarak bilgi edinmeye başlayabilirsiniz. Aklınıza takılan anlamadığınız bir yer ve sorunuz olursa lütfen aşağıdan yorum yaparak bize bildirin. İlk olarak; KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için yukarıdaki bağlantıya tıklayın. Sonrasında ise KOSGEB Desteklenen Bölgeler ve Sektörler hangileri imiş bunu öğrenmek için hazırladığımız bu yazıyı inceleyin.

Yazı içerisindeki konu başlıkları:


 1. Girişimcilere Devlet Destekli Hibe Krediler
 2. Devlet Destekli Sıfır Faizli Girişimci Kredileri
 3. Devletten Genç Girişimcilere Faizsiz Kredi Destekleri
 4. Devlet Destekli Faizsiz Genç Girişimci Kredisi Şartları
 5. Devlet Destekli KOSGEB Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formunu nasıl dolduracağınızı bilmiyorsanız yukarıdaki bağlantıya tıklayın. KOSGEB hakkında sorulan tüm sorulara cevap verdik ve resimlerle anlattık! Sizler de devletin genç girişimcilere verdiği destek kredileri almak istiyorsanız bu şartları yerine getirmeniz gerekir! Şartları yerine getirdikten sonra 100 bin TL geri ödemeli 70 bin TL hibe kredi alabilirsiniz.

Özet
Devletin Genç Girişimcilere Verdiği Kredi Destekleri
Makale Adı
Devletin Genç Girişimcilere Verdiği Kredi Destekleri
Açıklama
Devlet destekli faizsiz girişimci, işyeri açma kredisi nasıl alınır? Devlet destekli faizsiz kredi veren bankalar, kurumlar! Devlet destekli hibe girişimci ve sıfır faiz kobi teşvik kredisi başvurusu!
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler ORG
Yazar Logo