1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Devlet Destekli Tarım Sigortaları: Ziraat Bankası

1

Devlet destekli tarım sigortaları Ziraat Bankası Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) sigorta şartları sigorta hesaplama, devlet destekli tarım sigortası, devlet desteği.

Devlet destekli tarım sigortaları ile üreticilere tam destek Ziraat Bankası’ndan! Ziraat Bankası devlet destekli tarım sigortası ile ÇKS kayıtlı üreticiler sigortadan faydalanabilir. 14.06.2005 tarih ve 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamı ile üreticilere sigorta desteği devletten sağlanabilecek. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan üreticiler için hazırlanan devlet destekli tarım sigortasından, daha önceden belirlenen kişiler yararlanabilecek. Söz konusu kanun çerçevesinde verilmesi kesinleştirilen destekler, sözleşmelerin tabi olacağı esaslar ile gerçekleştirilecektir. Esaslara ilişkin bilgi ve ayrıntılara Tarım Sigortaları Havuzu (www.tarsim.gov.tr) adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Devlet destekli tarım sigortaları Ziraat Bankası tarafından üreticilere finansman olmak amacıyla verilmeye devam ediyor. Mevduat Hesabı faiz oranları ile sizler de birikimlerinizi yatırıma dönüştürebilirsiniz. Bir önceki Mevduat Hesabı Faiz Oranları: 300.000 TL Aylık Faiz Getirisi adlı yazımızda bu tür ifadelere değinerek bilgi paylaşımında bulunmuştuk.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Tarım Sigortaları

Ziraat Bankası devlet destekli tarım sigortaları TARSİM kapsamında sigortasını yaptıran ve yaptıracak olan üreticilerin ödeyecekleri sigorta primlerinde %50 olacak şekilde destekler verilecektir. Bitkisel ürünlerde üreticilere devlet desteği tarım sigortasında %66 olacaktır.

TARSİM dâhilinde siz üreticilerin ödeyeceği sigorta primlerinin %50’si devlet destekli olurken, bitkisel ürünler don teminat primlerinde ise %66 devlet destekli olarak yapılmaktadır. Bankacılık faaliyetlerini hızlı ve anında gerçekleştirmek için sizler de E İnternet Bankacılığı Hesabı Cep Şubesi hesaplarınızı açabilir ve giriş yaparak anında işlem başlatabilirsiniz.

Devlet Destekli Tarım Sigortası

Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde hizmet gösteren ve Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı üreticilerin faydalanabilecekleri tarım sigortasıdır. Söz konusu tarım sigortasında %66’ya kadar devlet destekli olarak verilebilmektedir. Devlet destekli tarım sigortası kapsamında etkin ve geçerli olacak özellikler aşağıda verilmiştir. En Uygun Kredi, 3-48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi adlı yazımızı da değerlendirebilirsiniz.

Devlet Destekli Tarım Sigortalarının Özellikleri


Devlet desteği ile verilen Tarım Sigortaları kapsamında geçerli olacak üç (3) temel unsur aşağıda listeli olarak verilmiştir. Hibe Kredi Kimler Alabilir? Nasıl Alınır? adlı yazımızı incelemek ve Hibe Kredi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bitkisel Ürün Sigortalarında;

  • Sigortalı tarafın ödeyeceği prim için poliçe içerisinde yer alan peşinat alınır ve kalan prim tutarı ise “en geç” hasat sonunda tahsil edilmelidir.

Sera Sigortalarında;

  • Sigortalı olan tarafın ödeyeceği primin %25’i peşin alınacak ve kalan prim tutarı ise vadeli olacak şekilde tahsil edilecektir.

Hayvan Hayat, Kümes Hayvanları, Arıcılık ve Su Ürünleri Sigortalarında;

  • Sigortalı tarafından ödenmesi beklenen prim tutarının %25’i peşin alınacak, kalan prim tutarı ise maksimum 5 taksit olacak şekilde tahsil edilecektir.

Devlet Destekli Tarım Sigortası Başvurusu Yapma

Devlet destekli tarım sigortaları için Ziraat Bankası başvuru kanalları yalnızca Ziraat Bankası Şubeleri olacaktır. Devlet destekli tarım sigortası başvurusu yapmak için başvuru kanalı olarak yalnızca en yakın Ziraat şubesine geçmeniz yeterli olacaktır. İlginizi çekiyorsa PTT Ev Hanımlarına Kredi, PTT Emekli Kredisi Başvurusu adlı yayınımıza da bakabilir ve Emekli Kredisi imkanları hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnternet adresimiz Uygun Krediler içerisinde Devlet Destekli Krediler, Tarım Kredisi, Girişimci Kredisi, Ev Hanımlarına Kredi, Gelir Belgesiz Kredi gibi birçok kategoride bilgi içerikleri bulabilir ve en uygun krediler için başvuru alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

Diğer KredilerZiraat Bankası Tarım Destekleriwww.ziraatbank.com.tr
Genç Çiftçi KredisiHayvancılık ve Su Ürünleri KredileriMekanizasyon Kredileri
Arazi Alım KredileriHayvansal Üretim KredileriTarımsal Mekanizasyon Kredileri
Üretim Destek KredileriSu Ürünleri KredileriKüçük Ekipman Kredileri
Hasat ve Pazarlama KredileriBitkisel Üretim KredileriModern Basınçlı Sulama Kredileri

Ayrıca bir önceki yazımız olan KOSGEB KOBİ Destek Kredisi de bu konuyla alakalı bilgiler içermektedir. KOSGEB KOBİ Destek Kredisi imkanlarından yararlanmak için gerekenleri incelemek için hemen bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi: En Uygun 30000 TL Kredi Veren Bankalar

BankaToplam MaliyetFaiz Oranı

Finansbank

Finansbank

43.616 TL%2,15

Ing Bank

Ing Bank

44.590 TL%2,29

akbank

Akbank

46.002 TL%2,49

Türkiye İş Bankası

İş Bankası

46.788 TL%2,60

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

Burganbank

48.007 TL%2,79

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bank

38.825,13 TL%2,35

Vakıf Bank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank

38.706,71 TL%2,32

Yine KOSGEB Destekleri ile alakalı olarak (Tarım, Çiftçi Kredisi) Girişimci Destekleri: Kadın Girişimci Kredisi Kampanyaları adlı yayınımızı da inceleyebilirsiniz. Girişimci ve adaylarına devlet destekli hibe, devlet destekli kredi imkanları tanınmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Devlet Destekli Hayvan Kredisi imkanlarını ele aldığımız bu yazımızı da değerlendirmenizi tavsiye ederiz.  Bilgi ve düşüncelerinizi yorum olarak, soru ve görüşlerinizi ise mail olarak Uygun Krediler adresine gönderebilirsiniz.

Özet
Devlet Destekli Tarım Sigortaları: Ziraat Bankası
Makale Adı
Devlet Destekli Tarım Sigortaları: Ziraat Bankası
Açıklama
Devlet destekli tarım sigortaları Ziraat Bankası Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) sigorta şartları sigorta hesaplama, devlet destekli tarım sigortası, devlet desteği.
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

116 kez okundu.

1 Yorum  1. Enes Kayık on

    Bu sene don etti ürünler az oldu demeden araştırıp sigortayı yaptırmak gerek. Devlet desteğini esirgemiyor ayrıcaLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.